Plac św. Franciszka

To pierwsza atrakcja którą spotkasz zaraz po wyjściu z portu. Z placu rozchodzą się uliczki we... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 24 stycznia 2018
230jacekm
Aleksandrów Łódzki, Polska
Plac z polskim akcentem

Zrecenzowano: 22 marca 2017
Ewelina D
Kielce, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (2 102)

Zrecenzowano: 22 marca 2017

Jeden z najstarszych placów Hawany, który nazwę wziął od stojącego na nim klasztoru św. Franciszka z Asyżu. Sam plac otwarty na zatokę i port, do którego przypływają wielkie statki pasażerskie (ja widziałam imponujący MSC). Na uwagę zasługuje też kamienna fontanna, która nieco przypomina tą z Alhambry w Grenadzie (z uwagi na lwy). Jest też nowoczesna rzeźba zafundowana przez Francuzów i siedzący na ławeczce F. Chopin (to już dar Polaków). Miłe, tym bardziej, że można sobie zrobić fotkę z mistrzem...

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2017
Dziękujemy, Ewelina D
Zrecenzowano: 20 marca 2016 z urządzeń przenośnych

Przeczytałem kilka wcześniejszych opisów i zgadzam się z nimi całkowicie. To stylowe i piękne miejsce. Warto podejść i dać sobie nieco więcej czasu, np. siadając koło Chopina:-) Plac podobał mi się w całości...oprócz jednej rzeźby, dziwnej rzeźby zakonnika i młodego, rozumiem, że nawróconego już młodego indianina...właściwie nagiego. W Europie chyba taka rzeźba by nie powstała albo byłaby gdzieś głęboko schowana. Niepokojąca.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2016
Dziękujemy, JarekP_12
Zrecenzowano: 13 marca 2016

Ciekawe miejsce . Połączenie tradycji z nowoczesnością. Pomnik miejskiego wędrowca , którego tow. Fidel kazał karmić we wszystkich restauracjach. Zachęcam do odwiedzenia pobliskich galerii sztuki, są bardzo ciekawe rzeczy

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2016
Dziękujemy, emespriv
Zrecenzowano: 31 lipca 2015

Można łatwo wyobrazić sobie czasy 400 lat temu, gdy Hiszpanie wprowadzali swoje rządy. Ten plac pełnił funkcję handlową, łącząc miasto z portem. Jest klimatycznie. Dodatkowo miałam dużą przyjemność obejrzeć wystawę Niedźwiedzie dla Pokoju (United Buddy Bears). Polski jest śliczny - ubrany w łowickie kwiaty!

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2015
Dziękujemy, EwaK911
Zrecenzowano: 13 lipca 2015

O tego placu polecam zwiedzać Hawane. Plac skromny jedyny godny uwagi kościół i znajdujący się obok wykonany z brązu wędrowiec.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2015
Dziękujemy, Adam M