“no to faktycznie bida...”
Karczma BIDA — recenzja

Karczma BIDA
Polecane, biorąc pod uwagę: Kuchnia miejscowa
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Rezerwacje

Ludzie długo mi opowiadali o tej karczmie. Ostatnio zatem jadąc z Lublina postanowiłem ją sprawdzić. Nigdy więcej nie powtórzę tego błędu...
Porcje są faktycznie ogromne. Ja mało nie jadam, jednak było to znacznie ponad moje siły. To niestety jest jedyna względnie pozytywna rzecz, którą mogę napisać o tym miejscu.
Samo danie było zdecydowanie poniżej przeciętnej. Pieczone ziemniaczki, nawet niezłe były tak posolone, że ja ledwo mogłem je jeść, a zazwyczaj solę sporo.
Pieczona golonka była praktycznie bez smaku (niedosolona dla równowagi), umazana w sosie smakującym jak majonez zmieszany z "sosem" z pieczeni. Szczytem była dopłata za chrzan do golonki, której to nigdzie w karcie nie znajdziecie. Kelner też nie był w stanie jej pokazać...
Ogólnie miejsce zdecydowanie nastawione na jednorazowych klientów czyli ilość, nie jakość...

Dziękujemy, WMarcin

Jak dla nas bardzo dobre jedzenie tradycyjna Polska kuchnia. Obsługa miła i bardzo pomocna polecam!!!!

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, Andrzej W
Zrecenzowano 5 września 2019 z urządzeń przenośnych

Uważam, że jedzenie tutaj nie jest już tak dobre jak kiedyś, poziom restauracji spadł, mimo to nadal jest dobry, a jedzenie całkiem smaczne. Obsługa miła, czas oczekiwania czasami w normie, czasem zbyt długi.

Dziękujemy, 186wiolettak
Zrecenzowano 4 września 2019

Bidę znam od 2015 roku, kiedy pierwszy raz zajechałem tu jadąc do Lublina. W międzyczasie na pewno co najmniej raz zmienił się szef kuchni, ale pewne rzeczy pozostały niezmienne. Na przykład to, że porcje są ogromne i jeśli nie jesteś pumą albo niedźwiedziem to nie polecam kupowania zupy + II dania bo go po prostu nie zjesz. Myślę, że to jedna z tych restauracji w których marnuje się najwięcej resztek. Druga sprawa, która się nie zmieniła to tłustość potraw. Większość tych które próbowałem jest bardzo tłusta. Przykładowo wczoraj zamówiłem bigos i był niesamowicie wręcz tłusty, jak na potrawę, która tłusta z założenia nie jest. A do tego był bardzo słony. A czekałem na niego pół godziny To był zresztą mój ostatni pobyt w Bidzie. Generalnie nie polecam. No chyba, że lubisz wrzucać w siebie ogromne ilości jedzenia i nie ma dla Ciebie znaczenia, że jest to jedzenie tłuste i słone.

Dziękujemy, demes1984
Zrecenzowano 7 sierpnia 2019

Wiele razy byliśmy z rodziną w Bidzie i jeszcze 2 lata temu naprawdę wszystko było świeże i bardzo smaczne. Ostatnio, w ubiegły weekend wszystkie salatki podane do dania rybnego byly nieświeże. Widzieliśmy, że goście stolików obok również nie spozywali zadnych sałatek ze swoich dań. Frytki zimne. Pstrąg bez smaku. Danie męża- polowa kurczaka- wysuszone i nie do zjedzenia. Ja wiem, że w weekendy ludzi przez karczmę przewija się mnóstwo, ale od pewnego czasu widać, że właściciele idą tylko na ilość wydawanych dań a do dobrej jakości bardzo wiele już brakuje. Szkoda. Rozczarowanie spore karczą z tak dobrą rzekomo renomą...

Dziękujemy, Kot123445

Karczma BIDA — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Lublin, Województwo Lubelskie
Lublin, Województwo Lubelskie

Nałęczów, Województwo Lubelskie

Bogucin, Województwo Lubelskie

Byłeś(-aś) w Karczma BIDA? Podziel się wrażeniami!