Zrecenzowano: 31 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Rozczarowanie ... Sieć Melia dotychczas była dla mnie synonimem luksusu.
Hotel w Varadero z zewnątrz prezentuje się imponująco, ma piękne i zadbane zaplecze i lobby z recepcją .. ale to wszystko.
Generalnie pokoje są zaniedbane i brudne. Widać ogrom zniszczeń przez ilości przyjmowanych gości.
Zdjęcia ze strony www nie odzwierciedlają rzeczywistości. Pokoje, basen, nawet leżaki zdecydowanie odbiegają od realiów. Leżaki - co drugi połamany. W pokoju poplamione trwale meble. Zaduch i smród z klimatyzacji w pokoju.
Podczas pobytu dużym problemem była wymiana ręczników ! Pomimo moich próśb nie były wymieniane. Pani sprzątająca zostawiała brudne na podłodze. Każdorazowo musiałam chodzić w tym celu do punktu obsługi klienta ! Po pewnym czasie zaczęłam płacić ekstra, obsłudze za to żeby mi dali ręcznik . Czasami łapałam ich na korytarzu. Tak czy siak dostawałam góra dwa ręczniki, a było nas w pokoju troje.... Do restauracji głównej długie kolejki na wszystkie posiłki. Trzeba było czekać ok pół godziny, żeby inni zjedli i zwolnili miejsce...
Jeśli ktoś w czasie pobytu potrzebuje internet to jest on dobry tylko w godzinach 4-7 rano. W ciągu dnia to wielka loteria i przyłączenie do sieci najczęściej jest niemożliwe.
Personel miły i uczynny, ale należy wiedzieć, że bardzo słabo wynagradzany. Nie jest to komfortowe kiedy obsługują cię pracownicy, którzy zarabiają 22 dolary na miesiąc za pracę 14 h co drugi dzień ...
Rozumiem, ze takie są przepisy panujące na Kubie, ale dla ludzi wrażliwych jest to tragiczne !!! Nie chcę więcej przykładać ręki do takiego traktowania pracowników i Wy tez się zastanówcie dwa razy ...
Płacąc dodatkowo za widok na Marinę należy liczyć się z tym, że uczestniczymy w całonocnych imprezach i libacjach, ponieważ wraz z widokiem mamy sąsiedztwo tarasu i baru czynnego 24 h na dobę! Często imprezy i hałas niesłychany trwały do rana, a recepcja pomimo próśb nie reagowała i nie uciszała pijanych gości ...
także tak to wygląda ☹️☹️

Termin pobytu: sierpień 2018
1  Dziękujemy, Kama1504
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Yeinsy J, Community Manager , Melia Marina VaraderoOdpowiedź udzielona 2 września 2018

Dear Kama1504:

Thank you for reporting us your experience after your last stay at Meliá Marina Varadero.

We are extremely sorry that we failed to meet your needs and fulfill your expectations and about the fact you did not have the pleasant stay you deserved.

We take into account your suggestions in order to improve our service. Tripadvisor is a very useful tool not only for travelers but also for us, we can detect the areas in which we have to focus our effort to improve our services.

Our apologies for the inconveniences you have had in your stay. As you could noticed we do our best to exceed our guest expectations and we are really sorry to know that we have not reached yours.

Sincerely

Yeinsy Jimènez
Community Manager

We would be glad to have the opportunity to receive you once again in our Hotel and change your last impression.

Zrecenzowano: 6 lutego 2018 z urządzeń przenośnych

Naprawdę Polecam , Hotel warty odwiedzenia ..... super obsługa , bardzo dobre jedzenie poprostu nie można napisać nic negatywnego poza tym ze uważajcie na napiwki bo ludzie są natrętni .
Na recepcji sprzedają wam karty do Internetu za 1 CuC/ godz ale kasują pieniądze i dodatkowo wypisują wam rozliczenie na pokój i przy wyjeździe płacicie podwójnie !
Wiec uwaga !

A co do samego Hotelu to naprawdę rewelacja .... jedzenie i kuchnia 1 klasa ! Animacja na średnim poziomie nic wielkiego ;)

Termin pobytu: luty 2018
1  Dziękujemy, legionr
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: LUIS T, Director General, Melia Marina VaraderoOdpowiedź udzielona 12 lutego 2018

Dear Legion R,

Dziękuję bardzo za zainwestowany czas w wycenę i za nagranie go na Tripadvisor.

Jeśli coś nas dotyczy, to zaoferowanie dobrej oferty i usług wszystkim naszym gościom, i świadomość, że doszliśmy do tego w Twojej sprawie, jest bardzo satysfakcjonująca dla całego zespołu Meliá Marina Varadero.

Przesyłam Ci pozdrowienia w imieniu całego zespołu hotelowego.

Z poważaniem.

