“Opis dla rodzin z dziećmi i kilka praktycznych rad”
Sunshine Crete Beach — recenzja

Najlepsze ceny w okresie
Zameldowanie dd/mm/rrrr Wymeldowanie dd/mm/rrrr
Ceny dotyczą 1 pokoju dla 2 osób
Wyświetl ceny
Porównaj najlepsze ceny w najpopularniejszych serwisach turystycznych
i 8 dodatkowych witryn!
Sunshine Crete Beach
Miejsce nr 6 wśród 6 hoteli w Koutsounari
Zrecenzowano 29 sierpnia 2017

Nie ma wiele dużych hoteli w Grecji w rozsądnych cenach, a ten jednak jest w rozsądnej. Hotel daleko od lotniska (ok 2 godziny). Okolica spokojna ale z możliwością dojazdu do większego miasta.

Hotel składa się z części Beach i Village, która jest za ulicą. Do części Village kursuje busik ale jeździ jak mu się chce, a jest tam mocno pod górkę więc dzieci trochę jęczą.
Oba hotele miały w ofercie cztery gwiazdki. Te cztery powinny być w standardzie europejskim ale widać, że są starsze i zgodnie z naszym postrzeganiem zasługują na około 2. Trzeba jednak zauważyć, że nadrabiają infrastrukturą (za nią chyba sa te gwiazdki), która mają bardzo dobrą, choć noszącą ślady użytkowania.

Pokoje przestronne z wygodnymi łóżkami. Pościel przez 2 tygodnie była wymieniona 5 razy. Ręczniki jak położysz na podłodze lub co 2-3 dni. Z kanalizacji trochę cofało ale wystarczyło zamknąć łazienkę aby nie było smrodu.
Po opiniach o robactwie byliśmy przerażeni ale u nas przez 2 tygodnie pojawiła się jedna mrówka i 1 pająk :-)
Wiem, że inni mieli problemy z klimatyzacją ale my zgłosiliśmy, że nie chłodzi prawidłowo i kolejnego dnia już było w porządku.

Mając opaskę z Beach możesz korzystać ze wszystkiego (wyżywienia i basenów i kortów) na Village, a mając opaskę z Village korzystasz z całej infrastruktury i barów ale śniadanie i kolacje jesz u siebie.

Jest trochę mało barów bo w Village jest jeden przy basenie (i tutaj wystarcza) ale w Beach brakuje baru hotelowego. Bar z mocniejszymi trunkami jest przy basenie, a na plaży tylko soft, bo mocniejsze płatne. Na plaży można też zamówić prawdziwą grecką kawkę, piwko z puszki i inne specjały, które rozlicza się na numer pokoju i płaci przy wyjeździe.

Niezaprzeczalnym atutem była silna ekipa animatorów hotelowych, która bez nachalności potrafiła zebrać niezłą ekipę do każdej aktywności (a było ich dużo). Wieczorne przedstawienia mocno taneczne. 4 razy w tygodniu przygotowywane przez animatorów, 1 raz wieczór grecki i 1 ekipa z zewnętrznym pokazem.

Dla rodzin z dziećmi jest w SUPER, ze względu na rewelacyjne animacje z Klubu Delfinki. Moja córa tylko wypytywała co chwila o godzinę, czy już klub otwarty :-)
Przeczytaliśmy też opinie, że Delfinki liczą tylko na hotelowych animatorów a tak naprawdę to dziewczyny z Grecosa robiły całą robotę z dziećmi. Niespożyta energia Oli udzielała się dzieciom, a nauka pływania z Klaudią nie była dla dzieci udręką ale przyjemnością.

