Zrecenzowano: 10 września 2019

Pobyt w hotelu Morenia będziemy wspominać bardzo dobrze i bardzo długo :)
Pokoje - schludne, codziennie sprzątane, łóżko bardzo wygodne, a klimatyzacja działająca bez żadnych usterek. Mieliśmy pokój z widokiem na morze, w budynku głównym. Zdecydowanie polecam taki wybór, gdyż tylko w budynku głównym jest winda. Co zrozumiałe, osoby z bocznych budynków narzekały na schody także to może być jedyna wada.. chociaż my jej bezpośrednio nie doświadczyliśmy.

Pracownicy hotelu - wspaniali ludzie! Zawsze pomocni, zawsze uśmiechnięci i zaangażowani w swoją pracę. Zarówno w przypadku pracowników recepcji, którzy witali lub żegnali nas z zawsze z uśmiechem i chętnie udzielali praktycznych rad, jak i w przypadku pracowników zajmujących się obsługą w trakcie posiłków bądź wycierających każdą najmniejszą mokrą plamę w obszarze basenów. Naprawdę dbali o to, aby każdy metr hotelu wyglądał nienagannie.

Jedzenie - bardzo zróżnicowane, codziennie coś innego. Nie jem mięsa prawie w ogóle i z każdego wysiłku wychodziłam zadowolona i najedzona. Pracownicy z kuchni nie pozwalali aby cokolwiek się kończyło, a jeśli już to natychmiastowo uzupełniali zapasy. Nie ma możliwości, żeby dla kogoś nie starczyło stolika. Jest ich mnóstwo, zarówno w środku, jak i na tarasie. Jedyną słabszą stroną jedzenia były desery, ALE oprócz typowo cukiernianych kwadratów ciast, codziennie było też coś upieczonego świeżo w kuchni - i tutaj było pysznie.

Alkohol - dostępny i bez limitu jest moim zdaniem taki wybór, że można naprawdę uatrakcyjnić sobie ten aspekt wycieczki :) Zarówno klasyki takie jak piwo, wódka, gin rum, jak i coś z lokalnych procentowych specjałów. Lód, cytryna, mięta - zawsze dostępne. Co więcej, w ciągu dnia pojawiały się również gotowe drinki przygotowane przez barmanów do częstowania się. Jeżeli ktoś musi mieć koniecznie coca - colę, a nie colę z nalewaka bądź alkohole "markowe" - musi zapłacić w barze.

Plaża + baseny - mnóstwo miejsca, leżaków, parasoli i ręczników. Tak samo jak ze stolikami - nie widzę opcji, aby dla kogoś zabrakło. Plaża jest niewielka, ale spędzaliśmy na niej większość czasu - było bardzo przyjemnie. Plaża jest typowo kamienista, z dużą ilością jeżowców na dnie - buty do wody to must have. Więcej miejsca jest na strefie "betonowej", z której również jest dostęp do wody. Baseny były licznie uczęszczane przez rodziny z dziećmi, także nie spędziliśmy tam wiele czasu, ale i tak było bardzo komfortowo.

Wyposażenie hotelu - wydaje mi się, że wszystko co może być teoretycznie niezbędne podczas 1-2 tygodniowych wakacji jest dostępne w hotelu. Jest całkiem fajnie wyposażona siłownia, dużo atrakcji dla dzieci, piłkarzyki, konsole... Jest co robić jeżeli popada deszcz. Co więcej, pracownicy uatrakcyjniali czas gościom prowadząc karaoke, music quiz, degustacje, animacje... :)

Nie korzystaliśmy z wycieczek organizowanych przez TUI, w zamian wypożyczyliśmy samochód (Car Rental Makarska VISTA), tu też było w porządku. Nie wszyscy wiedzą, więc jedna wskazówka - w Chorwacji pobierają bardzo duże kaucje za wynajem samochodu ( u nas wyszło ok 3000 zł) i zwracają je w ciągu 14 dni. Korzystaliśmy też z przejazdu autobusem (Get by bus Croatia) i tutaj też bez większych problemów, chociaż do Dubrovnika dotarliśmy godzinę później niż było w planie.

Lokalnie polecamy pieszą wycieczkę do Starej Podacy (tylko z przynajmniej dobrą kondycją i dużą butelką wody) i do Zaostrogu na zakupy pamiątkowe.

Wskazówka dotycząca pokoi: W budynku głównym jest winda, w bocznych brak.
Dziękujemy, Paulina N
Zrecenzowano: 8 września 2019

Jedzenie : Świetne różne potrawy pokoj: Łozko lazienka co chciec wiecej i tak sie tak nie przebywa oprocz spania :) (codziennie sprzatany). Widoki piekne. obsługa świetna. Codziennie sa jakies atrakcje dla gosci (Quizy muzyka na zywo czy karaoke)
czego chciec wiecej? Jesli ktos sie zastanawia nad spedzeniem tam wakacji, to niech sie nie obawia! JEST CUDOWNIE :)

Dziękujemy, Puella93
Zrecenzowano: 5 września 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel odnowiony. Pokój w budynku głównym bardzo ładny z widokiem na góry. Bardzo czysto, miła obsługa. Winda, w budynkach bocznych nie ma windy. Niestety teren hotelowy nie jest wydzielony i naokoło budynków są ulice i jeżdżą samochody. Jedzenie jest dość monotonne i ciężkie. Mało warzyw, ale zawsze można coś wybrać. Dużo leżaków. Niestety jest dużo Polaków, którzy zachowują się tragicznie. Przekleństwo dochodzące z morza były codziennością. Morze czyste, plaża betonowo-kamienista. W zatoczce dmuchane platformy, ale na głębokiej wodzie- dla potrafiących pływać. Dla amatorów snorkowania- mało ciekawe dno. Trochę ławic rybek.

Dziękujemy, malgorzatak321
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

Jestem zadowolona z pobytu w Hotelu Morenia. Bardzo przyjemna obsługa, leżaki, parasole i ręczniki na plażę w cenie, bar przy plaży z możliwością robienia samemu drinków w ulubionych proporcjach. Wysoki standard pokoi, pokój ekonomiczny z widokiem na góry. Posiłki dobrze wyglądają, ale nie smakują, napoje strasznie słodkie. Urocze miasteczka Zaostrog i Podaca, gdzie można dojść pieszo i kupić wieczorami regionalne wyroby. Piękny Stary Zaostrog i Stara Podaca (w górach) gdzie polecam pojechać na skuterze (wynajem m.in. przy samym hotelu za 260 kn. 24/h). Możliwość wynajmu rowerów, roweru wodnego, łodzi, kajaków i innych. Sporo jeżowców, krabów, krabów pustelników w muszlach, kolorowych ryb, a nawet spotkałam kolibry oraz osła daleko w górach.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokój ekonomiczny z widokiem na góry
Dziękujemy, AlaZofia
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Świetny Hotel-po remoncie. Bardzo czysto i pachnąco.Świetna obsługa. Dwa baseny plus dwie plaże(betonowa i żwirkowa). Jedzenie bardzo dobre. Śniadanie,lunch,snak i kolacja,nikt głodny nie chodził :).
Przez cały czas do dyspozycji gości: owoce, napoje, ciasteczka, popcorn i inne przekąski. Alkohol ,który stał na barze. Można było z niego korzystać, bez pomocy obsługi.
Polecam

Dziękujemy, jmd1963jacek