“POLECAM”

Najlepsze ceny w okresie
Zameldowanie dd/mm/rrrr Wymeldowanie dd/mm/rrrr
Ceny dotyczą 1 pokoju dla 2 osób
Wyświetl ceny
Porównaj najlepsze ceny w najpopularniejszych serwisach turystycznych
i 5 dodatkowych witryn!
Almyra Hotel Village
Miejsce nr 5 wśród 6 hoteli w Koutsounari
Zrecenzowano 26 września 2017

Ciche spokojne miejsce w ladnej okolicy. Hotel bardzo fajny rodzinny polozony w ladnych ogrodach. Bylismy z 2 dzieci i na prawde polecamy. Jedzenie bardzo dobre wystarczajacy wybor, moe jedynie na sniadanich szynka powinna byc lepszej jakosci, al jaest lyle rzeczy ze szynki jesc nie trzeba. Mieszkalismy przy malym basenie dla dzieci pokoj superior z osobna sypialnia na parwde przestronny, oddowione bardzo przyjemne. Super bliziutko bardzo a do plazy moze bylo 60m lecz zadko korzystalismy z uwagi na dzieci ktore wolaly basen hotelowy ze wzgledu na kamienista plaze. Duzo slonca piekna pogoda. Pokoje sprzatane codziennie reczniki codziennie nowe.

• Data pobytu: wrześniu 2017, podróż z rodziną
Dziękujemy, Marcin S

Zrecenzowano 17 września 2017

Duży hotel położony nad samym morzem, na uboczu, ok 15 min spaceru do najbliższej miejscowości. Składa się z kilkudziesięciu 1-piętrowych budynków rozdzielonych ogrodowymi alejkami. Pokoje są przestronne, z widokiem na ogród i tarasikiem z krzesłami i stolikiem. Mieliśmy ładnie położony pokój rodzinny 4-osobowy. Były to 2 osobne pokoje przedzielone drzwiami. Miejsca było sporo, do tego łazienka z wanną, suszarką do włosów, wyposażona w spory zestaw mini kosmetyków naturalnych bardzo dobrej jakości. W pokoju lodówka i czajnik. Oba pomieszczenia wyposażone w klimatyzacje, ale działała tylko jedna. Nie działał telefon, co zgłosiłam na początku poboty i przez 2 tygodnie nikt go nie naprawił.
Hotel czysty. Obsługa w większości OK i miła. Na terenie hotelu znajduje się bardzo dobrze zaopatrzony sklepik z przyzwoitym cenami. Minusem jest brak bezpłatnego WiFi. Ta, która istnieje teoretycznie w lobby, nigdy nie działała. Pokój zabaw dla dzieci pusty - brak sprzętów czy zabawek. Plac zabaw dla dzieci wyposażony tylko w 1 zjeżdzalnię i 1 huśtawkę przechylną - więcej nic.

Dużym plusem hotelu jest osobny basen dla małych dzieci, ładny, duży i bezpieczny, z osobnym barem, z leżakami, położony przy samej plaży. Oprócz tego w hotelu jest też duży odkryty basen do 2.5 m, z osłoniętym barem, stolikami, leżakami.
Plaża hotelowa także posiada własny bar z zadaszeniem. Sporo leżaków i parasolów (bezpłatnie), ale duży tłok i zwykle zajęte. Zaraz obok jest jednak pusta plaża (bez leżakó). Plaża jest kamienista, tzn. zamiast piasku są małe kamyki, nie są jednak potrzebne żadne buty, chodzi się dobrze. Można też na nich leżeć bez problemu. Wokoło brak skał, nie ma więc warunków do snorkelingu. Na morzu fale, ale zwykle małe, czasami tylko pływanie było utrudnione. Na plaży można wypożyczyć kajak, łodkę itp. - fajna zabawa.

Większość gości to Polacy, klienci Grecosa. Było raczej spokojnie. Animacji w hotelu nie ma, co jednak nam nie przeszkadzało. Tylko, że nawet siatkówki plażowej nie było. Było wieczorne mini disco dla dzieci, ale porównywalnie bardzo słabe. Zabawa polegała na tym, że puszczano głośną muzykę, na środek wychodziły 2 panie i odtańcowywaly układ. Dzieci miały naśladować (chyba). Brak interakcji z dziećmi poza formułką: "Jak masz na imię?". Było tam ciasno, bardzo głośno, a dzieciom w oczy świeciły reflektory. Jedno moje dziecko od razu wybiegło, drugie wytrzymało 10 min i przyszło z płaczem.
Tzw. wycieczki fakultatywne drogie, bardziej opłaca się wynająć samochód i samemu pojeździć. Wynajmowalismy w hotelu, w sumie 3 razy, ceny OK, a pan obsługujący bardzo pomocny. Polecam!

