Rodzinny, nieduży i ładny hotel z przesympatyczną obsługą i miłą atmosferą, która wynagradza mało smaczne jedzenie ;) Urokliwa lokalizacja w zatoczce na końcu miejscowości z najlepszym barmanem, panem Jordanem, dzięki któremu hotel ma swój klimat :)
Polecam

Dziękujemy, Barbara Z
Zrecenzowano: 2 września 2019

Spędziliśmy tydzień w tym hotelu - a raczej jak najdalej od niego.
Obiekt znajduje się ok 13 km od miejscowości Rethymno, ale nikt nie wspomina, że autobus jedzie tam godzinę, zatrzymując się pod każdym hotelem.
Poniższa opinia jest częścią reklamacji jaką składałam, a która została przez biuro Itaka odrzucona, ponieważ oni żadnych problemów nie widzieli.
Hotel został określony jako czterogwiazdkowy – jednak standard wysoce odbiega od takiej klasyfikacji, nawet biorąc pod uwagę subiektywne odczucia. Do uchybień, które dyskwalifikują hotel do tego, by był on hotelem czterogwiazdkowym zalicza się
1. pokój, który nie powinien zostać oddany gościom hotelowym ze względu na niedokończenie remontu oraz niedziałające sprawnie meble:
- okno w łazience, którego fizycznie nie da się otworzyć (wykończenie uniemożliwiające otwarcie okna)
- drzwi do łazienki – które żeby zamknąć należy nimi niemal trzasnąć by się to udało – inaczej pozostawały otwarte. Tak samo z otwarciem, trzeba było użyć całej siły i wypchnąć drzwi z framugi
- standard wykończenia choćby drzwi balkonowych pozostawia wiele do życzenia – szczeliny na szerokość palca (około 1cm) sprawiające, iż nie da się takowego hotelu zaliczyć do hoteli czterogwiazdkowych
- z uwagi na szczeliny w drzwiach głównych do pokoju oraz drzwi balkonowych – wszędobylskie mrówki i inne insekty – samemu należało spryskiwać pokój środkami przeciwko owadom (w naszym przypadku był to zabrany z Polski spray na komary), aby udało się zmniejszyć ilość owadów
- zepsuty automat spłuczki, przez co, bardzo długo lała się woda. W przypadku konieczności skorzystania z toalety w nocy, nie było możliwości nieobudzenia drugiej osoby.
- Pokój otrzymaliśmy z dostawką, co zabrało nam ogólną przestrzeń

2. Czystość: W pokojach pomimo wizyt pań sprzątających, coś takiego jak przemycie podłóg lub choćby opłukanie łazienki wodą by zmyć piasek nie zostało uświadczone.
Insekty, które sami zabiliśmy na początku pobytu, do jego końca nie zostały usunięte.
3. Wyposażenie pokoju: W dniu przyjazdu w pokojowej lodówce znajdowała się jedna butelka wody. Nie powtórzyło się to do końca naszego pobytu (Codzienne uzupełnianie wody w pokoju jest standardem w czterogwiazdkowych hotelach). Pragnę także nadmienić, że spotkałam się z krzywym spojrzeniem obsługi, kiedy samodzielnie próbowałam napełnić małą butelkę (0,5l) wodą z dystrybutora w restauracji.

