Zrecenzowano: 8 września 2019

Mayor Capo di Corfu to świetny hotel pod praktycznie każdym względem. Nie lubimy dużych, wielopiętrowych molochów - tutaj mamy ogromny ogród z pięknymi i dobrze utrzymanymi roślinami, pomiędzy którymi rozrzucone są niewielkie budynki mieszkalne, wszystko połączone ścieżkami. Infrastruktura "wspólna" - baseny, bary, recepcja, restauracja, minimarket, wejście na plażę - wszystko znajduje się blisko siebie. Z basenu głównego w zasadzie można w kilka kroków znaleźć się na plaży. Obsługa w recepcji - genialna! - pani Lizzy przywitała nas ogromnym uśmiechem i życzliwością, bardzo próbowała - z dobrym efektem - powiedzieć coś do nas po polsku. Bardzo duży plus - kartka z opisem All inclusive i zaplecza hotelu - po polsku, pomimo że jakoś specjalnie dużo Polaków w hotelu nie ma. Pokój typu maisonette - zupełnie wystarczająca wielkość - w zasadzie tylko w nim spaliśmy. Byliśmy z 2-letnią córką - pomimo tego że nie zaznaczaliśmy prośby o łóżeczko dziecięce - czekało ono na nas w pokoju. Klimatyzacja w porządku. Mieszkaliśmy w dość dużej odległości od recepcji więc Wi-Fi nie śmigało, ale działało. Z TV nie korzystaliśmy. Restauracja główna - kelnerzy bardzo uprzejmi, jedzenie bardzo dobre, duży wybór, różnorodne. W basenach woda niezbyt zimna, leżaków dużo i pomimo tego, że dużo osób już od rana "rezerwowało" sobie miejsca ręcznikami - to i tak zawsze były wolne. Plaża przyjemna, piasek dziwny, jakby brudny, ale to pewnie przyzwyczajenie do bałtyckiego :) tutaj także nie było problemów z leżakami. Morze genialne - bardzo daleko płytkie - do kolan/pasa, ciepłe, idealne dla rodzin z dziećmi. Na plaży punkt sportów wodnych - można wypożyczyć rowerek wodny lub motorówkę, można także popytać o rejsy wycieczkowe. Wieczorem Mini Disco dla dzieci, a następnie występ organizowany przez francuską grupę - trochę szkoda, że mówili głównie po francusku, ale występy i tak były świetne. Ogromne zaskoczenie - synowi akurat wypadły urodziny - po powrocie do pokoju czekał na niego tort urodzinowy, a dla rodziców wino i 2 kieliszki :) Mini Market - wyposażony głównie w pamiątki, ale jakieś batoniki czy napoje też można było kupić. Reasumując, jedyne do czego można się przyczepić to szybkość internetu, ale nie po to człowiek jedzie na wakacje żeby siedzieć w internecie :) obsługa całego hotelu, na każdym kroku, robi wszystko żeby pobyt był jak najmilszy. Gorąco polecam.

Dziękujemy, pawel1607
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: SeviMaroulaki, Assistant Hotel Manager, Mayor Capo Di CorfuOdpowiedź udzielona 9 września 2019

Dziękuję bardzo!

Thank you so much for such a wonderful review!
We are happy you enjoyed your stay with us and hope to see you again!

With my kindest regards,

Zrecenzowano: 1 września 2019

Piękny hotel, położony na rozległym terenie, w uroczym, bardzo zadbanym ogrodzie. Świetna obsługa - wszyscy uśmiechnięci i bardzo sympatyczni, robią wszystko, żeby goście czuli się jak u siebie. Obawiałem się trochę, jak będzie wyglądała nasza "współpraca" z kelnerami, ale obawy się nie potwierdziły - kelnerzy i kelnerki pracują sprawnie, nigdy się nie zdarzyło, żeby pomylili zamówienia, na zamówione napoje z reguły nie trzeba było długo czekać i oczywiście jak zauważyli, że napój się skończył, to zapytali, czy donieść kolejny. Nie rozumiem, jak można narzekać na jakość jedzenia w tym hotelu - jedzenie jest przepyszne, duży wybór, po drodze trafił się nam wieczór grecki i meksykański, ale nawet w zwykłe dni i wieczory jedzenia było dużo i było świetne. Nawet śniadania, na które zwykle narzekają polscy turyści, nie były monotonne, ponieważ wybór w bufecie był tak duży, że codziennie można było sobie posiłek skomponować na inny sposób. Nie korzystaliśmy z restauracji a'la carte Luna Rosa, bo po prostu nie było takiej potrzeby. Plaża cudowna, woda w morzu ciepła, jakby była podgrzewana, można iść kilkadziesiąt metrów i wciąż jest dosyć płytko, dlatego jeśli ktoś jedzie z małym dzieckiem, albo nie potrafi pływać, to jest to miejsce wymarzone dla niego. Oczywiście wytrawni pływacy również nie będą mieli ochoty wychodzić z wody. Leżaki bezpłatne, z miękkimi materacami, ręczniki można bez żadnej kaucji pobrać z baru przy dużym basenie na podstawie karty. Rano kelnerzy z baru "Il Pirata" przechodzą po plaży i zbierają zamówienia na drinki. Pokoje wystarczająco duże, może łazienka trochę za mała, ale nie stanowiło to problemu. Klimatyzacja działa dobrze. Wi-fi w pokoju trochę za wolne, ale na tarasie już szybsze, a najlepiej śmiga przy recepcji i na plaży. Obsługa recepcji - jakżeby inaczej - uśmiechnięta i sympatyczna. Tak się złożyło, że w tym roku miałem kilka próśb do obsługi recepcji (jechaliśmy kilkuosobową grupą) i każda sprawa, z którą przyszedłem, została załatwiona szybko, z uśmiechem i ze zrozumieniem. Podatek turystyczny płacony jest na koniec pobytu (dostaje się prośbę z recepcji, żeby uregulować należność na dzień przed wylotem, żeby uniknąć kolejek) i wynosi tylko 0,50 E za pokój/dzień, czyli za 7 dni wyszło 3,50 E. Jeśli ktoś ceni sobie ciszę i spokój, może przeleżeć cały tydzień lub dwa nad jednym z hotelowych basenów, ale polecam ruszyć się z hotelu i trochę pozwiedzać wyspę, bo Korfu jest naprawdę przepiękna. To byłą nasza piąta wyspa grecka i być może najpiękniejsza. A hotel Mayor Capo di Corfu na pewno był jednym z najlepszych, w jakich byliśmy. Więc jeśli ktoś jeszcze się waha, czy tam jechać to mam radę - nie słuchajcie marudzących i narzekających z niektórych poprzednich opinii, pakujcie walizki i lećcie do Capo di Corfu!

