Świetna zabawa

Pogoda trafiona 100%, przewodnik również, miła pogawędka i mnóstwo anegdot, cudowne widoki, kto nie... Przeczytaj więcej

PrzemoSt68
Bydgoszcz, Polska
Petarda

Obowiązkowa atrakcja dla dużych i małych.Warianty mamy dwa albo płyniemy do Szczawnicy (2 godz 15... Przeczytaj więcej

82jacek2019
Kraków, Polska

Zrecenzowano: 4 września 2019

Skoro na spływ Dunajcem przyjeżdżają turyści z odległych zakątków świata to tym bardziej jest to obowiązkiem każdego Polaka przebywającego w okolicy. Nie słuchajcie opinii, że drogo, niebezpiecznie, zbyt długo i nudno. To nie prawda. Weźcie ze sobą aparat i płyńcie. Podziwiajcie piękne widoki i róbcie dużo zdjęć. Czas będzie wam umilał flisak ciekawie opowiadający o górach i sypiący dowcipami jak z rękawa. Kilka porad praktycznych. Warto przyjechać na parking w Kątach jak najwcześniej aby uniknąć tłumu. Nie pijcie zbyt dużo kawy czy piwa bezpośrednio przed spływem bo trzeba wytrzymać ponad 2h bez kibelka. Nie podobały nam się tylko 2 rzeczy: Flisak ubrany był w spodnie jeans. Czy to jest część regionalnego stroju flisaków pienińskich? Druga sprawa to powrót ze Szczawnicy mocno zdezelowanym busem, którego prowadził pan w bardzo podeszłym wieku. To dopiero była adrenalina.

Dziękujemy, Wiesław U
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

no nie da się być w Pieninach i pominąć spływu Dunajcem, jest to konieczny element pobytu w Pienińskim Parku Narodowym, żeby nie wiem ile razy tu być. Z wielkim sentymentem wróciłam po latach do flisackiej łodzi i wcale się nie zawiodlam. Po pierwsze trasa - arcyciekawa, malownicza, różnorodna, zadziwiająca i przede wszystkim piękna. Można sie nasycić pięknem, którego w zwyczajnych warunkach nie będzie nam dane spotkać niestety, a tu natura żyje własnym życiem i jest niemal niekalana ludzką ręką. Flisacy dodają widowisku urody, bo okraszają wędrówkę malowniczymi opowieściami zarówno historycznymi jak i zupełnie nierelanymi, za to przepełnionymi dobrym dowcipem i odrobiną abstrakcji. Jedynym mankamentem podróży (moim zdaniem, ponieważ jestem fanką życia bez plastiku) jest sąsiedztwo na wodzie z kajakami i pontonami, które nijak się komponują z tradycyjnymi tratwami flisackimi i pięknie naturalnym entourage'm. Podróż trwa 2 godziny albo chwilkę dłużej i wcale się nie dłuży. Nawet dzieci nie są znudzone, bo chętnie słuchają opowieści flisackich i oglądają widoki, których nijak w mieście nie mogą doświadczyć. Ponieważ akcja rozgrywa się w rezerwacie przyrody, nietrudno tu o widoki czarnych bocianów, sokołów i polujących orłów. Polecam każdemu szczerze i z prośbą o poszanowanie bezcennych zasobów (naturalnych) :)

Dziękujemy, Anna G
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Z przyjemnością po latach wróciłam do Szczawnicy i na spływ Dunajcem. niesamowite widoki. Flisak, który z nami płynął miał poczucie humoru i opowiadał mnóstwo ciekawych historii. Zdjęcia stamtąd są przecudne. A spotkanie z czarnym bocianem miłe, bo dawno już tego ptaka nie widziałam w czasie innych podróży.Jeżeli jest tak ciepło jak było w lipcu oprócz aparatu obowiązkowy jest kapelusz.

Dziękujemy, turcja
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019

Było niesamowicie, piękne okolice super widoki a Panowie flisacy weseli, żartobliwi i z dużą wiedzą na temat okolicy, historii spływu i wszystkiego co związane z atrakcją. Polecam gorąco trasę do Krościenka. Mieliśmy piękną pogodę i super obsadę obcych nam ludzi. Gorąco pozdrawiam flisaków z łodzi 191 i do zobaczenia za rok :) Rodzina z Bydgoszczy

Dziękujemy, DanutaH74
Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019

przepiękne widoki, flisackie żarty tworzą niepowtarzalny klimat. w czasie słonecznej pogody konieczne czapki i krem z wysokim filtrem! w razie deszczu zabierzcie zwykłe duże foliowe peleryny: dziecko można w całości okryć i nie martwić się, że będzie potem siedzieć mokre przez resztę spływu.
wycieczka trwa około 2,5 godziny - do Szczawnicy (do Krościenka trzeba doliczyć jeszcze pół godziny) - na twardych ławeczkach bolą pupy hi hi

2  Dziękujemy, Kasia B