Stołówka za gęsto zastawiona stołami, brak też ogródka zewnętrznego. Czasami brakowało miejsc i trzeba było czekać przed wejściem aż stolik się zwolni.

Śniadania bez rewelacji, codziennie to samo: paskudna jajecznica, pływające w tłuszczu jajka sadzone, przegotowane jajka, omlety, naleśniki, parówki, fasolka w sosie, ser + feta, 1 lub 2 wędliny, pomidor, ogórek, jogurt naturalny, czekolada, dżemy, mus mleczno owocowy, ciasto, suche ciastka, croissanty, płatki owsiane i czekoladowe, suszone owoce. Pieczywo wyłącznie pszenne.

Obiady i kolacje już bardziej zróżnicowane. Więcej warzyw, niestety przystawki i warzywa na ciepło pływały w tłuszczu. Niektóre potrawy były tak przesiąknięte tłuszczem, że niezjadliwe. Zimne przystawki zdarzały się nieświeże, czasem zepsute. Chociaż zdarzały się też smaczne. Mięsa i ryby niektóre ogrzewane, a niektóre smaczne. Zdarzała się niezła wołowina, jagniecina, indyk. Zupy niedobre. Na deser wciąż te same 2 rodzaje ciasta, galaretka, lody.

Owoce do posiłków niskiej jakosci: małe, twarde jabłka i gruszki, krojony melon, arbuz, czasem kiwi, nektarynki lub winogrono. Na plus zaliczam, że do posiłków oraz w barze można było dokupić świeżo wyciskany sok za 1 euro.
Piwo, kawa i wina w ramach all inclusive najniższej możliwej jakości, niedobre. Nawet woda i napoje owocowe miały dziwny posmak. Na szczęście obok hotelu jest restauracja Koral, piwo od 3 euro. Koral ma własny basen oraz własne leżaki na plaży, czasami spędzaliśmy tam cały dzień, bo było spokojniej i mozna było napić się dobrej kawy i piwa.

Przekąski w hotelowych barach calodziennych słabe i mały wybór. Ale obsługa w barach godna pochwały!
Z restauracji a la carte nie skorzystaliśmy, ponieważ jak się okazalo, nie ma takiej, a kolacja ta polega na tym, że przynoszą jedzenie do plastikowych stolików przy basenie, koło baru basenowego.

Ocena pobytu byłaby pozytywna, gdyby nie bardzo niska jakość posiłków i napojów.
Jeśli chodzi o zwiedzanie, porównywalnie na Krecie są drogie wstępy, np. Spinalonga wejście 8 EUR, jaskinia Zeusa (mała!) - 6 EUR, a Knossos - aż 15 EUR, przy czym np. porównywalnej wielkości osada dorycka na Rodos - 2 EUR.

• Data pobytu: wrześniu 2017, podróż z rodziną
1  Dziękujemy, Iza499
Zrecenzowano 25 lipca 2017

Dłuższy czas zastanawiałem się jaką opinię i recenzję dać temu hotelowi. Miałem przyjemność gościć w tym hotelu 15 dni i przeżyć początkową euforię a następnie spojrzeć już spokojnym okiem. Lecz zacznijmy od początku:

1. Położenie - Hotel jest oddalony od lotniska o ok 150 km lecz w mojej ocenie nie stanowi to jakiegoś problemu. Podróż trwa ok. 1,5 - 2h. Ładne widoki sprawiają że czas płynie dość szybko i nie jest ona uciążliwa.

2. Hotel - pierwsze wrażenie - ogólnie pierwsze wrażenie było bardzo dobre, czyste lobby, basen, zieleń dookoła tak więc OK. (dla ciekawskich dodam że nad głównym wejściem nie ma nazwy hotelu co jest chyba fantazją grafika)