Luis De Sousa
Dyrektor generalny
Hotel Melia Marina Varadero

Zrecenzowano: 22 listopada 2017

Hotel spory, lekko starszawy, pokoje duże i dobrze wyposażone. Pokoje czyste, czyste materace i pościel, niektóre meble poniszczone już ale ok. Świetna obsługa-rewelacyjna. Warto skorzystać z opcji standardu Level. Wyżywienie kiepskie, mało warzyw i owoców, dość słone wszystko. Opcja All bardzo ok, alkoholu nie brakuje.

Wskazówka dotycząca pokoi: skorzystać z opcji standardu Level
Termin pobytu: listopad 2017
1  Dziękujemy, piotrw157
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: LUIS T, Director General, Melia Marina VaraderoOdpowiedź udzielona 27 listopada 2017

Drogi Piotr W,

Dziękuję bardzo za uwagi, a także za poświęcenie czasu na dzielenie się swoim doświadczeniem.

Przykro nam słyszeć, że nie jesteś zadowolony ze wszystkich naszych usług. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Nie wahaj się, że każdy komentarz zostanie dokładnie przeanalizowany, zgodnie z naszym planem ciągłego doskonalenia.

Mamy nadzieję, że wrócisz i da nam kolejną szansę, aby spełnić Twoje oczekiwania.

Z poważaniem,

Luis De Sousa.
Główny menadżer
Hotel Melia Marina Varadero

Zrecenzowano: 29 stycznia 2017

Hotel bardzo dobry, opcja all inclusive-sprostala naszym oczekiwaniom! Dostalismy apartament z 2 lazienkami, kuchnia i 2 gigantycznymi pokojami, duzym balkonem i widokiem na marine i jachty co bylo dla nas zaskoczeniem! Jedyny minus-to czystosc-pokoj byl niedomyty i niedoczyczczony-lustra y podlogi(El apartamento estaba sucio-senoras de lumpieza son muy perezosas y no limpian mucho las habitaciones-especialmente los suelos, los retretes y los espejos).

Animacje na basenie i plazy na wysokim poziomie-animatorzy sympatyczni i otwarci, zwlaszcza pan Bosch (un gran saludo a Bosch-un conductor de melex-que viva Polonia )

Restauracje serwuja to samo co bufet, choc panuje tam mila atmosfera i kelnerzy staraja sie jak moga. Kelnerki i kelnerzy w bufecie sa pomocni, zwlaszcza 2 camareras:Yairis i Zahira-un gran saludo muchachas.

Plaza bardzo ladna, zwlaszcza widok z restauracji el Pescador.

Spedzilismy w nim 5 nocy, po objechaniu pol Kuby, wiec bylismy przygotowani na to, ze prawdziwej Kuby w Varadero nie zobaczymy! Polecam!

Wskazówka dotycząca pokoi: Apartament z widokiem na marine i jachty-piekny wschod slonca i cisza!
Termin pobytu: styczeń 2017
2  Dziękujemy, ewa k
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Fernando P, Guest Experience Manager, Melia Marina VaraderoOdpowiedź udzielona 4 lutego 2017

Dear Ewa K,

On behalf of the entire team of Meliá Marina Varadero we would like to thank you for the time you took to share your positive opinion about your experience in Meliá Marina Varadero on TripAdvisor.

We are sorry to hear that you were not satisfied with our cleanning service. We apologize for any inconvenience caused. Do not hesitate that every single comment will be carefully analyzed, following our continuous improvement plan.

Nevertheless, we are very happy to know that you have enjoyed your stay with us, and you could feel pampered by the staff. Specially with Bosch, Yairis and Zahir. Do not hesitate that I will share your review with them!

We will be delighted to welcome you back and provide you our best to make your stay an amazing experience!

Yours sincerely,

Fernando Preto
Guest Experience Manager

Zrecenzowano: 25 listopada 2016

Przemierzając całą Kubę faktycznie jest to hotel, który ma podwyższony standard (czyt. nie brakuje deski klozetowej, wszystko jest czyste a biorąc kąpiel można sobie temperaturę ustawić). Trzeba liczyć się z tym, że według Europejskich standardów jest to hotel na 3 gwiazdki. Na plus na pewno duża liczba atrakcji.

Termin pobytu: listopad 2016
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
1  Dziękujemy, Dawid B
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Fernando P, Guest Experience Manager, Melia Marina VaraderoOdpowiedź udzielona 26 listopada 2016

Dear Dawid B,

Thank you very much for sharing your review after your recent visit on tripadvisor.

We are very happy to know that you consider our hotel, a very hight level according to the other hotels you visited during your visit in the country.

Nevertheless, we are a litlle bit surprised, about what you comments regarding to the bathroom in your room. I have the pleausre to inform you that our supervision standards of our rooms are very strict, which reduces the possibility of what you comment on your comment at practically to zero percent. That makes us think that there may have been some kind of confusion, among other things, because we have never been aware of such incidents in our rooms.

In any case, we are very happy that your overall assessment of your stay has been positive after all.

We would be glad to have the opportunity to receive you once again in our hotel and change your last impression!

Warmest Regards,

Fernando Preto