Zrecenzowano: 9 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

To był nasz pierwszy pobyt w Turcji . Co prawda transfer z lotniska jest długi i męczący ale moim zdaniem ten hotel jest tego wart. Gdy przyjechaliśmy do hotelu to odrazu zaskoczenie - przywitała nas Pani mówiąca w języku polskim. Otrzymaliśmy pokój z widokiem na piękne morze oraz na ruchliwa ulice (gdy zasłoniło się zasłony to nie było wgl słuchać przejeżdżających pojazdów). Pokoje ładne i zadbane, znajduje się w nich wszystko co może być potrzebne, bardzo dobra klimatyzacja. Pani sprzątająca codziennie przychodziła i dokładnie sprzątała pokój. Jedzenie zróżnicowane, każdy znajdzie coś dla siebie :). W barach duży wybór różnego rodzaju drinków, wino i piwo. Z obsługi wszyscy są bardzo mili i uśmiechnięci. Co dla mnie było zdziwieniem szybciej dogadać się można po polsku niż po angielsku. W każdej chwili jak by coś się działo każdy jest chętny pomóc. Wszędzie jest bardzo czysto widać ze cała obsługa dba o to. Do basenów również nie ma co się przyczepić - co noc są sprzątane specjalnym odkurzaczem. Po całym dniu słońca idealny jest basen wewnętrzny w którym woda jest nieco chłodniejsza ;). Co wieczór showtime - wystepy są bardzo ciekawe i warte obejrzenia każdego wieczoru. Gdy się przejdzie przez tunel prowadzący na plaże, ukazuje się bajeczny ogród z hamakami i pięknymi palmami. Jest bar z napojami i alkoholem. Przekąski jak by ktoś zgłodniał w czasie plażowania. Leżaków było wystarczająco nawet jak na szczyt sezonu. Plaża jest kamienisto- żwirkowa. Przydadzą się specjalne buty do wody. Woda idealnie czysta i cieplutka. Dla miłośników jest pomost z którego można skakać :). Jedynym minusem jest to ze trzeba uważać bo miejscami potrafi być głęboko w szczególności gdy przyjdą fale. Ogólnie hotel wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie i mogę go polecić z czystym sumieniem.

1  Dziękujemy, Róża J
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Nilüfer M, Менеджер по обслуживанию клиентов, Dinler Hotels - AlanyaOdpowiedź udzielona 10 sierpnia 2019

Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Hotel i okolica wspaniała. Blisko do morza. Serwis hotelowy super wspaniałe animacje .świetne wyżywienie i obsługa barów. Jedynym minusem długi transfer z o na lotnisko który zabiera około trzech godzin. Reszta jest zgodna z opisem. Z czystym sumieniem polecam ten hotel.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje wspaniałe,czyste codziennie sprzątane jedyny minus to słaba klimatyzacja i lodówka w pokoju nie chłodziła
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z hotelem
1  Dziękujemy, targ0s1
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Nilüfer M, Менеджер по обслуживанию клиентов, Dinler Hotels - AlanyaOdpowiedź udzielona 22 lipca 2019