4. Jedzenie w restauracji - jednolite i bardzo słabej jakości.  Jedzenie codziennie było niemal takie samo, z bardzo niskiej jakości artykułów (wędliny typu mortadela, które z wędlinami miały mało wspólnego, twarde produkty seropodobne,  margaryny zamiast masła. Jedzenie, które nie zeszło podczas obiadu, pojawiało się na kolację. Jedzenie, które nie skończyło się podczas kolacji, pojawiało się kolejnego dnia na śniadanie ( m.in. jajecznica z ciepłymi pomidorami z dnia poprzedniego)
- w restauracji brak jakichkolwiek rzeczy związanych z Grecją – Jadąc na Kretę oczekiwaliśmy oliw, oliwek, owoców morza, greckich smaków. A poza jedną butelką oliwy uświadczyliśmy tylko ketchup i musztardę i to wyłącznie po południu. Podczas śniadań do wyrobów parówkopodobnych nie było ketchupu, musztardy ani innych powszechnie uznanych przypraw – musieliśmy prosić o to obsługę, która przyniosła butlę kuchenną abyśmy mogli skorzystać i zaraz po użyciu przez nas odniosła ją na kuchnię.
- śniadania były wydawane do godz. 10:30 ale już o godz. 9:00 nie było połowy jedzenia i jedzenie nie było już dokładane
- Ani razu nie uświadczyliśmy kucharza/ osoby wydającej ciepłe posiłki (usługa ta jest już standardem nawet w trzygwiazdkowych obiektach). Podczas śniadań nie było nikogo, kto zrobiłby świeże omlety, naleśniki. Nie było nawet opiekacza do chleba, żeby samodzielnie przyrządzić sobie ciepłe śniadanie. Była natomiast jajecznica z dodatkami, które pojawiały się w menu dnia poprzedniego. Podczas obiadów i kolacji także nie było osoby smażącej na bieżąco mięso/ wydającej kawałki ryby/robiącej spaghetti. Całe jedzenie podawane na ciepło było zleżałe i wątpliwej świeżości.
- Desery to codziennie lody (tu trzeba zwrócić uwagę, że nikt tych lodów – gałkowanych - nie wydawał. Każdy podchodził i mógł nabierać gałkownicą, co wielokrotnie skutkowało dotykaniem lodów rękoma przez gości hotelowych. Dla nas jest to niedopuszczalne, niehigieniczne i obrzydliwe, zważając na fakt, że w bezpośrednim pobliżu restauracji nie ma w tym obiekcie toalety, żeby przed posiłkiem umyć ręce. Trzeba było wybrać się do pokoju, lub do przyziemia. Goście hotelowi (szczególnie dzieci) prosto z basenu przychodzili po lody. Poza lodami do wyboru był jeden (!) deser: galaretka z bitą śmietaną albo suche ciastka na obiad. Na śniadanie ciastek było trochę więcej, ale były strasznie twarde i niezjadliwe.
- Obiekt nie posiadał nawet kieliszków do wina. Wino do obiadu, kolacji piliśmy w szklankach do innych napojów.
- Obiekt nie świadczył usług typu a’la carte, co jest standardem już w trzygwiazdkowych hotelach i jest miłym przełamaniem monotonnego jedzenia w restauracji głównej.
- W związku z tym, że jedzenie w tym obiekcie było urągające standardom czterogwiazdkowych hoteli i po prostu niesmaczne, musieliśmy jadać posiłki w pobliskich restauracjach.
5. Absurdalne zachowania obsługi w restauracji/ brak sprzątania ze stołów: Obsługa restauracji nie kwapiła się do tego, by na bieżąco sprzątać stoliki, w związku z czym goście hotelu sami odnosili talerze na stolik kelnerski(!) – jest to zdecydowanie dyskwalifikujące aby można było nawet myśleć o tym, by hotel był określony mianem hotelu trzygwiazdkowego, o czterogwiazdkowym już nie wspominając. Także samemu trzeba było pójść do baru po napoje. Obsługa kelnerska jest standardem nawet w 3* hotelach.
6. Serwis plażowy - który Itaka ujmuje w opisie oferty nie istniał. Obiekt nie świadczy usługi wypożyczenia ręczników hotelowych. Przez wprowadzenie nas w błąd, zostaliśmy zmuszeni do zakupienia ręczników plażowych na miejscu.
- Na basenie przez cały okres naszego pobytu nie było ratownika. Nie było też informacji o temperaturze wody czy powietrza, oraz zdatności wody do kąpieli zarówno na basenie jak i na pobliskiej plaży.
7. Jako osoby niepalące zostaliśmy zmuszeni do przebywania w pokoju, ponieważ na na terenie całego obiektu powystawiane były popielniczki i przesiadywali palacze. (Nie było ŻADNEGO miejsca dedykowanego osobom niepalącym). Co więcej obsługa recepcji w miejscu pracy także paliła a smród niósł się na całe lobby. Nie było możliwości przesiadywania na tarasie w tym czasie, ponieważ ogromna ilość komarów skutecznie uniemożliwiała komfortowy wieczorny wypoczynek na zewnątrz obiektu.
8. Na uwagę zasługuje także animacja. W opisie oferty widnieje informacja o polskiej animacji, co było bardzo dużym przekłamaniem. Animator w obiekcie był dosłownie jeden(!)
9. Pobliska plaża nie nadaje się do wypoczynku ze względu na to, że jest koszmarnie zaśmiecona, a woda zanieczyszczona. Muł przy brzegu wygląda jak plamy oleju na wodzi i skutecznie odstrasza przed kąpielami.
Za tydzień w tym koszmarze zapłaciliśmy 5,400 zł/2 osoby. Odradzam komukolwiek wizytę w tym obiekcie

