“Z dawnej Bidy została bieda.”
Karczma Bida — recenzja

Karczma Bida
Nr 2 wśród 2 Restauracje (Bolesław)

Wizyta w karczmie to najgorsze moje doświadczenie kulinarne od bardzo długiego czasu. Z dawnej Bidy nie zostało już nic poza nazwą. Lokal nadrabia i ratuje się ogromnymi porcjami Ale nie tędy droga. Potrawy nie mają smaku. Są utopione w tłuszczu i serze najniższej jakości A do tego tluste mączne i niesmaczne sosy. Każde danie na jedno kopyto maksimum gramatury plywajace jak belt w sosach i ogromnych ilościach najtańszego żółtego sera.
Nawet pieczony ziemniak zamiast zostać podany z masłem gzikiem i surowkami tonie w tłuszczu, a do tego jakby mało było zdrowego sosu i topionego żółtego sera dostajemy na talerzu dwa kawałki bagietki zapieczonej w tym samym tlustym serze. Smak zupełnie zabity. Jedzenie ciężkie. Niesmaczne. To ostatnia moja wizyta w tym miejscu I szczerze nikomu nie polecam. Bo nie ilość w gastronomii jest najważniejsza.

Dziękujemy, rajtorm

Zrecenzowano 7 września 2019 z urządzeń przenośnych

Mieliśmy okazję 2.09. gościć w Bidzie.
Miło wspominam pobyt, jedzenie szybko podane, porcje monstrualnie wielkie, cena też wysoka, ale ilość oraz jakość jedzenia warta jest tych pieniądzy. Polecam tradycyjne kluski śląskie i roladke oraz grillowanego łososia.
Wnętrze może trochę ciemne i lekko przytlaczające ilościom "góralskich ozdóbek", a może to wina deszczu za oknem. Dobry zjazd z trasy, parking przed restauracją. Toalety czyste i przestronne. Polecam i napewno wrócę choćby zrobić fotorelacje wielkich porcji :)

Dziękujemy, Wanilove86
Zrecenzowano 2 września 2019

To co w " Bidzie" się nie zmienia od lat,to rzeczywiście ogromne porcje, ale jak dla mnie to już zdecydowanie za mało, żeby tę restaurację pochwalić.Na podstawie własnych doświadczeń z ostatniego tygodnia,mogę zaryzykować stwierdzenie, że jedynymi przyprawami jakie się tam używa są przemysłowe wręcz ilości soli i ....kucharka!!!!
Naprawdę rzadko zdarza mi się marudzić przy stole, ale po kilku kęsach szaszłyka z rusztu wiedziałem, że albo ja .....albo on.....Takiej ilości kucharka?!!! i soli próżno szukać w Morzu Śródziemnym.Niezjadliwe.Zupa, którą zamówiłem przed szaszłykiem również mocno przesolona.
Obroniły się pierogi, które zamówiła moja rodzina,więc może te dania warto polecić.
Co do wystroju to ten sam średni poziom ,co od lat, który zresztą my Polacy tak uwielbiamy, czyli pomieszanie wiejskiego dworku z przydrożną gospodą.
Jestem pewny, że następnym razem, gdy będę przejazdem z rodziną do Bidy już na pewno nie wstąpię

Dziękujemy, Okurcular2019
Zrecenzowano 31 sierpnia 2019

Największe porcje, z jakimi miałam do czynienia. Polecam jeden obiad na dwie osoby, inaczej trzeba prosić o zapakowanie na wynos. Bywają duże kolejki, ale warto poczekać na wolny stolik. Spory parking. Polecam !

Dziękujemy, Agnieszka W
Zrecenzowano 26 sierpnia 2019

Byliśmy przejazdem pierwszy i ostatni raz,porcje bardzo duże jedzenie samo w sobie pycha ale obsługa okropna , nie dość że czekaliśmy 40 minut na zamówione jedzenie to jeszcze zamówienia pomylili. Więcej napewno nie pojedziemy.

Dziękujemy, Muszka_aa

Karczma Bida — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Olkusz, Małopolskie
Bolesław, Małopolskie

Rabsztyn, Małopolskie

Olkusz, Małopolskie
Trzebinia, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Karczma Bida? Podziel się wrażeniami!