Hotel Anniko(Stalos)(Świetna cena!)
Rezerwuj teraz, płać w dniu wyjazdu
70 USD
Villa Elizea(Stalos)(Świetna cena!)
Creta Palm(Stalos)
  • Śniadanie w cenie
Zrecenzowano 11 maja 2017

Hotel położony w pięknym miejscu blisko Chanii,doskonała baza wypadowa na zwiedzanie.Piękne widoki z basenu na morze .Pokoje duże sprzątane codziennie , myśmy mieli apartament z widokiem na morze.Panie w recepcji przemiłe bardzo pomocne.Obsługa hotelu znająca angielski i niemiecki,bardzo sympatyczna.Jedzonko przepyszne,codziennie ryby i greckie smaki,desery rewelacja.Plusem jest darmowy dostęp do WiFI,nawet na plaży.Plaża z piaszczysta z widokami na zatoczki.Minusem przejście na plażę przez ulicę.Generalnie niesamowite ,pachnące wakacje, byliśmy 1-8 maj więc wszystko kwitnie i pachnie.Miejsce do którego chce się wrócić.

• Data pobytu: maj 2017, podróż z rodziną
Dziękujemy, 1abc2015
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: CretanDreamRoyal, Guest Relations Manager, Cretan Dream RoyalOdpowiedź udzielona 13 maja 2017

Thank you for having chosen Cretan dream Royal Hotel for your vacation!
Cretan Dream Royal has managed to create a unique atmosphere for our guests to relax during their valuable vacation and we receive a great feedback.

It will be a real honor to us to welcome you again on your next vacation .

Respectfully,
Management team.
Cretan Dream Royal & Cretan dream Luxury Suites

Zrecenzowano 18 września 2015

Pieknie polozony hotel. Basen z widokiem na morze, wygodne lozka wokol basenu. Pokoje dostatecznie duze, wygodna lazienka, czajnik. Balkon wyposazony w wygodne meble. Sniadania i obiadokolacje smaczne, choc troche malo urozmaicone. Polecam.

Data pobytu: maj 2015, podróż z ukochaną osobą
Dziękujemy, Agata_Serafin
Zrecenzowano 9 stycznia 2015

W hotelu spędziliśmy dwa tygodnie na przelomie czerwca i lipca. Przez caly czas pobytu korzystaliśmy z samochodu wypożyczonego. Hotel jest w dość ustronnym miejscu i w najbliższej okolicy nie ma zbyt wiele atrakcji. Hotel bardzo ładny z pieknym widokiem i przepysznym jedzeniem. Bardzo dobry standard.

• Data pobytu: czerwiec 2014, podróż z rodziną
1  Dziękujemy, Ania T
Zrecenzowano 16 maja 2013

Postanowiłam, że opowiem o Dream Royal w plusach i minusach:

Plusy:

- Pokoje hotelowe typu junior to dosyć przestronne apartamenty z double bed, sofą, kitchenette i łazienką z prysznicem. Kitchentte była wyposażona w lodówkę (były nawet kostki lodu w zamrażarce), dwa palniki elektryczne do gotowania, zlewozmywak, talerze, filiżanki i lampki do wina oraz kosz na śmieci. Duże łóżko, nie żadne tam dwa zestawiane ze sobą single bed, ale porządne double bed z bardzo wygodnym materacem. Był koc i przykrycie. Podwójne poduszki. Pokój wyposażony w wyciszane drzwi balkonowe, mimo, że byliśmy w pokoju nad restauracją, po zamknięciu drzwi uwierzcie, mało było słychać. Telewizor LCD firmy LG, porządny. Air conditioning zdaje się bez opłat, ale nie korzystaliśmy z racji pobytu w Maju, w dzień nie okupowaliśmy pokoju, a nocą temperatura spadała poniżej 20 stopni. Sejf za opłatą 15 Euro. Łazienka z oknem (do pokoju wchodziło się przez korytarz na powietrzu). Balkon ogromny, z wieszakiem na suszenie ręczników. Stolik wiklinowy i dwa krzesła. W pokoju telefon, drugi w łazience. Dodatkowo suszarka w łazience. Ogromna szafa na ubrania w pokoju.

- Czystość pokoi. Pokoje sprzątane były codziennie wraz z balkonem. Dwa duże ręczniki i dwa małe to standard, dodatkowy ręcznik (5-ty w łazience). Pościel nie była wymieniana codziennie, a zdaje się co dwa dni. Nam to zupełnie wystarczało.

