Zrecenzowano: 30 marca 2018

Byliśmy gośćmi tego hotelu na początku marca i obiekt totalnie nas oczarował! cudowna, ciągnąca się bardzo daleko plaża z licznymi niespodziankami (wyspa, pomosty, zatoczka, bary z pysznym jedzeniem w ramach all inclusive). Nie było specjalnych problemów z leżakami, no może poza godzinami szczytu, ale idąc na sam koniec plaży znajdowala się piękna niemalże dzika plaża, na której przyjemnie leżało się i na ręczniku. Jedzenie pyszne, choć czytałam różne opinie, to uważam, że były przesadzone. Wybór może nie największy, ale wszystko z dobrej jakości składników i smaczne. Pyszne drinki w formie sorbetów- polecam Miami Vice z rumem. Co nas zaciekawiło- wiele osób chodziło ze swoimi metalowymi bidonami, które można tam kupić na każdym kroku (cena 15$, a ostatniego dnia znaleźliśmy za 8%) i do nich kazali sobie wlewać napoje. Gdy zobaczyliśm, jak są myte hotelowe kubki, to też kupiliśmy bidony hahah. Choć muszę przyznać, że Jamajczycy są bardzo czystym narodem i Polacy powinni się od nich uczyć. Kelnerzy w nienagannych strojach co bywa rzadkością w Grecji, czy Bułgarii, nawet ubodzy handlarze bardzo czyści i pachnący. A dla ciekawskich zachęcam do spaceru na sam koniec plaży, za basenem dla dorosłych- wzdłuż plaży ciagna się bardzo klimatyczne budki, w których miejscowi handlują niemal wszystkim. Można tam kupić piękne pamiątki i porozmawiać z cudownymi miejscowymi ludźmi. Jeśli ktoś nie lubi być zagadywanym i zachecanym do zakupów to warto się tam wybrać o świcie, gdy jeszcze budy są zamknięte. Tam panuje klimat jak z teledysku shaggiego i Stinga :) Najtańsze zakupy udało nam się zrobić naprzeciwko hotelu w sklepie u hindusa. Nie warto jechać natomiast na zakupy do montego, gdyż cena za taxi w obie str to 60 dolarów, chyba, że chcecie pochodzić po mieście, ale trzeba się liczyć z tym, że miejscowi zaczepiają co krok i zapraszają na zakupy. Taksówkarz zostawia auto i chodzi z klientami, trochę jak ochroniarz. To jest fajne. Pokoje w hotelu jak dla mnie bez zastrzeżeń. Nie są pierwszej nowości, szczególnie łazienki, ale są bardzo czyste. My mieliśmy pokój w budynku nr 5 na samej górze. Boczny widok na morze, który mieliśmy jest najlepszy, gdyż widać i morze i piękny ogród. Pokoje z frontowym widokiem na morze tego nie miały. Na pewno nie warto kupować wycieczek z Tui, my kupiliśmy ze znajomymi u miejscowych i wyszło nam to ok 40 dolarów za osobę taniej, a że było nas tylko 5 to mieliśmy swojego taksówkarza oraz płynęliśmy po black river łodzią motorową, do której podpływały krokodyle. Do dużych statków raczej nie podpływają tak blisko.
Ogólnie wyjazd bardzo udany, niesamowite doświadczenie, a hotel spełnił nasze oczekiwania w 100%. Każdemu, kto się wybiera na Jamajkę życzę pięknej pogody, bo ta bywa tam kapryśna. My mieliśmy szczęście i padało tylko jeden wieczór, więc i Wam go życzę!

Termin pobytu: marzec 2018
2  Dziękujemy, _sandlaa
Zrecenzowano: 12 marca 2018 z urządzeń przenośnych

Polecam ten hotel a ponieważ nie należę do osób narzekających także jak dla mnie wszystko było ok Wi fi działało bez zarzutu pokoje czyste, jedzenie zawsze coś każdy wybierze dla siebie super wysepka co też jest fajna atrakcją w hotelu

Termin pobytu: marzec 2018
Dziękujemy, Grazyna W
Zrecenzowano: 23 lutego 2018

Bardzo polecam wylot na Jamajkę , a w szczególności hotel Holiday Inn. Holtel przy plaży, obsługa bardzo życzliwa i sprawna. W zasadzie 7 dni upłynęło nam bardzo szybki, niw wiadomo kiedy. Byliśmy z dwójką nastolatków. Super sprawą był dorze działające WiFi, co w dobie wirtualnego życia młodych licealistów było bardzo dobrą sprawą. Pokoje nie najnowsze, ale widok na morze, pogoda, rekompensowały wszystko. Jedzenie przecietne, trochę frytek i hamburgerów mamy po ty pobycie dosyć.
Dla wybierających się- ostrzeżenia przed pobytem w nieciekawych miejscach wieczorami po zmroku. Podczas pobytu podobno gdzies tam był wprowadzony stan wyjątkowy - wojny gangów. My tego nie odczuliśmy, wróciliśmy bardzo zadowoleni.

