Sławutowo
Osada Słowiańska Sławutowo
Polecamy

Polecam z czystym sumieniem, niewielka osada, ale trzeba przeznaczyć około 2 godzin, opowieści... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 17 września 2019
zakopianczyk1
Zakopane, Polska
Wspaniałe miejsce dla dzieci i dorosłych

Osada słowiańska urzekła nas swoim położeniem, potem było już tylko lepiej. Gościnni gospodarze... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 15 września 2019
Malina J

Zrecenzowano: 7 sierpnia 2019

W bardzo dobrym stanie, czysto i przyjemnie, konkretny przewodnik ale samemu tez można. Specjalnie może nie wybralibyśmy się, ale przy okazji zwiedzani okolicy odwiedziliśmy osade i nie żałujemy

Dziękujemy, Ewa M
Zrecenzowano: 23 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Świetne miejsce. Sporo zajęć dla dzieci oraz wciągający klimat. Córka nie chciała wyjść - fajna grupa przygotowująca. Polecam

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Speartan
Zrecenzowano: 4 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Fantastyczne miejsce na które trafiliśmy przypadkiem a które naprawdę warto odwiedzić. W tej osadzie można cofnąć się w czasie o 1000 lat i dowiedzieć wielu interesujących rzeczy. Przewodnicy z pasją i humorem opowiadają o tych czasach co sprawia że „wejście ma chwilę” zmienia się w cudowne dwie godziny. A podobno bywa i dłużej. Gdyby nie deszcz nasza wizyta również trwałaby dłużej. Naprawdę warto a nawet trzeba odwiedzić to miejsce. Polecam!

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, 714beataw
Zrecenzowano: 10 września 2017

Gdyby nie szkolny wyjazd w życiu nie trafiłabym do Sławutowa, może miejsce jest za mało reklamowane? Przybyłam tutaj ze szkolną grupą zorganizowaną. Młodzież uczestniczyła w warsztatach, była zaciekawiona i chętna do udziału we wspólnych zajęciach. W każdej z chat kryje się coś ciekawego. Obiekt jest fotogieniczny.
W zagrodzie urocze zwierzątka, kózka próbowała zjeść sznurek od mojego kaptura :-)

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2017
1  Dziękujemy, ksantypa2016
Zrecenzowano: 17 lipca 2017

Fajne miejsce krajobrazowo, widać sporo pracy włożonej w cały teren i wszystkie budynki, ale brakuje tu jakiegoś dokończenia pomysłu. Tablic z informacjami, jakiegoś opisanego kawałka historii, przykładów zastosowań, podpowiedzi dla ludzi, którzy nie wiedzą jeszcze co tu można zobaczyć i jak najlepiej to zobaczyć. Może tak mi się wydaje, bo byłem tam indywidualnie, może grupami i szkołami obsługa zajmuje się inaczej i inaczej to wygląda, ale indywidualnych pozostawia się często samych sobie. Raz na jakiś czas, kiedy jakimś cudem ludzie się dowiedzą, że pod bramę przyjdzie przewodnik, to tam się gromadzą i mogą pochodzić z przewodnikiem, który naprawdę fajnie opowiada. A jeśli się jednak nie dowiedzą i nikt nimi nie pokieruje, to kręcą się po osadzie w nadziei, że zobaczą/doświadczą coś fajnego. Osoby z obsługi, które oprowadzają mają ogromną wiedzę i umiejętnie opowiadają. Jednak w inny sposób trudno na obsługę trafić lub ją spotkać. Zajęci swoimi sprawami trochę ignorują turystów oglądaczy ;-) Mnóstwo fajnych przedmiotów w każdej z chat, jednak jeśli nie jesteś oprowadzony - to nie wiesz do czego służyły i co to jest. Obok Osady jest zagroda z kozami, baranem, świnką - małe dzieci najbardziej to interesuje ;-)

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2017
2  Dziękujemy, Gawus