Balito(Galatas)
Hotel Dafni(Galatas)
  • Bezpłatna sieć Wi-Fi
  • Bezpłatny parking
Zrecenzowano 21 września 2015

Wybrałam hotel Panorama w oparciu o dominujący ton recenzji i bogatą ofertę - za duże zresztą pieniądze. Żadne zdjęcie nie kłamało - hotel jest piękny, przestronny, ze świetnymi basenami (np.typu infinity). Jak było widać z kondycji wielu gości z Zachodu w starszym (czasem nawet bardzo starym) wieku, "Panorama" ma wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych (w tym nawet na wózkach). Oferta jedzenia jest doskonała, wręcz niemożliwa do "przejedzenia" (bufet all inclusive z kuchnią grecką i międzynarodową, a w nim wieczory tematyczne w zjawiskowo położonej restauracji zewnętrznej, raz w tygodniu plenerowy bbq z występem grupy folklorystycznej, raz na pobyt możliwość spożycia kolacji w restauracji wewnętrznej, serwującej ryby i owoce morza, niemal przez cały dzień dostępne bary z nielimitowanym dostępem do napojów alkoholowych - full service! - i bezalkoholowych). Trochę zaskakująco - jak na tę klasę hotelu i Grecję w ogóle - zdystansowani kelnerzy (z małymi wyjątkami) w restauracji głównej (moje dziecko określiło to mianem "niedopieszczenia"), z kolei znakomici, sympatyczni i kontaktowi barmani (w obu barach). Świetna - bardzo miła i kompetentna - sprzątaczka, która obsługiwała nasze (drugie) piętro. Pokój ogromny, z wielkim tarasem i nawet częściowym widokiem na morze (z dwóch stron) bez dopłaty, ale... Pierwszy raz w życiu trafiłam tak źle z jego lokalizacją. Całe skrzydło, w którym nas zakwaterowano, ma pod sobą (wysoki parter to część ogólnodostępna) parking, na który co noc, ok. 4.00 podjeżdżała hałaśliwa śmieciarka. Zrywaliśmy się co noc, ponieważ z powodu głośno działającej klimatyzacji, musieliśmy ją mieć wyłączoną na noc i otwieraliśmy okna. To był jakiś koszmar!!! Wiem,że sprząta firma komunalna i trudno jej dyktować warunki, ale to przecież wysokiej klasy hotel w śródziemnomorskiej miejscowości i ludzie płacą wielkie pieniądze za przyjazd i wypoczynek, nie nocne koszmary! Co rano wstawaliśmy wściekli i niewyspani! Wiem, że ciszej było w skrzydle od strony morza czy ekskluzywnej części przy basenie, ale i ja zapłaciłam niemało za urlop. Ostatni minus - mimo wielkości pokoju, udało się tylko dla trzeciej osoby dorosłej dostawić bardzo wąskie, niewygodne łóżko (2+1 to tutaj wariant najwyżej dla 2 dorosłych i dziecka, nie dla 3 dorosłych). Gdybyśmy o tych dwóch, istotnych dla nas, mankamentach wiedzieli, szukalibyśmy chyba mimo wszystko innego hotelu w tej klasie i za tę cenę. Wystawiam ogólną ocenę bardzo dobrą, bo generalnie hotel na nią zasługuje i wielu turystów może być bezkrytycznych.

Wskazówka dotycząca pokojów: Absolutnie unikać pokoi od strony parkingu - nocne opróżnianie kontenerów ze śmiecami zrujnuje Wam urlop.
  • Data pobytu: wrzesień 2015, podróż z rodziną
1  Dziękujemy, Ewa C
Zrecenzowano 17 września 2015

Hotel przepiękny, stylowy i bardzo czysty.
Spędziłam tydzień czasu w spokoju i w luksusie.
Jedzenie przepyszne i w ogromnych ilościach.
Spokój i cisza.
Wi fi bezpłatne.
Jedynym mankamentem - obsługa recepcji która nie do końca pomaga turystom.

• Data pobytu: maj 2015, podróż ze znajomymi
Dziękujemy, Anna G
Zrecenzowano 27 września 2014

To była nasza podróż poślubna na przełomie września/października. Hotel niewielki, ale to na plus. Czysty i zadbany. Pokoje może nie są nowocześnie urządzone, ale zawsze dobrze wysprzątane. Bardzo miła obsługa :) Szczególnie za barem Georgios i Nikos. Jeśli chodzi o jedzenie, to zawsze duży wybór posiłków, owoców, alkohole lokalne w pakiecie all inclusive. Miła atmosfera. W czasie, kiedy byliśmy nie było żadnych dzieci. Dla nas to akurat był atut w podróży poślubnej. Hotel jest położony na niewielkiej górce, poniżej jest rzeczywiście droga, ale jakoś nie odczuliśmy hałasu. Bywaliśmy w podobnych hotelach przy drodze i w Panoramie akurat nie mieliśmy z tym problemu, a mieliśmy pokój od strony drogi. Ciągle wspominamy ten pobyt i wszystkie hotele i miejsca porównujemy z Panoramą :) Póki co Panorama wygrywa. Dodatkowym atutem jest to, że pod hotelem kursuje autobus do Chanii, więc jeździliśmy prawie codziennie zwiedzać, a jest co :)

• Data pobytu: październik 2013, podróż z ukochaną osobą
8  Dziękujemy, MaMuMi
Zrecenzowano 10 września 2014

Ogólnie hotel sprawia naprawdę bardzo pozytywne wrażenie. Po spędzeniu tam wakacji odczuwam pozytywne emocje. Nie znajduję poparcia dla kilku negatywnych opinii, które przeczytałem. Być może zostały napisane omyłkowo z innym hotelem (o tej samej nazwie) lub zostały przez wyjątkowo wybredne gusta. Jeżeli chodzi o gości hotelu to w większości są nimi osoby dojrzałe choć nie brakuje także osób młodych oraz rodzin z dziećmi. Głównie to Skandynawowie, Anglicy, sporo Polaków, Greków, można także spotkać Rosjan. Teren całego hotelu bardzo zadbany i zielony. Biorąc pod uwagę wszelkie aspekty mogę szczerze polecić ten hotel jako taki, który gwarantuje udane wakacje.