Basen w Village podzielony na brodzik i dla dorosłych. Głębokość 1,65. W miarę duży jak na potrzeby. Zawsze o każdej porze były wolne leżaki przy basenie. W Beach prym wiedzie basen nurkowy o głębokości 3,35, koło którego znajdował się mały brodzik o nieregularnym kształcie. W basenie dosyć orzeźwiająca woda bo w sierpniu już się tak nie nagrzewała lub też chłodziły ja wiatry, o których będzie dalej.
Dalej, przy morzu jest basen z 2 zjeżdżalniami, który w części może też być wykorzystywany do pluskania. Tuż obok jest brodzik z atrakcjami dla dzieci. Ośmiornica, malutka zjeżdżalnia, grzybek, uszkodzony grzybek, łódź piracka. Mają gdzie się wybiegać i wymoczyć.
Największą atrakcją jest jednak morze, które zachwyca przejrzystością. Nie wierzcie w ani jedno słowo z oferty, że plaża jest żwirowo-kamienista bo żwiru tu nie uświadczysz (przy hotelu). Kamienie jednak nie przeszkadzają mocni wiec bez butów przeżyjesz (jednak z butami łatwiej). Morze cieplutkie, mnóstwo ryb, skałki podwodne w których mają się jak ukrywać. Raj dla nurkujących z rurką co widać w pobliskich sklepach bo ludzie wykupują sprzęt :-) Pływasz, a wokół siebie masz nagle 100 ryb w różnych rozmiarach - REWELACJA.

Na plaży jest ośrodek sportów wodnych w rozsądnych cenach. Jest też możliwość nauki nurkowania.

Dużym minusem pobytu w sierpniu są okresowe BARDZO silne wiatry. Czytałem w ofercie o wiatrach ale takiego się nie spodziewałem. Urywa głowy, nie daje spać w nocy, porywa materace kółka ... jak to powiedział pan z centrum nurkowego ... Children in Africa is happy :-)
Z 14 dni przez 5 wiało tak, że na plaży było prawie pusto. Nocami na Village straszny hałas bo wiatr wdzierał się każda szparką, zrywał blachę z elementów i nią tłukł niemiłosiernie. Rada: brać zatyczki do uszu - będzie lżej zasnąć. Jak przyjechaliśmy zastanawialiśmy się dlaczego cześć okien jest ordynarnie przykręcona śrubami ale po pierwszej wietrznej nocy już znaliśmy powód.

W hotelu jest wypożyczalnia samochodów znacznie tańsza niż w ofercie Grecosa i też z pełnym ubezpieczeniem. Rezydentka straszy, że tylko od niej ale nie dajcie się podejść. Samochód to wymarzony sposób zwiedzania wyspy bo zobaczysz to co chcesz i nie jesteś niczym związany. Dobry przewodnik plus opisy z wujka Googla i jest super.
Jak ktoś się wybierze do Ajos Nikolaos, to polecam knajpkę z kolorowymi krzesełkami. Wyróżnia się tym, że jest tam zawsze pełno i trzeba czekać w kolejce na stolik. WARTO. Jakość rewelacyjna, porcje duże a ceny niskie.

NIE POLECAM sklepu KALIMERA, który jest w pobliżu hotelu. Chamski właściciel, ceny znacznie wyższe od 2 pozostałych sklepów przy hotelu. Na głupim magnesie na lodówkę ma 2,8 jak identyczny obok jest po 2. Powiedziałem mu o różnicy aby negocjować cenę, to się wielce obraził. Chciałem kupić u niego bo doceniałem, że zatrudniał Polki. Jednak się okazało, że jest buc a Polski zatrudnia dla niedouczonych turystów, który zapłaci więcej byle ktoś mówił w jego języku.

Dojazd do Ierapetra autobusem lokalnym jeżdżącym średnio co godzinę. Koszt 1,8 dla osoby. Tam można zrobić większe zakupy.

Czy polecam? Chyba tak, ale nie miejcie wygórowanych oczekiwań w stosunku do hotelu jako miejsca. Nadrabiają jedzeniem, morzem, animacjami i potężną dawka uprzejmości.

Wskazówka dotycząca pokojów: W Village bez widoku bo wypchną cię na najdalszych willi :-) W Beach warte zastanowienia, bo nie w...
Sprawdź więcej wskazówek dotyczących pokojów
  • Data pobytu: sierpniu 2017, podróż z rodziną
Dziękujemy, Grzegorz L

