Wypad turystyczny

Zrecenzowano: 27 sierpnia 2018
szuptysiator
Warszawa, Polska

Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Od miesiąca planowaliśmy wycieczkę po Polsce. Zapoznawszy się z opinirmi i recenzjami na temat Grodziska Owidz, postanowiliśmy je odwiedzić. I tutaj nastąpiło jedno wielkie rozczarowanie. Najpierw pani odpowiedzialna za sprzedaż biletów spóźnila się 20min (niestety nikt nie mógł jej zastapic), następnie poinformowała nas, że w dniu dzisiejszym nie zwiedzimy Muzeum Mitologii Słowiańskiej, gdyż osoba za nie odpowiedzialna jest w dniu dzisiejszym nieobecna (specjalnie dla tego muzeum tam przyjechaliśmy, gdyż podobno jest jedyne w swoim rodzaju). No cóż. Poszliśmy zwiedzić gród. Tam kolejne rozczarowanie. Pracownicy kompletnie nieprzygotowani na przyjęcie gości. Pan otworzył nam kilka chat i namiętnie wpatrywal się w swój telefon, w żaden sposób nie zainteresowany turystami. Gdy opuszczalismy gród o 10.50 pan zabrał się za rozstawianie swojego stanowiska pracy

Dziękujemy, jordang954
Zrecenzowano: 28 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo fajnie zrobione grodzisko. Karczma i Muzeum Mitologii Słowiańskiej są też punktami, które trzeba koniecznie odwiedzić

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Tomasz A
Zrecenzowano: 7 października 2018 z urządzeń przenośnych

Miejsce jest bardzo ładne, nad Wierzycą, miło spędza się tam czas w ciepłe dni. Co do samego grodziska jest warte odwiedzenia, w prawie każdej chacie możemy zobaczyć coś ciekawego. Jednak przydałoby się kilka opisów do tych miejsc. Karczma ma w menu kilka dań i tyle wystarczy, są bardzo smaczne. Największe rozczarowanie to muzeum mitologii słowiańskiej. Po wejściu do środka "przewodnik" puszcza z taśmy opowieść o tejże mitologii, po wysłuchaniu wchodzi się na piętro i znowu kilka makiet i słuchanie z taśmy opowieści i za to płaci się 10 zł. Grodzisko polecam ale muzeum to nieporozumienie i odradzam.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, juliapG5912IP
Zrecenzowano: 4 października 2018

Jak już tytuł naszej recenzji wskazuje, zauważyliśmy podczas swoich podróży zjawisko typu nowe skanseny. Hm..niektórzy tworząc takie miejsca, a odwiedziliśmy ich sporo, przenoszą chaty, zabudowania gospodarcze , wyposażenie z miejsc gdzie te obiekty naturalnie istniały. Okazuje się jednak,że na wzór czasów przeszłych można coś wybudować, przepis jest dość prosty. Mamy wzgórze, jest palisada, kilka chat , koniecznie kata, młynarza, piekarza,kołodzieja, skóry zwierząt, pęki suszących się ziół.. jest klimacik. Dodać do tego olbrzymi plac zabaw (plus za tablice ze zwierzakami na ogrodzeniu) do tego knajpa na wypasie i mamy obiekt, który przyciągnie nieco gawiedzi :) Ale jest też Muzeum Mitologii Słowiańskiej, temat bardzo ciekawy ale lepiej nie dołączać do wycieczki szkolnej na zwiedzanie..Nam się zdarzyło niestety. Ale nie będziemy narzekać, Miło było posłuchać i zapoznać się z historią Swaróga, Marzanny i wielu innych. Muzeum było dla nas ciekawostką, reszta może być, nie musi.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, 5oku
Zrecenzowano: 27 sierpnia 2018

Byłam tam w trakcie festiwalu mitologii słowiańskiej. Miejsce wręcz idealne do tego! Karczma na miejscu bardzo porządna, porcje kosmicznie duże, ceny przystępne, jedzenie bardzo dobre. Dużo słowiańskich pamiątek, muzeum mitologii słowiańskiej - które jest bardzo fajnie zorganizowane. Miejsce godne polecenia.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, szuptysiator