Zrecenzowano: 10 lipca 2019

Szukaliśmy hotelu w Turcji na wakacje dla 2 rodzin i spośród kilkunastu ofert wybór padł właśnie na DINLER. Ponieważ był to nasz pierwszy wyjazd do Turcji, to muszę przyznać, że dość skrupulatnie szukałem opinii w necie na temat tego hotelu i właściwie znalazłem tylko jedną negatywną a dotyczącą odległości od lotniska. Faktycznie muszę to potwierdzić, że odległość jest dość znaczna i przez to czas dojazdu wynosi ponad 3 godziny, a jeszcze w naszym przypadku czekaliśmy 55 minut na parkingu w busie przy lotnisku bo 2 gości z Polski miało problem z zakupem wizy, więc dojechaliśmy umęczeni po 3 nad ranem. I tu pierwsza miła niespodzianka, otóż dostaliśmy coś na wzór kolacji tzn. w holu obok recepcji stał barek a w nim wędliny, ser, chleb, pomidor ogórek itp. Niby nic wielkiego, ale zawsze to jakiś posiłek po trudach podróży. Tak jak pisałem wcześniej był to nasz pierwszy pobyt w Turcji, więc moja opinia będzie subiektywna bo nie mam punktu odniesienia do innych hoteli 5-gwiazdkowych w Turcji. Przy zameldowaniu był mały problem z panem w recepcji, gdyż prosiłem o pokoje z widokiem na morze i tylko nasi znajomi taki otrzymali, dwójka naszych chłopaków dostała z widokiem na miasto a ja z żoną z widokiem na... ulicę od strony miasta. Poprosiłem grzecznie tego pana w recepcji o zmianę, ale twierdził, że już nie ma możliwości zamiany pokoju na taki który ma widok na morze - bo wszystkie już (podobno) były zajęte. Rano poszedłem ponownie do recepcji i trafiłem na drugiego pana, który powiedział, że po 10:00 sprawdzi dostępność i da mi znać, czy można zamienić? Efekt był taki, że po 10:30 przenieśliśmy się z żoną do pokoju z widokiem na basen i morze. :-) Pokoje podobały nam się i były codziennie sprzątane. Tak samo z resztą było podczas posiłków, gdzie brudne naczynia lub obrusy były dośc szybko usuwane przez personel. Ktoś wcześniej pisał, że jedzenie było słabe w tym hotelu z czym zarówno oboje z żoną oraz dzieci i przyjaciele nie zgadzamy się. Według nas jedzenie było dobre i uzupełniane na bieżąco, no chyba, że ktoś przychodzi na śniadanie 10 minut przed końcem, to dziwne nie jest, iż nie wszystko będzie jeszcze dokładane. Śniadania były (jak dla nas) smaczne i generalnie było sporo warzyw/zieleniny, owoce, jajka na twardo, jajecznica na 2 sposoby, dużo rodzajów pysznego chleba, sporo produktów mlecznych, ichniejsze wędliny, sery, naleśniki itd. więc naprawdę wychodziliśmy najedzeni. Ale wiadomo, że każdy z nas ma inny gust i wyobrażenie o śniadaniu na wakacjach w hotelu 5-gwiazdkowym. Powiem inaczej, wychodząc na plażę po śniadaniu w okolicach godz. 11:00-12:00 nie miałem ochoty na jedzenie, mimo, iż na plaży w barku można było sporo zjeść począwszy od pancake, mięsa, warzyw itd. Obiady i kolacje również według naszej oceny były super, bo przede wszystkim było podane bardzo dużo składników na surówki, sałatki a do tego "pierdylion" sosów i oliw, ponadto albo świeża ryba albo jakieś inne mięso i sporo innych potraw, więc naprawdę wychodziłem "obżarty" dość powiedzieć, że po tygodniowym pobycie przytyłem 3 kg. :-( Ale jak wspomniałem są gusta i guściki. Któregoś dnia był jakiś specjalny dzień turecki i podawali przy basenie kebab oraz masę różnych dziwnych rzeczy do jedzenia, ale bardzo pysznych. W cenie pobytu mieliśmy również jedną kolację w restauracji a'la carte, gdzie również jedzenie było dobre. Reasumując temat jedzenia, to całej naszej ekipie posiłki smakowały i nikt nie narzekał, że czegoś brakowało. Odnośnie czystości, to powiem tak, jak wstawałem rano na papierosa, to dwoje pracowników chodziło już po okolicach basenu i czyściło leżaki, stoliki , poręcze jednym słowem: wszystko. Później ponownie robili to w okolicach 9:00 rano oraz kilka razy w ciągu dnia, więc zarówno leżaki jak i reszta sprzętu przy basenie była czysta. Nam trafili się bardzo fajni animatorzy, gdzie prym wiodła przemiła Tunezyjka o imieniu zdaje się, że Vivien oraz dwóch młodych przesympatycznych Turków z Istambułu. Naprawdę bardzo mili i sympatyczni ludzie. Nasze Panie i pozostała część żeńska "szalała" z Vivien podczas porannego aqua- aerobicu, że o hicie "Zumba" nie wspomnę :-) a z pozostałą ekipą graliśmy mecz w piłkę wodną, rzutki a przede wszystkim miło gawędziliśmy przy basenie. Trudno też nie wspomnieć o "szefie szefów z animacji", czyli głównym Dj z Turcji, który bawił się w konferansjera podczas wieczornych show time. To sympatyczny Turek, który miał żonę Polkę (miał bo już po rozwodzie) ładnie mówi m.in. po polsku i naprawdę bardzo miło się z nim gawędziło. Dojście do plaży tunelem (pod ulicą) przez fajny ogród i dla mnie jedynym minusem tej plaży jest to, że nie dość, iż żwirkowo-kamienista, to jeszcze samo miejsce do kąpania jest takie sobie ze względu, że przy brzegu są bardzo duże i śliskie głazy a potem od razu dość głęboko. Tak że dla rodzin z mniejszymi dziećmi może to być problem, ale nie musi bo podczas naszego pobytu sporo dzieciaków kąpało się pod okiem rodziców i nie miało z tym problemu. Natomiast kamienie na plaży przed samą wodą potrafią tak się nagrzać w słońcu, że tak jak w moim przypadku, podczas przechodzenia po nich bez butów poparzyły mi tak stopę, że miałem "purchel". Co prawda można dojść do wody w np. klapkach, ale nie zawsze się chce. Generalnie hotel polecam. Sławek z rodziną i przyjaciółmi.