3. Pokoje - pokoje znajdują się w bungalowach podzielonych na dwie sekcje. Bliżej lobby i za wewnętrzną uliczką. Teren nie jest rozległy więc ogólnie jest wszędzie blisko. Otrzymaliśmy pokój praktycznie przy basenie. Pokój odnowiony, nowe łóżko i materace (kupione 05.2017r. !!). Łazienka również nowa z dyżym prysznicem lecz sama łazienka dość mała. Oczywiście przestrzeń wystarczająca bo nie jedziemy na wakacje siedzieć w łazience. W pokoju manualna klima z 3 stopniami regulacji - dawała radę i była cicha więc to na plus. Poza tym telewizor LCD i fotel (zresztą bardzo ładny). Z pokoju można było wyjść na taras gdzie były krzesła i stolik. Nasz pokój miał na przeciwko drzewa i zieleń tak więc aż przyjemnie było wyjść na papieroska czy po prostu posiedzieć. Na duży plus zasługują dobre okna które skutecznie tłumią muzykę z basenu (muzyka gra od 10:00 do 2:00 i to dość głośno). Jedyny minus pokoju to drzwi wejściowe które nie mają progu tak więc wszelkie śmieci typu igiełki itp wdmuchuje do pokoju. Poza tym drzwi mają od zewnątrz gałkę i żeby je zamknąć trzeba mocno trzasnąć. Zdarzało się że sprzątaczka nie trzasnęła za mocno i drzwi zostawały otwarte na pół dnia. Trzeba tego pilnować. Pokoje sprzątane codziennie jak i wymienianie prześcieradła i ręczniki - rzekłbym że zdecydowanie za często.

4. Morze i plaża - do plaży i morza jest rzut beretem tak więc w 30 sekund spokojnym krokiem znajdujemy się na plaży. Plaża kamienisto-żwirkowo-piaskowa. Należy wziąć ze sobą buty do wody bo przejście po piasku od leżaków do morza na boso jest ciekawym przeżyciem gdyż piasek jest straszliwie gorący (nie przesadzam). Zejście do morza łagodne lecz zdecydowane - oznacza to że o ok. 10 m od brzegu już nie czuje się dna i robi się głęboko. Parasole i leżaki bezpłatne. Teraz wielki minus - mianowicie nie wiem czy ludzie już do końca powariowali ale przyjście na plaże ok. godz. 10:30 powoduje że masz jeszcze szanse na znalezienie leżaka bo reszta jest już od wczesnych godzin porannych ZAREZERWOWANA. Przychodząc o 11:00 są już niewielkie szanse na znalezienie czegokolwiek. Zderzając ilość leżaków i parasoli z ilością pokoi jest ich po prostu za mało. Jeżeli nie znalazło się miejsca trzeba było czekać do 12:00 aż głodomory pobiegły na obiad i coś się zwalniało.

5. Baseny - Na terenie są dwa baseny ze słoną wodą. Co wieczór Pan czyści baseny z zanieczyszczeń które nawiał wiatr i......... dodaje jakiejś substancji która ma basen utrzymać basen w dobrej kondycji. Robi to bardzo dyskretnie lecz ok. 23:00 jak się spojrzy na fontanny przy dużym basenie to widać jedną wielką pianę. Pomimo tych wszystkich zabiegów niestety basen nie pachnie zbyt ładnie a wręcz śmiało powiem śmierdzi nieświeżą wodą. Sam basen lata świetności ma już za sobą i na dnie widać miejsca gdzie poodchodziła farba a boki basenu są spękane - są to detale ale zwróciłem na nie uwagę. Co do małego basenu ze zjeżdżalnią to za dużo nie powiem bo byłem tam tylko chwilowo. Znajduje się tam mała zjeżdżalnia dla małych dzieci dwa grzybki wodospadowe i tyle. Sam basen jest płytki. Aquaparku nie ma na terenie obiektu i nawet nie widać gdzie miałby być. Jeżeli ktoś powie że można korzystać z aquaparku w sąsiednim hotelu bo jest to ten sam Właściciel to jest to nieprawda. Oba hotele mają podobne opaski All i dla tego łatwo wtopić się w tłum. Właściciel jest inny.

6. Bary - na terenie znajdują się 3 bary - przy głównym basenie, przy plaży i przy małym basenie. Co do oferty All dotyczącej napojów to wszędzie jest praktycznie wszystko z małymi wyjątkami ale nie są one warte opisywania. Barmani nie szczędzą alkoholi. Dużym ale to dużym minusem jest woda podawana w barach - jest ona koloru brunatnego a nie krystalicznie przejrzysta tak jak to ma w swoim zwyczaju woda. Barmani przy głównym basenie fantastycznie szczególnie Jorgos który ma niespożyte pokłady energii. Barmani przy małym basenie również dobrzy. Barman przy plaży znudzony pracą i jakby mógł to by tam nie stał ale widocznie musi - bardzo apatyczny człowiek. Przekąski w barach to fikcja - głównie są to ciasteczka które leżą tam od bóg wie jakiego czasu. Jak masz farta to trafisz na kubek z owocami ale dają ich ok. 6 na cały dzień więc kto pierwszy ten lepszy. Kanapki też czasem widziałem. Przy małym basenie są hamburgery i to całkiem dobre lecz po godz 13:00 zostaje już tylko bułka i mięso bo warzywa się kończą. Przy małym basenie są również frytki które też są dobre.

