Saona - to trzeba zobaczyć

Plaża, widoki, palmy, woda.... Widoki zapierające dech w piersiach. Będąc w Dominikanie koniecznie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
przemekkosinski
Gostynin, Polska
Wyspa marzenie

To był nasz pierwszy pobyt na Dominikanie i pierwsza styczność z Morzem Karaibskim, jednak z... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
patyfique
Barmstedt, Niemcy
Przeczytaj wszystkie recenzje (25 685)

Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Na Saonie byłam z swoim 10 letnim synem.Urocza plaża z chyba najbardziej białym piaskiem w Dominikanie.Bardzo urokliwa,spokojna wyspa.Wspaniala na 2-3noclegi(jak dla nas na dłuższy pobyt zbyt spokojna).Naprawde polecam,dobrze jest się na nia dostac katamaranem.Urzekający kolor wody,polecamy też w takiej scenerii bardzo dobrze przygotowana languste.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
1  Dziękujemy, Lidia G
Zrecenzowano: 27 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Jedno z najpiękniejszych miejsc w jakich byłem. Ta wyspa to prawdziwy raj. Przepiękna plaża z uginającymi się w kierunku morza palmami, woda turkusowa i czyściutki piaseczek. Obecność obowiązkowa podczas pobytu na Dominikanie

Dziękujemy, MarGPaw
Zrecenzowano: 17 lipca 2019

Sama wycieczka na Saonę jest przecudna. Najpierw dojazd autokarem do miejsca wypłynięcia na wyspę, a potem ok godzinny rejs łodzią. Kilkadziesiąt metrów od brzegu łódź zatrzymuje się po to aby można było wejść do cudownie turkusowej wody...płyniemy dalej na samą wyspę. To co mnie zraziło to fakt, iż w okresie październik-listopad były tłumy n a wyspie. Wręcz każda grupa która dopływa ma wyznaczoną część plaży podzieloną na sektory. Od brzegu biegnie do nas pan z taczką kokosów, które sprzedaje po 2 euro. Żeby zrobić sobie ładne zdjęcie przy palmie lub poprostu bez tłumu w tle trzeba upolować miejsce lub swoje odstać w kolejce...Po plaży na wyspie przechadzają się panie i nagabują na płatny masaż, chodzi również Pan przebrany za kobietę i oferuje zdjęcia ze sobą- oczywiście płatne :p. Czuć na niej wielką chęć zarobku tamtejszej ludności, ale temu nie ma się co dziwić. Osobiście wole mniej zatłoczone miejsca niż Saona. Niemniej widoki są naprawde przecudne. Powrót z wyspy odbywa się już katamaranem i trwa ok 2h. Byliśmy na wycieczce z niespełna 3 letnim dzieckiem i doskonale sobie poradził, także gdyby ktoś się wahał - polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
2  Dziękujemy, Paulina Ł
Zrecenzowano: 1 lipca 2019

Ogólnie wyspa jest piękna, ale przed wyjazdem nasłuchałam się o niej tyle ochów i achów, że chyba po prostu spodziewałam się czegoś więcej :) Ładne widoki, drobny piasek, lazurowa woda. Można spokojnie odwiedzić przy okazji pobytu na Dominikanie, ale widziałam jeszcze piękniejsze miejsca :)
Z minusów - trochę nieposprzątana plaża, a jedzenie przy plaży dość średnie - to które mieliśmy w cenie wycieczki fakultatywnej.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Pati_Krzysiek
Zrecenzowano: 27 maja 2019

Obowiazkowo nalezy sie tam udac. Z czystym sumieniem moge polecic ta wycieczke. Przepiekna plaza z krystalicznie czysta woda.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, Kiler9PL