Wskazówka dotycząca pokoi: Generalnie z widokiem na morze i basen.
Dziękujemy, Dyrektor-Kierownik
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Nilüfer M, Менеджер по обслуживанию клиентов, Dinler Hotels - AlanyaOdpowiedź udzielona 11 lipca 2019

Zrecenzowano: 10 lipca 2019

Witam :) nie wiem od czego zacząć. Transfer rzeczywiście męczący około 3 godzin. Opieka podczas transferu super ze strony Biura Coral Travel . Pani opowiadała różne ciekawostki o Turcji i zwyczajach mieszkańców. Każda grupa była przez nią odprowadzana do swojego hotelu . Turyści nie byli zostawieni na pastwę losu . Wcale to długo nie trwało gdyż Pani prawie biegała. Natomiast Pan rezydent struś pędziwiatr - spotkanie w hotelu błyskawicznie załatwione.
Przywitanie w hotelu szklanką soku . Recepcja przyjazna .
W czasie gdy przyjechaliśmy przewaga turystów z Rosji , później zmiana i przewaga Polaków , kilka par Niemców czy Anglików, zdarzali się również Czesi. Obsługa rozmawia w języku rosyjskim i angielskim .
Posiłki. Dla mnie pyszne i wystarczające Nie jest prawdą ( przynajmniej w chwili gdy ja byłam ) , że nie dokładano potraw gdy się skończyły. Były na bieżąco uzupełniane do samego końca . Różnorodność ogromna, codziennie ryby, kilka rodzajów mięs, mnóstwo różnorodnych owoców ( czereśnie, truskawki, banany, jabłka, arbuzy ... ), słodkości do wyboru-do koloru . Dla mnie minus - haha słaba jajecznica . Tylko tyle jeśli chodzi o jedzenie . Obsługa w kuchni, na jadalni bardzo sprawna, miła , wszyscy pracują jak mróweczki .
Kawa dostępna wyłącznie z ekspresów. Nie ma czajników w pokojach więc gdy ktoś nie potrafi wytrzymać bez czarnej kawy proponuję się zaopatrzyć w czajnik turystyczny i kawę żeby rano nie było bólu ;)
Pokoje sprzątane codziennie - bez zastrzeżeń . Myślę, że nie jest to aż tak zależne od tego czy zostawisz dolara czy nie .
Bar przy basenie , na jadalni , na plaży . Dobre drinki , piwo dla mnie dobre ( każdy ma swój smak ). Barmani bardzo przyjaźni , sympatyczni , zawsze uśmiechnięci . Pan barman szef na plaży specyficzny ale można się przyzwyczaić . Nawet się uśmiecha i zagaduje po polsku , nie jest taki zły jak go wszyscy malują .
Na plaży naleśniki tureckie i przekąski fast foodowe.
Plaża bardzo ładna ale buty do wody konieczne. Przejście na plażę tunelem . Przepiękny ogród z alejką motylkową - cudnie .
Lody rzeczywiście płatne .
Animacje i Animatorzy . Animacje różnorakie . Każdy coś dla siebie znajdzie. Wieczorne przedstawienia super.
O dyskotece nic nie powiem - nie byłam, nie widziałam . Szef animatorów może ma poważną minę jak to na szefa przystało ale jest sympatyczny i mówi po polsku. Nejma i Bilal super pozytywni ludzie- serdecznie ich ściskam
i pozdrawiam .
Hotel jest położony troszkę z boku co jest jego zaletą .
