Zamek w Sobocie

Na chwilę wyciszenia

Zrecenzowano: 29 sierpnia 2016
TaxGirlPl

Zrecenzowano: 2 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Zamek nie jest atrakcją turystyczna. Z dala od turystow. Budynek miesci sie w pięknym parku koło rzeki Bzury. Ktos kupił park i zamek. Mam nadzieje,ze trafi w dobre rece. Miejsce z wielkim potencjałen na hotel. Cisza,spokój, przyroda. Blisko od zamku znajduje sie stara Gorzelnia, i tama na Bzurze. Dawniej blisko zamku była stadnina koni. Mam nadzieje,ze ktos zadba o to miejsce.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, xavery1987
Zrecenzowano: 29 sierpnia 2016

Sobota to nie jest turystyczne miejsce. Dzięki temu, pobyt tam sprzyja psychicznemu relaksowi. Skoro za granicą promowane są najdrobniejsze zameczki, to w Polsce też o takich miejscach nie powinno się zapomiać - szczególnie, że okoliczna zieleń nadaje miejscu ogromny urok

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2015
5  Dziękujemy, TaxGirlPl
Zrecenzowano: 10 lipca 2016

Jako mieszkanka Łowicza nie słyszałam o Sobocie, aż przeniosłam się do Warszawy ;) zwiedzając okolice Łowicza od Strony Walewic (Łęczycy) warto odwiedzić do ciekawe miejsce, nieobjęte masową turystyką. Dojazd jest ok. Do Soboty uda się trafić - widząc kościół, należy skierować się na wschód i jechać prosto - aż do "jakby bramy" za którą widać tylko zieleń - niespecjalnie zagospodarowaną. Zupełnie nieturystyczne miejsce. Za bramą, po drobnej przechadce, na górce znajduje się ładnie zachowany zameczek - nie ruina. Wygląda w tym warunkach uroczo. Spędziliśmy tam sporo czasu odpoczywając w spokojnym miejscu, w którym pewnie turyści pojawiają się bardzo sporadycznie... Może to i dobrze - przynajmniej można wypocząć w ciszy podczas zwiedzania ;) Polecam fanom zwiedzania i natury ;)

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2015
1  Dziękujemy, olenka1301