wycieczka

Knossos jest dla tych którzy lubią historię,mitologię i archeologię ,pałac w Knossos i muzeum jest... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
kefir699
Nijmegen, Holandia
Można dyskutować jak to wygląda, ale zobaczyć trzeba

Można dyskutować, czy zachowywać wyłącznie oryginały, czy dać wyobrażenie jak było w... Przeczytaj więcej

Czagat
Płock, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (12 302)

Bedac na Krecie koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce. Niesamowite w jakim stanie budowla przetrwala tyle lat. Bilety 16 euro za doroslego. Dzieci i studenci maja znizki.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, mirgotek
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

Pałac położony w pięknej lokalizacji co robi dodatkowe wrażenie; same ruiny, choć nie jestem entuzjastka tego typu atrakcji, zrobiły na mnie duże wrażenie; obowiązkowy punkt w rejonach wschodniej Krety!

Dziękujemy, aleksandra s
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Mało kto wie, że zrekonstruowane fragmenty pałacu są wizją Evansa. Niekoniecznie pałac wyglądał tak jak on sobie wyobrazil . po odkryciu fragmentów uzupełnił je według uzyskanych szczatkowych informacji. Sala tronowa wg niego to dość ciemne pomieszczenie położone w dolnej części pałacu. Ale warto tam pojechać żeby usłyszeć o salto motele czy polnagich kaplankach. Ścieżkę prowadzi nas po wszystkich zakątkach. Tabliczki z opisami m.in. po angielsku. Daszki zapewniają cień, ale wybierzcie się wcześniej.

Dziękujemy, Małgosia F
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

To co pozostało po dawnym pałacu daje nam wyobrażenie jak potężny był to w czasach swojej świetności obiekt. Ruiny (i część ich rekonstrukcji) zajmują spory teren. Można sporo pospacerować i poczuć odrobinę ducha dawnych czasów. Przed wejściem do obiektu tworzą się spore (delikatnie mówiąc) kolejki do kas. Pewnym rozwiązaniem (o czym się nie wie stojąc na końcu tej kolejki - jest to, iż jedna z kas jest tylko dostępna dla płatności gotówkowych (choć opisana jako 'guide fast track'). Kolejka jest znacznie (2-3) razy krótsza - więc dużo szybciej można zdobyć bilety. Za dopłatą 1EUR można jednocześnie nabyć bilet wstępu do Muzeum Archeologicznego w Heraklionie (warto!).

Dziękujemy, robinfen
Zrecenzowano: 5 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce godne polecenia, nie są to zwykłe ruiny tylko naprawde ruiny z pozostałościami. Jest naprawde warte zobaczenia. Być na krecie i tego nie zobaczyć to grzech! Polecam serdecznie :)

Dziękujemy, Dobrowol