Do zwiedzania jedynie Alanya gdyż wszędzie jest raczej daleko . Polecam rafting - super sprawa w przepięknej scenerii.
Ogólne wrażenie bardzo , bardzo dobre . Pozdrawiam cały personel :) Do zobaczenia ;)
Gdyby ktoś miał jakieś pytania służę pomocą ;)

1  Dziękujemy, alekol
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Nilüfer M, Менеджер по обслуживанию клиентов, Dinler Hotels - AlanyaOdpowiedź udzielona 10 lipca 2019

Zrecenzowano: 20 czerwca 2019

Wyboru hotelu dokonaliśmy na podstawie wielu dobrych opinii na różnych serwisach oceniających hotele i stronach biur podróży oferujących ten hotel.
I tym razem niestety się zawiedliśmy.
Naszym zdaniem Hotel Dinler nie zasługuje na 5 gwiazdek a raczej na naciągane 4.
Być może w tym roku zmienił się zarząd czy wdrożono jakiś program oszczędnościowy.
Najsłabszym punktem była restauracja, mam tu na myśli asortyment dań głównych - jak na hotel o 5 gwiazdkach był naprawdę słaby.
Goście hotelowi to ok. 50% narodowości rosyjskojęzyczne, ok. 30% Polacy i ok. 20% innych narodowości.
Pani manager od kontaktów z gośćmi mówiąca również po polsku (jako jedyna osoba w hotelu)

Transfer z lotniska długi i męczący ok. 4 godzin – 6 hoteli po drodze. Do każdego zjazd z głównej trasy i ok kilkunastu minut oczekiwania na pilota pomagającego przy zakwaterowaniu w poszczególnych hotelach.
Przyjechaliśmy grupą 11 osobową. Wykupując imprezę prosiliśmy jako grupa o pokoje w sąsiedztwie. Z tego co wiemy hotel przy rezerwacji otrzymał taką informację ale całkowicie ją zignorował, rozrzucono nas po różnych piętrach i skrzydłach. W recepcji powiedziano nam, że pokoje są już dawno przydzielone i nie mają wpływu na rozlokowanie gości.
Pragnę dodać że wyjazd załatwiany był w styczniu a nie w ostatniej chwili.
W hotelu można najłatwiej dogadać się po rosyjsku, trochę trudniej po angielsku.
Hotel położony pomiędzy dwoma drogami (jedna główna przed hotelem i lokalna za hotelem). Za hotelem trwa budowa kolejnego hotelu – czasami może być spory hałas. W pobliżu znajduje się meczet, cykliczne nawoływania muezzina do modlitwy – potrafią wyrwać człowieka ze snu o 4 rano.
Dojście do plaży hotelowej czystym tunelem pod główną drogą, plaża i ogród zadbane i w miarę czyste.
Na plaży leżaki, materace, parasole w zasadzie dostępne, nie trzeba wcześniej ich zajmować, choć w naszym przepadku grupa 11 osób czasami było trudno znaleźć taką ilość leżaków w jednym miejscu.
Na plaży jest ratownik, ale siedzi z reguły w wypożyczalni sprzętu pływającego a nie na swojej wieżyce sporo oddalonej od linii brzegowej i pomostu, w zasadzie jest niewidoczny.
Ogród przed plażą choć niewielki jest zadbany i ładny. Hamaki w ogrodzie są zawieszone dość wysoko i mało wygodne, dlatego też raczej nikt z nich nie korzysta.

