“Z każdym kolejnym rokiem trochę gorzej :(”
Karczma Litewska — recenzja

Karczma Litewska
Nr 2 wśród 5 Restauracje (Sejny)
Zrecenzowano 6 września 2019

Trzeci rok z rzędu podczas wakacji byliśmy regularnymi gośćmi tego miejsca. Z perspektywy tych trzech lat możemy stwierdzić, że oprócz wzrostu cen (ok 20%), które są pewnie skutkiem wzrostu cen żywności, a nie wymysłem własnym właścicieli, niestety jakość posiłków się obniżyła. Za pierwszym razem w te wakacje byliśmy tak bardzo rozczarowani obsługą i jedzeniem, że zastanawialiśmy się czy na pewno jeszcze tam wracać. Postanowiliśmy dać im jeszcze szansę i pojawiliśmy się ponownie. Panie kelnerki obsługują znacznie lepiej niż pan, choć również na nie trzeba długo czekać żeby złożyć zamówienie, domówić czy zapłacić (finalnie często sami musieliśmy się przejść do baru i załatwić co trzeba). Napiwki, które zostawialiśmy (nie zawsze bo nie zawsze było za co) niestety jak przyuważyliśmy były zgarniane przez osobę inną niż ta obsługująca, więc trochę dziwne zasady. Tak czy inaczej obsługa klientów to coś nad czym właściciel powinien jeszcze popracować. Rozczarowanie jedzeniem za pierwszym razem to odgrzewany (chyba z poprzedniego dnia bo przyszliśmy zaraz po otwarciu... naleśnik dla dziecka) oraz mdły i wodnisty gulasz z 4 kawałeczkami mięsa na placku węgierskim. W kolejne dni było lepiej, ale nadal nie tak jak w poprzednich latach - taka sobie ryba (cały czas brak czegoś z tych terenów w ofercie oraz wszystkie smażone, nie ma pieczonej), placki ziemniaczane smażone na tym samym oleju co ryba, a desery na siłę polewane czymś przypominającym polewę czekoladową (w menu brak wzmianki o tym więc niestety jak ktoś ma alergię i nie może jeść konkretnych rzeczy to się pojawia problem).

Dziękujemy, mkcharlie

Zrecenzowano 21 sierpnia 2019

Litewska atmosfera. Dania i napoje litewskie (w tym piwo lane). Ceny dość przystępne. Dania bezmięsne. Restauracja czynna do 22:00.

Dziękujemy, SlawomirG67
Zrecenzowano 22 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Przyznam, że nasze zamówienie nie było różnorodne - prawie wszyscy chcieliśmy spróbować miejscowego przysmaku (kartaczy) - ale tym co zamówiliśmy zupełnie nas restauracja nie urzekła, nie byliśmy w stanie ich dokończyć, jeden talerz wrócił do kuchni.

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, rapeyourcrops
Zrecenzowano 20 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Odwiedziliśmy 2 razy w trakcie urlopu. Pierwsza wizyta super. Byliśmy tam w samo południe kiedy otwierał więc poszło sprawnie. Za to za drugim razem czekaliśmy na dania prawie 1.5 h. Było nas 12 osób w tym 5 dzieci i to niestety one dostały jedzenie na samym końcu. Podawane potraw bez ładu i składu. Jedni już jedli główne danie, a inni nie dostali nawet jeszcze przystawki. Zamówiliśmy 3 porcje ślimaków a każda przyszła o innej porze. Pani kelnerka mówiła że ona nic na to nie poradzi. Trzeba przyznać że jedzenie jest bardzo smaczne, dobrze doprawione i jest wiele różnych ciekawych potraw. Ale na tym kończą się walory tego miejsca. Więcej bym się tam nie wybrała.

Dziękujemy, Agnieszka I
Zrecenzowano 11 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Kartacze, bliny, soczewiaki - bardzo zwyczajne. Smaczne i da się zjeść, ale brakuje tego "czegoś" co jest w innych miejscach (np Białymstoku, Tykocinie czy Supraślu). Zjadłem, ale byłem lekko zawiedziony.
Obsługa: OK, ale trzeba zwrócić uwagę czy nie ma pomyłki w rachunku.
Można płacić kartą.
Samochód można zostawić pod restauracja (kilka miejsc) albo koło klasztoru.
Po wizycie w karczmie można odwiedzić synagogę, kościół z zabudowaniami klasztornymi.

Dziękujemy, michal099

Karczma Litewska — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Giby, Województwo podlaskie

Hołny Mejera, Województwo podlaskie

Byłeś(-aś) w Karczma Litewska? Podziel się wrażeniami!