Podróż w czasie

Bedac w Mexyku nie mozna pominac Chichen itza. Wielkosc, dokladnosc i zdunienie nad inżynierami... Przeczytaj więcej

DootiB
Warto doświadczyć!

Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019
rmslupscy
Kraków, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (24 325)

Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019

Miejsce warte poświęcenia kilku godzin w tłumie i upale. Olbrzymi kompleks piramid i starożytnych budowli, emanujący swoistym klimatem. Piramida El Castillo (Kukulkana) robi niesamowite wrażenie na żywo, podobnie jak i Świątynia Wojowników czy też El Caracol. Warto odwiedzić... warto pomimo całej tej komercyjnej otoczki. Czarą goryczy okazało się zawołanie jednego z kramarzy po polsku "T shirt? taniej niż w biedronce!!!". Dużym minusem jest cena za wejście. Jednakże według naszej subiektywnej oceny doznania w pełni rekompensują poniesione koszty.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, rmslupscy
Zrecenzowano: 3 lipca 2019

ale otoczkę wokół, cenę za wejście jako słabe. Nie mogłam nasycić oczu widokami ruin, gdyż wszędzie wokół były stoiska z pamiątkami i momentami natrętni sprzedawcy. Nie dało się przejść od zabytku do zabytku by podziwiać dziedzictwo Mayów, ponieważ z miejsca ktoś oferował maski, koce, zabawkę imitującą głos jaguara itp.Uważam, że prawie 100 zł za wejście na teren Chichén Itzá to stanowczo za dużo.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Gosia C
Zrecenzowano: 21 czerwca 2019

Hmm.. a więc była to kolejna strefa archeologiczna którą odwiedzałam w Meksyku. Tak, jest bardzo charakterystyczna, z unikalnymi zabudowaniami, takimi jak chociażby obserwatorium astronomiczne. Jednak czuć tutaj również bardzo komercyjny charakter, mnóstwo ludzi, mnóstwo sprzedawców. Warto zdecydowanie zobaczyć ale wrażenia trochę psuje tłok.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, 870agatal
Zrecenzowano: 11 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Fajnie. Byliśmy zaraz po otwarciu, wiec nie było jeszcze targowiska i było ok... koło 13 już pełno straganów, co ujmuje temu miejscu. Gdybym nie była później w Palenque oceniałbym wyżej. Aczkolwiek warto zobaczyc.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2019
Dziękujemy, 878olak
Zrecenzowano: 9 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wypłacaliśmy z bankomatu pod Chichen Itza i 2 tygodnie po przyjeździe okazało się że bank zablokował transakcje i ktoś odrobił naszą kartę bankową.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, Dorota P