7. Restauracja - potocznie nazywana stołówką ale to za sprawą wczasowiczów ale o tym później. Jedzenie zasługuje na plus bo jest po prostu smaczne. Zawsze jest dwóch kucharzy którzy przyrządzają dania na sali z czego jeden codziennie coś innego (ryby typu łosoś czy mięsa typu wieprzowina, kurczak, jagnięcina itp) a dtugi na obiad i kolacje serwuje makaron ala carbonara (w drugim tygodniu praktycznie tylko to jadłem) Co do monotonii posiłków myślę że można znaleźć coś dla siebie. Ci co twierdza że jedzenie jest cały czas takie same po protu na początku walą na talerze wszystko jak leci zamiast codziennie jeść coś innego. Tak więc jedzenie na plus nigdy nic nie brakowało i donoszone było na bieżąco. Teraz minus - minusem jest sama stołówka która w połączeniu z wczasowiczami robiącymi bydło i obsługą która nie ogarnia kuwety powoduje że jest tam totalny chaos. Rodzice niepilnujący dzieci które robią co chcą i rozwalają wszystko dookoła - szczytem było dziecko ubrane w koło do pływania i rękawki z piłką nakładające lody które nie wiedzieć czemu jej się wyślizgnęły i wszytko włącznie z pucharkiem robiło się na podłodze - było to na porządku dziennym. Dopiero pod koniec pobytu menager Manos zaczął to nadzorować i zaczęło to działać jako tako. Drugą formą jest restauracja Ala Carte. Do wyboru kilka potraw które są dobre (korzystałem dwa razy ze względu na długość pobytu). Potrawy smaczne i ładnie podane lecz również nie obędzie się bez minusów. Restauracja Ala Carte znajduje się na zewnątrz przy głównym barze co w połączeniu z Wczasowiczami oraz....... dużym wiatrem powoduje że czasami siedzenie tam nie jest przyjemnością. Proszę sobie wyobrazić że jesz sobie romantyczną kolację a tu nagle podchodzi do waszego stolika nietrzeźwy osobnik w rozpiętej koszuli i zabiera ci krzesło od stolika!!!!! Normalnie ludzie nie mają żadnych zasad i moralności. Dalej - wiatr zwiewa ze stolików plastikowe kubeczki oraz chustki które walają się pod stolikami i nogami a obsługa tego nie widzi. Po chwili obok twojego stolika (do kolejnego wolnego stolika) siada grupa ludzi która nie je kolacji lecz piją alkohole i drą się w niebogłosy. Niestety obsługa nie umie wygrodzić obszaru Ala Carte aby zapewnić odrobinę spokoju przez co cały urok pryska.

Podsumowanie.

Problem z wydaniem jednoznacznej opinii jest dość trudny gdyż z jednej strony ogólnie wszytko niby poprawnie lecza te kilka niewielkich minusów powoduje że jest tu pewien kłopot.
Podsumuję to tak. Hotel idzie w dobrym kierunku i jest hotelem z aspiracjami na 4 a może nawet i 5 gwiazdek. Pomimo dobrego obsadzenia stanowiska Menagera (Manos) to albo nie ma on jeszcze takiego doświadczenia albo ktoś mu nie pozwala na rozwinięcie i ulepszenie tego obiektu (sądzę że to drugie). Patrząc na szczegóły pomimo odnowienia całego obiektu zostało to wykonane typowo po grecku czyli "trochę mi zjechało ale tak jest dobrze) co widać na każdym kroku.

Być może zbytnio się czepiam lecz nie uważam się za osobę która dopatruje się minusów i nie robię zdjęć brudnego narożnika pokoju aby pokazać jak jest brudno.

Jest OK i jak ktoś pojedzie to raczej się nie rozczaruje lecz uważam tylko i wyłącznie jeżeli zapłaci do 2600 zł. za osobę za minimum 11 dni.

I na koniec. Na całym terenie słychać dźwięki wydawane przez Cykady. W pierwszej chwili jest to irytujące ale po 2 godzinach człowiek się przyzwyczaja i traktuje to jako atut hotelu. Drugą rzeczą są nieprzewidywalne wiatry - potrafią dochodzić do 75 km/h co powoduje że nawet leżaki latają.