Generalnie położenie obiektu jako baza wypadowa jest bardzo dobre. Z racji położenia Panorama funduje niesamowite widoki. Dojście do plaży przez nowoczesną kładkę nad drogą. Sama plaża dosyć wąska i kamienista z kilkoma parasolami. Należy docenić jednak fakt, że regularnie kursuje na nią kelner i zbiera zamówienia na drinki z baru :) Do hotelu należy również zielony zagajnik z małą chatką, gdzie można znaleźć trochę zbawiennego cienia. Przy samym hotelu znajduje się przystanek autobusowy z którego można pojechać do Chanii (cena biletu 1,5 Euro). Sama okolica to w stronę Chanii raczej klimaty przedmieścia (do samego miasta jest około 5-6 km) z kilkoma blisko położonymi sklepami i tawernami. Z kolei w stronę Agii Mariny po przejściu około 600-800m znajdują się typowo piaszczyste publiczne plaże, sklepy z pamiątkami, "supermarkety" i tawerny. Jest tu jak na kurort przystało. Czas przejazdu z hotelu na lotnisko to około 30-40 minut.

Obsługa hotelu krótko mówiąc świetna. Wszyscy pracownicy dobrze znają język angielski (najsłabiej chyba sprzątaczki, ale spokojnie można się dogadać) także nie ma żadnych problemów z porozumiewaniem się. W hotelu panuje miła i przyjazna atmosfera, każdy z personelu z kim mamy do czynienia wita nas z szerokim uśmiechem. Pokój jest sprzątany codziennie, można powiedzieć nawet, że bardzo dokładnie (zawsze co prawda zostawiałem niewielki napiwek). Ręczniki zmieniane regularnie, podczas pobytu wymieniano także pościel. W łazience uzupełniane szampony i płyny do kąpieli.

W kwestii wyżywienia można stwierdzić, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Szeroki wybór wszelkiego typu dań mięsnych, wegetariańskich, deserów oraz świeżych owoców. Jedzenie jest według mnie bardzo smaczne i zróżnicowane. Codziennie tematem przewodnim jest kuchnia z innego kraju. W restauracji czysto, panuje również miła atmosfera, nie ma pośpiechu i kolejek, niczego nie brakuje bez względu na godzinę. Raz w tygodniu zamiast kolacji organizowane jest "barbecue" na świeżym powietrzu. Dobry pomysł i ciekawa odmiana. Przy recepcji znajduje się restauracja "a la carte" Psari, która serwuje dania rybne i owoce morza. W hotelu są dwa bary (jeden w lobby, drugi przy basenie). Do drinków barmani dodają naprawdę słuszną ilość alkoholi :) Przy basenie znajduje się również mały bufet z przekąskami serwowanymi w odpowiednich godzinach. W przypadku wyjazdu można zamówić lunch box lub późną kolację w formie zimnej płyty serwowana do pokoju.

Przez cały dzień oprócz niedzieli prowadzone są animacje w języku angielskim. Darmowo można poćwiczyć na siłowni, pograć w tenisa lub ping ponga. Za opłatą możemy skorzystać z masażu lub sauny. Przy basenie duża liczba leżaków, parasoli jest już trochę za mało moim zdaniem. Praktycznie przez cały dzień można znaleźć lepsze lub gorsze wolne miejsce. Jedyne co mnie denerwowało to fakt, iż basen nie jest w żaden sposób dozorowany. Co za tym idzie dzieci, które w większości spędzają w nim cały czas pomimo zakazu często do niego skaczą i chlapią traktując go jak swój prywatny.

Pod względem wyposażenia w pokoju znajduję się wszystko, czego potrzebuję się na wakacjach. Styl urządzenia można powiedzieć grecki, a wielkość wystarczająca. Sam pokój może nie świeżo po remoncie, ale czysty i schludny. Klimatyzacja (darmowa) oraz całe wyposażenie działające. Plus za duży balkon ze stolikiem i krzesłami. Istnieje możliwość zamówienia sejfu, zestawu do kawy i herbaty (po 3 Euro za dzień) oraz room service.

• Data pobytu: sierpień 2014, podróż z ukochaną osobą
7  Dziękujemy, matteo91_pl
Zrecenzowano 12 sierpnia 2014

Hotel z pięknymi widokami, bardzo ładnym zapleczem basenowym, z którego widać morze. Zadbany basen. Byliśmy przed sezonem więc nie mogliśmy zbyt wiele skorzystać z barów czy restauracji ze stolikami na zewnątrz (było zimno). Restauracja od wewnątrz - błaga o remont. Generalnie wnętrze trąci myszką. Pokoje czyste, ale przestarzałe wyposażenie. Jedzenie dobre. Polecam hotel jako bazę wypadową jest blisko do Chanii (przystanek autobusowy pod hotelem) oraz warto pojechać samochodem do najpiękniejszej na wyspie plaży z laguną Bajos. Minusem hotelu jest to, że od plaży dzieli go ruchliwa ulica, którą niestety słychać z pokoju/nad basenem. Nie widać jej na zdjęciach, gdyż hotel jest położony powyżej niej.

• Data pobytu: kwiecień 2014, podróż z ukochaną osobą
2  Dziękujemy, marzycielka