Osiecznica

Zamek wygląda wewnątrz bardzo nowocześnie i jedyną jego atrakcją jest krótka pobliska ścieżka z informacjami na temat flory, fauny oraz cmentarzem koni. Przyjemny spacer pośród drzew w ciepły letni dzień.

Dziękujemy, gmachnik
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: GrupaLEO, Kierownik Operacyjny, Zamek KliczkówOdpowiedź udzielona 4 tygodnie(-i) temu

Szanowny Podróżniku,

Dziękujemy za podzielenie się z nami swoją opinią na portalu TripAdvisor.

Bardzo mi miło, że wizyta się udała a zamkowy czar oraz otoczka pozwolił na przyjemny relaks w sercu Borów Dolnośląskich.

Zamek sam w sobie ma dużo do zaoferowania a najlepszą okazją aby się do tego przekonać jest pobyt w naszych progach.

Oprócz tego szczerze polecam udać się na jedno z naszych zwiedzań Zamku z przewodnikiem.

Serdecznie zachęcam do kolejnych wizyt.

Kierownik Operacyjny

Zamek i otoczenie bardzo ładne, klimatyczne. Parking blisko, super. Na dziedzińcu kawiarnia, chciałem napić się kawy i zjeść ciasto. Niestety kelnerka przechodziła dwa razy i nawet się nie zainteresowała. Obok siedziała trójka Amerykanów i też czekali, nawet coś zagadali, ale się nie doczekali zainteresowania ze strony obsługi. Posiedzieli i poszli. Ja po 10 minutach też. Nie wiem, czy kawa jest dobra, czy ciasto smaczne. Można podejrzewać, że zamówienia składa się w środku, ale nie jest to pewne - nigdzie nie ma takiej informacji. Szkoda, pewnie już nie wrócę.

Dziękujemy, 981olafm

Szanowny Podróżniku,

Dziękujemy za podzielenie się z nami swoją opinią.

Cieszy mnie docenienie zamkowej atmosfery oraz najbliższego otoczenia.

Przyjmuję fakt, że oczekiwania odnośnie opisanych wydarzeń były uzasadnione oraz żałuje, że w tym aspekcie straciliśmy u Pana punkty.

Mam nadzieję, że szybko będzie okazja zatrzeć to wrażenie.

Każda uwaga jest dla nas ogromnie cenna i wpływa na podnoszenie jakości świadczonych przez nas usług.

Zapraszamy do powrotu i mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie w zmiany na lepsze będzie zauważalne i miło odebrane.

Serdecznie zapraszam do ponownego odwiedzenia naszego hotelu.

Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo ciekawe miejsce, dobra kuchnia.
Zjedliśmy tatar z jelenia, gicz jagnięca i makaron z pastą truflową.
Polecam. Miła atmosfera, dobry stosunek ceny do jakości. Jest również menu dla dzieci. Potrawy podane estetycznie i szybko. Miła obsługa.

Dziękujemy, Domik741
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: GrupaLEO, Kierownik Operacyjny, Zamek KliczkówOdpowiedź udzielona 3 września 2019

Szanowny Gościu,

Serdecznie dziękuje za niedawną wizytę oraz podzielenie się opinią na portalu TripAdvisor.

Niezmiernie cieszę się, iż sprostaliśmy Państwa oczekiwaniom pod kątem wrażeń kulinarnych.

Bardzo miło mi z powodu docenienia zarówno jakości obsługi jak i estetyki dań.

Serdecznie zapraszam do ponownych odwiedzin Zamku.

Szczerze polecam tym razem wizytę połączoną z pobytem aby w pełni doświadczyć zamkowych wrażeń.

Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zamek Kliczków to renesansowa budowla z 1297 roku mieszcząca się w niewielkiej miejscowości Kliczków. Dolny Śląsk może poszczycić się jedną z największych ilościowo obiektów tego typu w Polsce. Historia zamku do przeczytania na internecie, ja zaś chciałbym przybliżyć wrażenia z "nocnego" zwiedzania zamku, które odbywają się w czasie wakacyjnym. Zazwyczaj organizatorzy podczas takich "specjalnych" prezentacji oprowadzają niewielkie grupy w miejsca na co dzień nie dostępne. Często są one okraszone przygotowanymi na tę okazję animacjami, prelekcjami, czy nawet degustacją.
Bilet w cenie 40 zł w pełni rekompensuje 2 godzinny spektakl. Przemierzamy cały zamek od piwnic do baszty. Trzeba mieć kondycję, choć osoby starsze i na kulach dały radę. Dwóch przewodników dbało, by wszyscy uczestnicy zawsze byli w komplecie przy kolejnych etapach zwiedzania. Było ono często urozmaicane wstawkami historycznymi, w których brali udział zaprzyjaźnieni animatorzy z Żar. Była szermierka, jazda konna, walka z
na miecze, strzały z pistoletów. Super widowisko. Czasem we wnętrzu, czasem na dziedzińcu. Można było dotknąć, trzymać broń z tamtych czasów. Przebrać się w stroje i pancerz. Robić fotki i bawić się historią.
Jedyna rzecz, która psuła od czasu do czasu "magię" tamtych czasów, to komercjalizacja. Zamek oddał się niemal cały na - restauracje, bary, hotel, basen...
Kolejny dzień poświęciłem na zwiedzanie ogrodu zamkowego. A jest on duży z rzadkimi drzewami sprowadzonymi z dalekich stron. Dużo zieleni, staw, altanki, by usiąść. Ciekawostką jest też leżący nieopodal cmentarz koni.
Polecam każdemu zamek Kliczków, jeśli jesteś w stanie znieść na widoku wszechobecną komercję.

Dziękujemy, zbkw
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: GrupaLEO, Kierownik Operacyjny, Zamek KliczkówOdpowiedź udzielona 23 sierpnia 2019

Szanowny Podróżniku,

Serdecznie dziękuje za niedawną wizytę oraz podzielenie się wrażeniami na portalu TripAdvisor.

Bardzo się cieszę, że nocne zwiedzanie Zamku przypadło Państwu do gustu a my mogliśmy przyczynić się do udanego wypoczynku w Borach Dolnośląskich.

Serdecznie zapraszam do ponownego odwiedzenia naszego hotelu.

Paweł Górski - Kierownik Operacyjny

Zrecenzowano: 10 sierpnia 2019

Polecam zdecydowanie pobyt na Zamku Kliczków. Ceny za pośrednictwem travelist.pl są przystępne (jak bezpośrednio- nie wiem, nie sprawdzałem). W zamian wyśmienita kuchnia (lokalna, smaczna i urozmaicona; potrawy na bieżąco uzupełniane), basen, sauna i siłownia bez limitów, dobrze wykonany plac zabaw dla dzieci. Do dyspozycji także sala zabaw. Poza tym codziennie jakaś atrakcja dla dzieci (zwiedzanie Zamku, warsztaty ceramiczne, sporządzanie koni i inne. Obok Folwark z możliwością konnych przejażdżek, przejażdżek dorożką. Całość działa bardzo sprawnie, widać dbałość pracowników o każdy szczegół, włączając np. mycie ławek na dziedzińcu zamkowym (o codziennym serwisie hotelowym nie wspominam). Wyposażenie sprawne i zadbane, mam na myśli nie tylko pokój, ale także ławki i leżaki w parku, plac zabaw dla dzieci, korty tenisowe, boiska do siatkówki, czy plac zabaw dla dzieci. Okolica (Bolesławiec, Żagań, Görlitz i inne) także interesująca. Za płotem rzeka Kwisa wykorzystywana przez miłośnikow kajakarstwa do organizacji spływów.

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z pobytu.

Dziękujemy, Piotr_Szczecin_ok
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: GrupaLEO, Kierownik Operacyjny, Zamek KliczkówOdpowiedź udzielona 12 sierpnia 2019

Szanowny Gościu,

Wraz z całym personelem Zamku Kliczków chciałbym bardzo serdecznie podziękować za znalezienie czasu na napisanie tak pozytywnego komentarza na temat naszego hotelu na portalu TripAdvisor.

Jest mi niezmiernie miło, iż docenili Państwo nasz cały zespół oraz wszelkie udogodnienia dla gości, w tym naszą ofertę skierowaną dla najmłodszych gości.

Dziękuje serdecznie raz jeszcze za recenzję i bardzo się cieszę, że mogliśmy przyczynić się do udanego wypoczynku w sercu Borów Dolnośląskich!

Czekamy z niecierpliwością aż odwiedzą nas Państwo w przyszłości.

Paweł Górski - Kierownik Operacyjny