Pozdrawiam i życzę miłego pobytu

• Data pobytu: lipcu 2017, podróż z ukochaną osobą
6  Dziękujemy, tusiek41
Zrecenzowano 13 lipca 2017

Wszystko ok zgodnie z kilkoma opiniami poniżej więc tego samego pisał nie będę. Polecam obsługa rewelacja, bliziutko do fajnej plaży i obsługa na plus. Jedyne minusy na które warto się nastawić to długi transfer z lotniska w Heraklionie około 3 godziny autokarem i drugi minus to Grecoos który mi wciskał że jest nowy aquapark ze zjeżdżalniami i mam to w umowie a na miejscu brak zjeżdżalni (jedna malutka dla 2-3 latków w basenie brodziku) więc dzieci pod tym względem bardzo zawiedzione. Animacje dla dzieci 8-10 lat codziennie i to jedyny plus dla Grecosa. Pokój rodzinny podzielony na dwa pokoje każdy z klimą odświeżony nowe LCD TV itd...

Wskazówka dotycząca pokojów: Ja byłem w strefie rodzinnej w pokoju na dole więc miałem werandę 100m do basenu i do lobby i doplaż...
Sprawdź więcej wskazówek dotyczących pokojów
  • Data pobytu: lipcu 2017, podróż z rodziną
1  Dziękujemy, hekri2017
Zrecenzowano 8 lipca 2017 z urządzeń przenośnych

Hotel położony przy samej plaży. Składa się z wielu bungalowów, które otoczone są wspaniałym ogrodem. Przy wejściu do pokoju kwitną kwiaty. Mieszkaliśmy przy samym morzu, ale z każdego miejsca było bardzo blisko do plaży. Leżaki, parasole i ręczniki bezpłatne. O każdej porze udało nam się znaleźć wolny leżak. Plaża szeroka, kamienista, więc przydadzą się buty. Pokoje przestronne. Nasz składał się z salonu, sypialni i łazienki. W każdym pomieszczeniu sprawna klimatyzacja. Czysto. Sprzątane codziennie. Ręczniki też codziennie zmieniane. Na terenie duży basen, kort, brodzik dla dzieci, sklep, w ktorym można kupić przekąski, kosmetyki, ubrania, alkohole itp. Posiłki urozmaicone. Sporo regionalnych dań. Duży wybór. Obsługa super. Jeśli masz problem zostaje rozwiązany natychmiast. Wszyscy pomocni. Bardzo mili, uśmiechnięci, szczególnie barmani i szef restauracji Manos. Wspaniała atmosfera, spokój, choć było dużo gości. Nie było animacji ale dla mnie to plus. Pobyt uważam za bardzo udany. Z całą pewnością mogę polecić ten hotel.

Data pobytu: czerwcu 2017, podróż z ukochaną osobą
Dziękujemy, Katarzyna B
Hotele, które mogą Ci się spodobać…
Koutsounari — zobacz również następujące kwatery w tym miejscu lub jego okolicy
w odległości 1,3 km
Nr 4 z 24 w lokalizacji Ierápetra
Liczba recenzji: 437
w odległości 1,5 km
Aroma Creta Hotel Apartments & Spa
Aroma Creta Hotel Apartments & S...
Nr 4 z 6 w lokalizacji Koutsounari
Nakou Village
Nr 3 z 6 w lokalizacji Koutsounari
Liczba recenzji: 106
Wyświetl ceny

Byłeś(-aś) w Almyra Hotel Village? Podziel się wrażeniami!

Almyra Hotel Village — dodatkowe informacje

Adres: 9th Km. Ierapetras Sitias, Koutsounari, Ierápetra, Kreta 722 00, Grecja
Lokalizacja: Grecja > Kreta > Lasithi Prefecture > Ierápetra > Koutsounari
Udogodnienia:
Plaża Bezpłatny parking Zajęcia dla dzieci (obiekt przyjazny dla dzieci / rodzin) Restauracja Basen
Styl hotelu:
Miejsce nr 5 wśród 6 hoteli w Koutsounari
Zakres cen: 256 zł–848 zł (na podstawie średniej ceny za pokój standardowy)
Klasa hotelu:4-gwiazdkowy — Almyra Hotel Village 4*
Liczba pokoi: 162
Opcje rezerwacji:
TripAdvisor jest dumnym partnerem firm Hotels.com, Booking.com, TripOnline SA i 5viajes2012 S.L., dzięki czemu możesz dokonywać rezerwacji w następującym hotelu bez obaw: Almyra Hotel Village. Co miesiąc pomagamy milionom podróżnych w wyszukiwaniu najlepszych hoteli na podróże w celach wypoczynkowych i biznesowych. Zawsze oferujemy najkorzystniejsze zniżki i oferty specjalne.

Czy to Państwa ogłoszenie w serwisie TripAdvisor?