Zrecenzowano 23 sierpnia 2017

Jeśli ktoś pragnie prawdziwego wypoczynku, z dala od rozrywek, hałasu, głośnej muzyki i tłumów ludzi to będzie zachwycony!!! Hotel sprawia wrażenie, jak by mieszkało w nim zaledwie kilka osób. Na basenie jest zwykle spokój, cisza, mnóstwo miejsca i wolnych leżaków o każdej porze a w tle relaksująca muzyka. Wszyscy goście hoteli gdzieś wybywają, albo na plażę, albo na wycieczki, tak, że stale jest takie poczucie pustki. Idealne miejsce na relaks.
Dodatkowy plus, z czym się jeszcze nie spotkaliśmy w innych hotelach, to to, że na śniadaniach i kolacjach też zwykle było kilka osób, a to pewnie dlatego, że jest duża rozpiętość godzinowa na czas tych posiłków i ludzie się „rozkładają” na raty, tak, posiłki też można było spożywać w miłej, spokojnej atmosferze, bez oczekiwania na wolny stolik
Kolejny atut, to ładne położenie hotelu i widoki wokół! W miarę blisko do hotelu przy plaży, gdzie można ze wszystkiego korzystać. Na plaży są baseny z atrakcjami dla dzieci oraz klub ze sportami wodnymi, a także szkoła dla nurków, w której instruktorem jest przesympatyczny Polak. Szkoła dla nurków organizuje krótkie szkolenia z ekwipunkiem w basenie, żeby zachęcić do nurkowania, co też jest bardzo fajne, bo można wypróbować swoich sił i sprawdzić, czy się to komuś spodoba, czy nie.
Na plaży też nie ma „dzikich” tłumów, zawsze znajdzie się wolny leżak i trochę prywatności.
Wszystkie animacje odbywają się właśnie w części Beach, co np. nam bardzo odpowiadało, bo w Villge była cisza i spokój.
I kolejne plusy: wyżywienie bardzo dobre i urozmaicone, jedynie śniadania codziennie takie same, ale i tak w domu nikt nigdy nie ma takiego wyboru podczas jedzenia śniadania. Bardzo ładne, duże i przestronne pokoje, codziennie sprzątane. Ręczniki też są na bieżąco wymieniane na czyste. Miły gest, że w pokoju czeka na gości butelka z wodą mineralną w lodówce. Co prawda lodówka ledwo chłodzi, ale co tam, ważne że jest!
A teraz kilka minusów: Tak jak wiele osób wcześniej pisze, hotel z pewnością nie odpowiada 4 gwiazdkom. Jeśli ktoś jedzie nastawiony na taki właśnie standard, to się bardzo rozczaruje. Najgorsze są chyba ubikacje w holu głównym: nikt nie pilnuje tam czystości w ciągu dnia, brakuje muszli w damskim WC, brudne lustra, porozrzucany papier toaletowy i generalnie brudno.
Na stołówce też nikt z obsługi się nie kwapi, żeby jakoś sprawnie ogarnąć brudne stoliki, ale to są właśnie Grecy, którzy podobno urodzili się już zmęczeni, więc całe życie odpoczywają
W holu głównym i w barze przy basenie nie ma klimatyzacji, tzn. może i jest fizycznie, ale nigdy nie działa. A tylko tam działa wi-fi.
Czytałam wcześniej o słonej wodzie i słonych drinkach, ja szczerze mówiąc nie odczułam tego jakoś dotkliwie. Panie nalewają drinki „od serca”, nie żałują alkoholu, a to, że różni się on nieco od naszego, to już nie ma na to rady.

• Data pobytu: lipcu 2017, podróż ze znajomymi
Dziękujemy, Ikamo
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: cretefrontoffice, Reservations Dptmnt, Sunshine Crete BeachOdpowiedź udzielona 24 sierpnia 2017

Thank you for your comments. We always try to improve ourselves and be sure that we always try to satisfy our guests wishes.

Zrecenzowano 5 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

To nie jest hotel na 3,5 gwiazdki jak mialam przedstawione w ofercie.. po przyjezdzie i wprowadzeniu nas do pokoju bylismy w szoku bo nie spodziewalismy sie tak slabych warunkow. Lazienka i pomalowana farba stara wanna (zeby wygladala lepiej) to jakis zart. Mielismy karaluchy, obsluga powiedziala ze sa nie grozne a pokoju innego nam nie dadza. Musielismy sami szukac produktow przeciw karaluchom. Reczniki i posciel mialy byc wymieniane, (reczniki codziennie) a nie byly, byly tylko skladane. Mam wrazenie ze lekko sprzatana byla tylko podloga. Umywalka i toaleta byly przecierane. Jesli chodzi o pokoj jestem bardzo zawiedziona i nie wrocilabym tam na pewno..