Wskazówka dotycząca pokoi: Dla podróżujących z dziećmi lub w większej grupie znajomych najlepsze są pokoje rodzinne. Do każdego pokoju goście są dowożeni meleksem.
Dziękujemy, Adrian D
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: SeviMaroulaki, Assistant Hotel Manager, Mayor Capo Di CorfuOdpowiedź udzielona 1 września 2019

Dziękuję bardzo!

Thank you so much for such a wonderful and detailed review!
We are happy you enjoyed your stay with us and hope to see you again!

With my kindest regards,

Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Słowa uznania należą się personelowi hotelu; począwszy od kucharzy, kelnerów, obsługi pokoi, kierowców wózków elektrycznych a skończywszy na obsłudze recepcji.
A wyżywienie? Bardzo dobre i różnorodne; byliśmy w hotelu 14 dni i nigdy się nie powtórzyło jak się to zdarza w innych hotelach, że menu jest 7 dniowe. Tu było inaczej; bardzo miłe zaskoczenia. A może jeszcze jedną karafkę wina; kelnerzy bardzo chętnie przyniosą. Wybór dań i napojów jest bardzo duży i naprawę all inclusive. Uprzejmość kelnerów - najwyższy poziom. Znajomość języków obcych przez kelnerów i obsługę sali bardzo dobra. Przy 38 st. C upału wszyscy dostali mrożone ręczniki - naprawdę pomagają w upałach; Grecy świetnie się spisali. Pokoje bardzo czyste. Czy w innych hotelach woda mineralna jest codziennie dostarczana do pokoi? W tym hotelu TAK. Temperatura wody w basenie taka jaka powinna być. A jak już nie masz siły iść w upale do pokoju to podwiozą cię sympatyczni grecy wózkiem elektrycznym. Dodajmy że oczywiście bagaży samemu się nie dźwiga, nawet jak byśmy bardzo chcieli żeby boy hotelowy miał mniej pracy. Nie można - ty przyjechałeś tu wypocząć i musisz wypoczywać.
Musi być ALE. Niestety występowały problemy w INTERNETEM na rozległym terenie resortu hotelowego; to warto by poprawić. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z TV to też będzie zawiedziony. Jakość i wybór stacji TV drastycznie odstaje od innych udogodnień hotelowych. Czekam kiedy w zagranicznych hotelach będzie można mieć w TV polski kanał - może nawet telewizji niezależnej.

Wskazówka dotycząca pokoi: Piętra lepsze. Zwracać uwagę na lokalizację maszyn klimatyzacyjnych; są często za ścianą
Dziękujemy, strazak
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: SeviMaroulaki, Assistant Hotel Manager, Mayor Capo Di CorfuOdpowiedź udzielona 26 sierpnia 2019

Kalimera from Corfu!

We would like to thank you for both detailed and most kind review.

We are happy you have enjoyed your holidays with us and we are looking forward to welcoming you again!

Zrecenzowano: 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

O ile samo Korfu nie urzekło mnie za bardzo o tyle hotel Major Capo do Corfu jest naprawdę doskonały. Trzeba być mocno ,,czepialskim,, , żeby być niezadiwolonym z pobytu w tym miejscu.
Pokoje w sam raz...no może łazienka ciut ciut przymała...niezbyt duży, więc i gości nie jest dziki tłum, jedzenie doskonałe!!!...baseny i plaża świetne...plaża genialna dla rodzin z małymi dziećmi,albo dla nieumiejących pływać , bardzo, bardzo daleko w morze jest płyciutko ...obsługa miła, pomocna...dostępne aninacje dla dzieci i dorosłych, ale nienachalne...spokojnie wysłała bym tu swoich przyjaciół ...

Dziękujemy, Agnieszka S
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: SeviMaroulaki, Assistant Hotel Manager, Mayor Capo Di CorfuOdpowiedź udzielona 24 sierpnia 2019

Dziękuję!

Thank you for your kind review.

We are happy you had a nice stay with us.

Looking forward to welcoming you again!

Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Piękny hotel z własną plażą. Kompleks basenów bardzo dobry, piękne ogrody. Bardzo dobry program animacyjny dla dzieci i dorosłych. Troszkę słabszy pod względem kulinarnym, mały wybór potraw. Pokoje w bungalowach duże i czyste. Położenie hotelu na wyspie na odludziu.

Termin pobytu: maj 2019
Dziękujemy, piotro913
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: SeviMaroulaki, Assistant Hotel Manager, Mayor Capo Di CorfuOdpowiedź udzielona 17 sierpnia 2019

Thank you for your kind review.

We are happy you had a nice stay with us.

Looking forward to welcoming you again!