- Darmowe wifi. Na recepcji dostajesz hasło do darmowego Internetu bezprzewodowego. Był to niemały bonus na wakacjach. Wifi działało nawet na basenie przy hotelu, i to lepiej niż w pokojach hotelowych. Udało mi się uploadować po 10 zdjęć na raz lub dzwonić do rodziny przez Skype, zupełnie bez problemu choć czasami, gdy wieczorem dużo wczasowiczów z niego korzystało, gubił połączenie. Świetna sprawa jak masz tablet i nudzisz się opalając! Brawo Cretan Dream!

- Lokalizacja hotelu. Moim zdaniem świetna baza wypadowa. Blisko do Chanii (bilet w jedną stronę 1,60 Euro). Na recepcji podadzą time table dla autobusów, ale to i tak mija się z celem, bo autobus pełny i tak się nie zatrzyma, więc możesz czekać i pół godziny na taki, który ma wolne miejsca. Od lewej strony miasteczko Platanias z tawernami i sklepami z pamiątkami - można przejść się na 10-minutowy spacer po zakupy i wrócić np. plażą. Polecam plażę w Platanias zwaną Agia Marina, ze skałkami i bez nich (piaszczysta) i przepięknym widokiem na pobliską wysepkę. Stąd też łatwo wybrać się do Falasarny/Balos lub Samarii. My wykupiliśmy autokar do Samarii przez recepcję - bilet do wąwozu w Maju kosztował 24 Euro od osoby, na miejscu przewodnik kupował wejściówkę do wąwozu za 5 Euro i bilet na łódź za kolejne 8,5 Euro. Koszt razem: 37,5 Euro na osobę a wrażenia nie zapomniane. Wyjazd o 5:50 rano z hotelu. Hotel przygotował nam koszyki ze śniadaniem przed wyprawą i to zupełnie za darmo.

- Basen przy hotelu jest po prostu niesamowity. Wydaje się, że jest niekończący się, ale to tylko piękna aranżacja. Na wejściu 0,90 m głębokości, na końcu 1,70 m. Przy basenie leżaki typu posh (drewniane) i plastikowe trochę gorszej jakości. Jeśli przyjdziesz zaraz po śniadaniu masz szansę na najlepsze miejscówki, jeśli nie, to niestety musisz leżeć na gorszych. Wcale nie słychać szumu ulicy i jest widok na morze. Aranżacja basenu wieczorem 10/10.

- Duży wybór jedzenia na śniadanie i obiady. Muszę w tym miejscu pochwalić desery poobiadowe i wybór słodkości na śniadaniach. Zawsze było kilka rodzajów ciast na deser po obiedzie, jak przystało na grecką kuchnię bardzo słodkie były to ciasta. Kawę zamawia się osobno, ale jest za darmo.

- Sklep na terenie hotelu. Ceny całkiem przystępne, jeśli nie takie same (porównałam ceny win z pobliskich sklepów i były takie same). Szukaliśmy plecaka na wyprawę na Samarię i znaleźliśmy go nie w sklepie w Platanias a właśnie tutaj. Czynny tylko w określonych godzinach.

Minusy:

- Obsługa. Nie wiem dlaczego, ale było kilku obsługujących, naprawdę pracowitych jak mrówki i skromnych, inni wydali mi się aroganccy, smutni badź zdystansowani (Mannolis). Mam nadzieję, że to nie dlatego, że źle tam zarabiają lub źle są traktowani. Miałam czasami wrażenie, że na siłę chcą wcisnąć ci najdroższy drink, lub że nie rozumieją zamówienia. Byłam świadkiem jak obsługujący podawał zamówienie kolejnej kelnerce i ta przyniosła coś innego niż turysta pierwotnie zamawiał. Wywiązała się awantura. Wydawało się, że nie bardzo rozumieli co się do nich mówi. Był jednak jeden wyjątek: niezwykle ciepła i urocza recepcjonistka Eleni (pozdrawiam), która okazała się bardzo pomocna, życzliwa no i mówiła świetnie po angielsku. Bardzo nam pomogła przy rezerwacji wycieczki do Samarii. Dream Royal powinniście zatrudniać takich właśnie ludzi!