Hotel choć ma już swoje lata to raczej jest w dobrym stanie, pokoje wyremontowane. Meble w pokojach nie są najnowsze ale nie są też zniszczone, możliwe że poddawane były renowacji.
Łazienki porządnie wykonane czyste i w dobrym stanie.
Sprzątanie pokoi codziennie.
Dwa baseny odkryte i jeden w budynku – małe jak na tak duży hotel.
Restauracja hotelowa – naszym zdaniem najsłabszy punkt hotelu.
Jakość potraw jest bez zarzutów, ale asortyment dań głównych jest na słabym poziomie.
Śniadania – tak jak w znacznej większości hoteli asortyment jest codziennie taki sam, ale w tym hotelu jest on stosunkowo mały głównie: jajka sadzone, omlety, pancakes, sery białe (4 rodzaje z których 3 są tak słone, że nadają się raczej do sałatek), ser żółty (1 rodzaj +1 do tostów), jajka tylko na twardo, jajecznica (chyba robiona z jajek w proszku bo smakuje dość dziwnie) i ze trzy rodzaje tureckich wędlin. Ponadto sporo warzyw, płatki i temu podobne dodatki do mleka + mleko, kawa z automatu, herbata.
Pieczywo zwykłe i tostowe – pieczywo świeże i naprawdę smaczne.
Lunch i kolacja
W zasadzie dwa dania główne z grila: najczęściej ryby (i tu trzeba przyznać naprawdę smaczne i dobrze przyrządzone co wcześniej w Turcji trafiało nam się niezwykle rzadko), indyk, kurczak lub wątróbka. Drugim daniem z grila było mięso mielone w formie hamburgerów, kofty czy coś w tym rodzaju – wołowe lub baranie. Były to gotowe mrożonki, a różniły się tylko kształtem, smakowały tak samo.
Ponadto kilka dań dodatkowych jak ryba w sosie, kurczak, warzywa gotowane czy zapiekane, frytki, ryż czy puree ziemniaczane (było tego 8 pojemników na środkowej wyspie), ze dwa rodzaje makaronów + sos, dwa rodzaje zup, trzy rodzaje pity.
Ponadto często bywały sytuacje, że jakieś danie się skończyło to już nie dokładali choć do zamknięcia restauracji było jeszcze dużo czasu.
Różnego rodzaju warzywa i sałatki.
Dużo różnych słodkości o powtarzalnych smakach ale wykonach w różnych formach.
Owoce – z racji tego że była to druga połowa maja raczej nie oczekiwaliśmy dużej ilości owoców, dostępne były arbuzy, jabłka, morele, pomarańcze. Choć na targach były truskawki, czereśnie czy melony w restauracji hotelowej tego nie uświadczyliśmy.
Proszę mi wierzyć przy dwóch tygodniach pobytu ten wybór dań naprawdę mógł się znudzić.
Byliśmy już kilka razy w Turcji i głównie w hotelach 4-gwiazdkowych wybór dań był zdecydowanie większy. Nie wspomnę już o Grecji czy Hiszpanii gdzie nawet w hotelach o 3 gwiazdkach asortyment dań jest kilkukrotnie większy.