1  Dziękujemy, Karolina87r
Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019

Podróż rozpoczęła się prawie 3 godzinnym opóźnieniem wylotu. Powrót również opóźnił się o godzinę. Odnośnie samego hotelu. Szukaliśmy hotelu w położonego w ustronnym miejscu i zdecydowanie Begeti jest takim hotelem. Chcieliśmy również odpocząć w ciszy i spokoju, w związku z tym dużym kryterium wyboru hotelu był brak dzieci - pani z ITAKI powiedziała że zdecydowanie nie będzie w tym hotelu dzieci. Niestety okazało się że cały hotel i basen dosłownie był WYPCHANY "bombelkami". Sam hotel przyjemny, fajne położenie, pokoje czyste zadbane. Akurat nam udało się dostać pokój na piętrze, osoby z pokojów piwnicznych skarżyły się na brak światła dziennego oraz olbrzymią ilość robactwa. Nie dziwię się, też nie chciałbym takiego pokoju. Największym mankamentem tego hotelu to niestety KUCHNIA, a właściwie jej brak. Nie wiem skąd biorą się pozytywne komentarze na temat jedzenia (widocznie osoby piszące pochlebne opinie stołują się na dworcu w Radomiu). Jedzenie jest OKROPNE, po dwóch dniach dosłownie nie ma co jeść. I nie nie jestem francuskim pieskiem (cały turnus który tam był narzekał tak, że wszyscy chodzili na kolacje do pobliskiej tawerny). Mięso jeśli jakieś było było najgorszej jakości (szaszłyki to sama żyła), nie dało się tego pokroić. Temperatura każdego dania była maks pokojowa! Ziemniaki, frytki, nie ma znaczenia wszystko zimne. Owoce morza? Zapomnijcie. Kącik z jedzeniem typowo greckim to jakaś pomyłka! 5 rodzajów dżemu, jeden ser i oliwki które radzę zostawić w spokoju. Ani razu podczas pobytu nie odbyło się gotowanie na żywo czy wieczór z grillowy albo grecki. Aaaa i do tego między obiadem i kolacją gdzie w zwyczaju jest że podaje się jakieś przekąski typu fast food to w cudownym Begetti Bay dają POPKORN :D i to wszystko. Piwo wiadomo bez procentów, masa plastikowych kubków trafia do kosza. Raki całkiem dobre. Ouzo radzę omijać :) Animatorzy z Itaki się starają żeby było fajnie i im to wychodzi. Obsługa miła i sympatyczna w granicach rozsądku. Reasumując: Begetti Bay - fajnie miejsce na uboczu z obrzydliwą, nie nadającą się do jedzenia kuchnią. I przez to NIE POLECAM. Pozdrawiam.

Wskazówka dotycząca pokoi: Nie wybierać pokojów w piwnicy.
3  Dziękujemy, fakir1989
Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

Kameralny, rodzinny hotelik ze wspaniałą obsługą. Pokoje komfortowe, czyściutkie. Cudowna lokalizacja. Bardzo smaczne i urozmaicone posiłki. W pobliżu kapliczka ślubna więc jedząc kolację na tarasie można podziwiać lokalny folklor :)

Dziękujemy, CopartKrak
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

13 dniowy pobyt rodzinny. Dzieci w wieku 13 11 i 3lata. Pokoje mielismy dwa na pietrze z bocznym widokiem na morze. Pokoje schludne. Sprzatane codziennie, wymiana ręczników w miarę potrzeby codziennie czasami co drugi dzień. Obsługa bardzo miła. Jedzenie śniadania średnie. Obiady w miarę dobre ale brakowało owoców morza i Greckich potraw. Wszystko to rekompensowało jedzenie na tarasie z widokiem na morze. Drinki w barze z automatu nie robione przez kelnerów i wszystko smakowało podobnie.Basen niezbyt duży ale za to ciepła woda. Plaża kamienista niezbyt bezpieczna dla dzieci zwłaszcza ze w morzu były wystające kamienie na które trzeba uważać żeby się nie skaleczyć. Podczas większych fal morze wyrzucało syf na brzeg brązowa trawę która sie przyczepiała do ciała.Zachody słońca przepiękne. Niedaleko hotelu znajduje sie mały kościółek , a przy odrobinie szczęścia można zobaczyć grecki ślub. Wycieczki z Itaki drogie,ale warto wypożyczyć samochód i zwiedzać wyspę na własną rękę. Niedaleko hotelu jest przystanek z którego warto dostać się do miasta Rethymnon koszt biletu 1.8e dziecko do 3 lat za darmo. Animacje z Itaki super. Pozdrawiam Michalinę i Tomka. Wakacje Udane mimo wszystkich niedociągnięć.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje na piętrze od strony wschodniej zadowalające z widokiem na morze.
Dziękujemy, Sisi555