“nieuprzejma, arogancka obsluga”
Osada Jurajska — recenzja

Osada Jurajska
Nr 1 wśród 1 Restauracje (Wilczkowice)
Zrecenzowano 2 września 2019

DO niedawna moje ulubione miejsce. Mieszkam w Michalowicach i traktowalem to miejsce jak wizytówkę mojej miejscowości. Byłem tam regularnym gościem, lecz po ostatniej wizycie chyba długo się tam nie wybiorę. Przyjeżdżamy na rowerach 20:20. Wiemy że osada jest czynna do 21. Składamy zamówienie. Widzimy że cała obsługa jest wkurzona i napięta, ktoś przyszedł tuż przed zamknięciem. Rozumiemy sytuację i próbujemy zamówić szybko i sprawnie. Rozladowujemy sytuację starając się usprawnić cały proces. Żartujmy, że gdyby nie rowery, to wzięliśmy na wynos. Sami czekamy na napoje, żeby kelnerzy nie musieli biegać kilka razy do stolika itp. Ryby zostają podane o 20:45. Ok. Tyle trwało grillowanie, trudno. Zabieramy się dziarsko do konsumpcji. Punkt 21sza przychodzi Pan kelner i komunikuje : (cytat dosłowny) :"jest godzina 21, proszę natychmiast opuścić teren restauracji bo brama zostanie zamknieta. Byli państwo wcześniej poinformowani". Rzeczywiście byliśmy. Mieliśmy na talerzu 5 kęsow do skończenia i pół kieliszka wina. Zajęloby to może 5 minut. Cóż, po takim komunikacie nie pozostało nam nic innego jak wstać, uregulować rachunek i wyjść . Drugi Pan kelner nie widział nic niestosownego w zachowaniu kolegi. Adresuje ten wywód do szefów, gdyż asertywność młodego i dość bezczelnego personelu nie pozostawiała miejsca na dyskusję. Szkoda bo ryby nadal na piątkę z plusem.

Dziękujemy, Krzysztof S

Zrecenzowano 11 sierpnia 2019

Osada jest w ładnym miejscu i bardzo przyjemnie się tam przebywa latem, ALE jedzenie jest drogie, a jego jakość bywa taka sobie. Owszem, pstrągi są smaczne, ale np. ziemniaki w ćwiartkach do nich dodawane są po prostu z mrożonki, wysuszone i niedoprawione. Cukinia grillowana tonie w tłuszczu. Generalnie - za obiad dla trzech osób zapłaciliśmy 150 zł. W dobrych knajpach w Krakowie wychodzi taniej, a dostałam za tę cenę żarcie z mrożonki i - co prawda świeżego - ale przeciętnego pstrąga. No ale jak ktoś chce posiedzieć na powietrzu w ładnym miejscu, to pewnie można podjechać.

Dziękujemy, Rudawianki
Zrecenzowano 22 czerwca 2019

W Osadzie byłam nie raz i jest to miejsce godne polecenia i skosztowania, dla wszystkich miłośników ryb - obowiązkowe! :). Dużo tutaj pysznych smaków a karta menu sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie!. Osobiście polecam smażonego pstrąga z pieczywem i kiszonymi ogórkami oraz szpinakiem! :). Rybka zawsze świeża, o odpowiednim wymiarze i smaku. Dodatki klasyczne: frytki, ziemniaki zapiekane itd. Porcje ok, wystarczające na obiad, szybko wydane i smaczne!. Restauracja ma sprawną obsługę, fajne menu i piękne stawy u boku. Teren jest sielski a spory parking jest wielkim plusem tego miejsca!. Polecam na niedzielny i obiad i rybną randkę na świeżym powietrzu! :)

Dziękujemy, OliwiaG147
Zrecenzowano 15 kwietnia 2019

Dobre miejsce na weekendowy obiad i oddech od miasta, zwłaszcza przy słonecznej, wiosennej pogodzie - oprócz sporego wnętrza stoły na wolnym powietrzu wraz z placem zabaw dla znudzonych już siedzeniem przy stole dzieciaków. Po kilkunastu parkujących samochodach widać, że miejsce robi się popularne. Menu przede wszystkim rybne, bazujące na swoim stawie i hodowli. Dla miłośników "moczenia kija" na miejscu łowisko, zaś dla amatorów świeżych, słodkowodnych ryb bogaty wybór - pstrąg i karp, a nawet sandacz i jesiotr - smażone, z grilla i wędzone. Wszystko świeże, dobrze podane. Jedyny minus, to organizacja wydawania zamówionych dań - bo jest samoobsługa. Po odbiorze ciepłych przystawek już po kilku minutach trzeba znowu biec po dania główne (np. ryby z grilla) i spieszyć się z jedzeniem, żeby nie wystygły. Warto by wprowadzić modyfikację tego systemu.

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, JerzyZ41
Zrecenzowano 4 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Po raz kolejny wracamy do tego miejsca. Smaczne jedzenie, dobry plan zabaw, łowisko na miejscu. Dla grupy przyjaciół idealne miejsce na obiad. Rezerwujcie stoliki, żeby nie było rozczarowania.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, JolC10

Byłeś(-aś) w Osada Jurajska? Podziel się wrażeniami!