Bary – bar przy basenach i w restauracji bez zastrzeżeń, większy asortyment drinków i lepsza ich jakość niż w barze na plaży.
W barze na plaży panowały jakieś dziwne zasady – limitowanie ilości drinków na osobę. Barman ponadto wprowadzał swoje zasady. Raz mieliśmy sytuację, że nie chciał podać kolejnego drinka znajomemu bo widział, że niedawno wypił już jednego. Sprawa oparła się o managera, w efekcie następnym razem nalewał nam podwójne ilości.

Snack bar na plaży – hamburgery, frytki, warzywa.
Pan w barze wydzielał hamburgery (mięso) po jednym kawałku na osobę i na siłę wciskał bułkę.
Frytki i hamburgery często były zimne.
Ponadto smaczne tureckie placki z serem lub ziemniakami i szpinakiem.

Animacje - w ciągu dnia różne zajęcia sportowe – OK , wieczorne animacje dla dzieci praktycznie codziennie to samo, prowadzone po rosyjsku, więc dzieci z innych krajów nie rozumiały o co chodzi.
Pokazy organizowane własnymi siłami animatorów raczej na słabym poziomie w przeciwieństwie do występów artystów zapraszanych z zewnątrz.
Dyskoteka w hotelu co drugi dzień, jednak częściej zamknięta niż otwarta, miała działać tylko wtedy gdy są goście. Didżej prezentował do Sc ciężką muzykę i nie był w stanie dostosować rodzaju muzyki do potrzeb gości co skutkowało tym że osoby po paru minutach wychodziły (niezależnie od grupy wiekowej) w efekcie gości nie było to dyskotekę zamykano.
Spotkaliśmy się nawet z komentarzem, że dyskotekę już zamykają a jak chcecie się bawić to kupujcie drinki w barze (bar na dyskotece nie był w opcji All In) jak nie to lepiej idźcie spać. Animatorzy organizowali co drugą noc odpłatne wyjazdy chyba do zaprzyjaźnionego klubu nocnego na dyskotekę w Alanii. Wyjazdy te nie cieszyły się powodzeniem. Było widać, że goście chcą się bawić na miejscu a hotel niestety nie chciał im tego zapewnić.
Szef animatorów mało przyjemny mający chyba bardzo wysokie mniemanie o sobie, faworyzujący narodowości rosyjskojęzyczne.

Dodam że z grupą znajomych jeździmy od ponad 10 lat w różne miejsca i kraje na wakacje zawsze w opcji All In i raczej nie należymy do zbyt wymagających i niezadowolonych turystów, dlatego też dziwi nas fakt tak dużej ilości bardzo pozytywnych opinii o tym hotelu (chyba, że w tym roku coś tam się zmieniło).
Reasumując: nie polecam tego hotelu jako hotelu 5-gwiazdkowego, natomiast jako hotel o standardzie 4 gwiazdek przy stosownej cenie do zaakceptowania.

Pomimo wymienionych mankamentów ze względu na doborowe towarzystwo wyjazd zaliczamy do udanych.

Wskazówka dotycząca pokoi: Ogólna ocena hotelu to naciągane 4*
Termin pobytu: maj 2019
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, Waldemar R
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Nilüfer M, Менеджер по обслуживанию клиентов, Dinler Hotels - AlanyaOdpowiedź udzielona 22 czerwca 2019

Drodzy Goście,

Dziękujemy za pozytywną wypowiedz o naszym Hotelu. Jednak nie zgadzamy się z wypowiedzą dotyczącą jedzenia. Z ankiet, które opuszczający nasz Hotel turyści wypełniają wynika, iz goście w dużej większości są zadowoleni z oferowanego menu.

Dinler Hotel - Alanya