Data pobytu: sierpniu 2017, podróż z ukochaną osobą
2  Dziękujemy, ania50923
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: cretefrontoffice, Reservations , Sunshine Crete BeachOdpowiedź udzielona 6 sierpnia 2017

Dear Ania,
Thank you for your feedback which we appreciate.

Zrecenzowano 9 lipca 2017

Witam właśnie wróciliśmy z wakacji hotel fajnie położony moje minusy to że klub delfinki to katastrofa jezeli ktoś jedzie z dziećmi to porażka jedzenie zawsze jedno i to samo... w pokoju tylko jedna buteka wody dla 3-osóbna cały tydzień trzeba bylo sobie kupić chociaż mieliśmy all...jednym słowem do tego hotelu bym pojechała jak bede na rencie...

• Data pobytu: lipcu 2017, podróż z rodziną
2  Dziękujemy, Teresa B
Odpowiedź menedżera:Odpowiedź udzielona 10 lipca 2017

Dear Teresa,
We would like to thank you for your vote and we appreciate your points mentioned.

Zrecenzowano 12 kwietnia 2017 z urządzeń przenośnych

Byliśmy w hotelu na zboczu góry. Kiedy przyjechaliśmy czekaliśmy z 1h na pokój. Po dostaniu się do pokoju przywitał nas pająk. W pokoju stare łóżko, niedziałający telewizor (technik zjawił się 3 dni przed wyjazdem). Ale łazienka to dopiero koszmar! Brak cieplej wody (a w tej 5 gwiazdowej woda ciepła odkręcona na full), zagrzybiona wanna, słona woda i robaki! Myśle, że w tej luksusowej strefie wszystko było dopięte na ostatni guzik bo zapłacili więcej. Tak samo na śniadaniu i kolacji. W strefie "słabszej" zero wyboru. Ruskich było strasznie dużo. Za internet trzeba zapłacić (100 euro.)
Niemile doświadczenie z takich pięknych wakacji.
Nie polecam. Najgorszy "ośrodek" w jakim byłam.

Data pobytu: czerwcu 2016, podróż z ukochaną osobą
1  Dziękujemy, BalcerakK
Hotele, które mogą Ci się spodobać…
Koutsounari — zobacz również następujące kwatery w tym miejscu lub jego okolicy
w odległości 1 km
w odległości 190 km
Louis Creta Princess Beach Hotel
w odległości 0,5 km
Aroma Creta Hotel Apartments & Spa
Aroma Creta Hotel Apartments & S...
Nr 4 z 6 w lokalizacji Koutsounari
Liczba recenzji: 179
Wyświetl ceny

Byłeś(-aś) w Sunshine Crete Beach? Podziel się wrażeniami!

Sunshine Crete Beach — dodatkowe informacje

Adres: Koutsounari, Ierápetra, Kreta 72200, Grecja
Lokalizacja: Grecja > Kreta > Lasithi Prefecture > Ierápetra > Koutsounari
Udogodnienia:
Bar/salon Plaża Centrum fitness z siłownią / salą do ćwiczeń Bezpłatny parking Zajęcia dla dzieci (obiekt przyjazny dla dzieci / rodzin) Restauracja Spa Basen
Styl hotelu:
Miejsce nr 6 wśród 6 hoteli w Koutsounari
Zakres cen: 351 zł–859 zł (na podstawie średniej ceny za pokój standardowy)
Klasa hotelu:5-gwiazdkowy — Sunshine Crete Beach 5*
Liczba pokoi: 326
Opcje rezerwacji:
TripAdvisor jest dumnym partnerem firm Hotels.com, TripOnline SA, Booking.com i 5viajes2012 S.L., dzięki czemu możesz dokonywać rezerwacji w następującym hotelu bez obaw: Sunshine Crete Beach. Co miesiąc pomagamy milionom podróżnych w wyszukiwaniu najlepszych hoteli na podróże w celach wypoczynkowych i biznesowych. Zawsze oferujemy najkorzystniejsze zniżki i oferty specjalne.
Znany także jako:
Sunshine Vacation Club Crete Hotel Ierapetra
Sunshine Vacation Hotel Crete

Czy to Państwa ogłoszenie w serwisie TripAdvisor?