Termin pobytu: luty 2018
Dziękujemy, pawel40162
Zrecenzowano: 21 lutego 2018

Spędziliśmy w tym hotelu dwa tygodnie z rodziną i dwójką znajomych. I mamy wszyscy mieszane uczucia, takie od skrajności w skrajność, ogólnie więc daję średnio. Duże plusy to czystość w pokojach (jadalnia: karaluch koło stolika -no ok, sztuk 1) , bardzo smaczne jedzenie -w drugim tygodniu się nie powtarzało za bardzo -daję pozytyw mimo że i muchy w wędlinie, koleżanka plastik w rybie, blee), bary z jedzeniem przy basenie i na plaży, zadbany ogród i ciężko pracujący ogrodnicy (nawet kałuże obsuszali...) oraz plaża (czyszczona, piasek drobny i ładnego koloru, kolor morza, wyspa). Duże minusy za nieznośny hałas (wrzeszczący do mikrofonu animatorzy w ciągu dnia (na plaży dla dorosłych cicho, ale my z dziećmi..), w nocy animacje do 00:30 nawet do 04:00 - mieliśmy nieszczęście trafić do opisywanego budynku 2 od strony basenu, porażka całkowita, brak reakcji menagera - Pani sama do nas podeszła w czasie kolacji pytając czy jesteśmy zadowoleni-jak się poskarżyliśmy to obiecała że coś z tym zrobi-poskutkowało, owszem, na 1 dzień:(. Ja rozumiem animacje w hotelu, nawet głośne (jeździmy do hoteli z animacjami), ale są jakieś ludzkie granice percepcji poziomu hałasu i w tym hotelu zostały one przekroczone. I coś dziwnego z obsługą: im bardziej człowiek był opalony tym obsługa była milsza. Nie miało to żadnego związku z napiwkami. Do dużych minusów zaliczam również brak możliwości pływania, bo w wodzie 70-80 cm głębokości jednak ciężko. Dalej rafy, glony i płytko.
Inne kwestie: Załatwienie reklamacji przez TUI Polska na miejscu to też kompletna porażka, lecz nie ma to wpływu na ocenę hotelu. Oczywiście TUI dla turystów z Wielkiej Brytanii załatwiało wszystko... Kawa Blue Mountain 25 USD za hotelem za dużą paczkę. Jak ktoś chce dłużej przechować, to trzeba wziąć z większej fabryki, bo opakowanie ma zawór i dłużej trzyma świeżość. Na lotnisku drożej. Polecam serdecznie Byron's Jamaica Tours (osobna recenzja) cena przyzwoita (duuużo taniej niż w hotelu) i indywidualny program z prywatnym kierowcą - Ryan jest super! Ogólnie- byliśmy w zeszłym roku na Dominikanie w Riu i było dużo lepiej. Na Jamajkę nie wrócimy.

Wskazówka dotycząca pokoi: Z dziećmi omijać budynek nr 2. Jak ktoś chce spać w nocy to też.
Termin pobytu: luty 2018
1  Dziękujemy, awarra1
Zrecenzowano: 19 lutego 2018

Spędziliśmy z rodziną udane ferie w hotelu Holiday Inn w terminie 16-24.01.2018r.
Jedzenie smaczne ( pyszne kurczaki w barze przy plaży Jerk ), sztuczna wyspa super, lody włoskie pyszne. Codziennie animacje, na które mieliśmy widok z pokoju. Wymieniliśmy pokój , różnica była niewielka jeśli chodzi o sam pokój ( ale miał widok na scenę, basen i był słoneczny ). Pokoje na pewno do odświeżenia z uwagi na dużą wilgoć.Polecam zakupić kawę JAMAICA BLUE MOUNTAIN ( naprawdę bardzo dobra ). Hotel za tą cenę spełniał nasze oczekiwania. Takie 3,5 gwiazdki.

Termin pobytu: styczeń 2018
Dziękujemy, RobertMarlena