- Jedzenie. Tak tak, było wiele dobrego np. chips z oregano, lub sałatki greckie, albo desery, ale generalnie mięso lub ryby były po prostu ohydne (te ostatnie w szczególności). Ogólnie dań mięsnych na szczęście było bardzo mało, a jak już były to serwowano je albo z grilla na powietrzu albo z bufetu. W obu przypadkach były ociekające tłuszczem, niezjadliwe kawałki np. baraniny ze skórą, lub nieświeżej a wręcz starej ryby. Omijajcie z daleka!

- Ceny wina. Tutaj nie będę się pastwiła ale faktem jest, że jest drożej niż w innych hotelach. Wystarczy zajrzeć do karty win aby się przestraszyć. Najtańsze czerwone wino - 1 glass to 4 Euro. Trochę lepiej jest jeśli chodzi o resztę: woda (butelka) 2,5 Euro, coke (mała buteleczka na jedną osobę) 2,5 Euro, sok ze świeżych pomarańczy (duża szklanka) 3,5 Euro.

- Plaża hotelowa. Niestety nie zadbano o przyhotelową plażę. Dojść można ulicą lub tunelem pod (nie jest wcale taki straszny). Ale sama w sobie jest brzydka. Warto przejść się lub dojechać do Agia Marina (w lewo).

- Widać niedoróbki. Niestety meble pokojowe nie są pierwszych lotów i były nieźle porysowane. W zasłonie była dziura od papierosa a prysznica nie dało się użytkować z wysięgnika, ponieważ był zepsuty. Trzeba było trzymać go w ręce. Na dzień dobry poinformowano nas, że w kitchenette nie ma wody z powodu awarii. Mieliśmy nie używać/odkręcać kranu tylko biegać po wodę do łazienki. Awarii nie usunięto podczas naszego pobytu. Zastanawiam się czy w ogóle była jakaś awaria. W kitchenette nie było czajnika eskpresowego, ale prosty ekspres do kawy na filtry. Trochę hałasowały wentylatory umieszczone na przeciwko naszego pokoju a poniżej jego poziomu od strony korytarza (drzwi).

- Nie-greckość. Grecki wieczór odbywa się w poniedziałki. Ceny stolików na zewnątrz podczas greckiego wieczoru to 20 Euro na dwie osoby (10 Euro od osoby). Jeśli nie wykupisz stolika, musisz niestety jeść w restauracji w środku. W cenę nie są wliczone drinki. Sam wieczór nie był spektakularny, liczyłam na coś lepszego jako że kocham grecką muzykę. Ale być może akurat ci tancerze byli słabi/grupa muzyczna. Zazwyczaj i tak jedliśmy w środku, gdyż na terenie restauracji leciała klimatyczna grecka muzyka, natomiast na zewnątrz już nie. Np. na basenie puszczano muzykę z dyskotek, ja jednak wolałabym posłuchać greckich kawałków.

Wrażenie ogólne z hotelu pozytywne, ale tylko dlatego, że nie zapłaciliśmy za ten hotel majątku i, że powoli przyzwyczailiśmy się do niego. Hotelowi goście to głównie Skandynawowie, w większości osoby powyżej 40 roku życia.

• Data pobytu: maj 2013, podróż z ukochaną osobą
3  Dziękujemy, Monika S
Zrecenzowano 25 września 2012 z urządzeń przenośnych

Hotel polozony nA poczatku wioski Kato Stalos w ktorej znajduje sie kilka tawern oddalonych od hotelu jakies 400 metrow, wokol hotelu ciemno, nie ma zabudowy zamieszkalej, przejscie na plaze tunelem gdzie strasznie smierdzi gdyz odprowadzane sa tam scieki. w katalogu jednego z biur podrozy hotel ten okreslany byl na 5 gwiazdek jednak nie dalabym nawet 3. jedynie wyglad zewnetrzny hotelu jest ladny oraz widok z balkonu ale nie tylko tym mozna sie sugerowac. obsluga tragiczna, kierownik hotelu przechodzac obok goscia hotelowego odwraca glowe w druga strone udajac ze nie widzi. hotel posiada opcje tylko bb i hb, na sniadaniu trzeba upomniec sie o kawe a na kolacji prosic aby ktos podszedl zapytac laskawie czego sie gosc napije...po kolacji hotel zamiera.... nie odbywaja sie zadne animacje, w barze zazwyczaj siedzialy 2-3 osoby.... jest to hotel dla emerytow z Rosji i Niemiec bo tylko ci byli obslugiwani jak nalezy.... ni coz, nie polecam...

• Data pobytu: wrzesień 2012
1  Dziękujemy, aneczkape