Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019

Hotel położony wśród zieleni i zaciszu. Nasz pokój był na parterze co było bardzo wygodne. Jeżeli chodzi o pokoje- bo mieliśmy dwa- były przestronne. Jeden z nich miał duży balkon i lodówkę a w drugim była szafa. Na minus jest odczuwalna w pomieszczeniu wilgoć. Łazienka też była odpowiedniej wielkości, jednak trzeba przyznać, że zarówno ona jak i pokoje są już wyeksploatowane. Jeżeli ktoś jest bardzo wymagający to na pewno będzie mu to przeszkadzało. My w zasadzie w pokoju tylko spaliśmy, więc nie przywiązywaliśmy wagi do jego wystroju czy wyposażenia. Jeżeli chodzi o sam hotel to od plaży oddalony jest 1,5km można skorzystać z busa, który jeździ na plażę o 10, 11,14 powrót z plaży jest o 10:10, 11:10 i 18:30. Powiem szczerze, że my w zasadzie zawsze chodziliśmy pieszo i nie było to szczególnie uciążliwe. Otoczenie hotelu bardzo zielone, baseny odpowiedniej wielkości. Jedyny mankament to bardzo zimna woda w mniejszym basenie. W okolicy basenu łazienka, z której można korzystać chociaż jej czystość pozostawiała wiele do życzenia. W ogrodzie znajduje się mini plac zabaw tzn 2 huśtawki i zjeżdżalnia. W obiekcie jest też Figlo Klub dla dzieci, zajęcia od 10-12 niedaleko basenu i wieczorne mini disco- Panie animatorki bardzo miłe, dzieci chętnie brały udział w animacjach. Dla dorosłych również są animacje np. aqua aerobik czy siatkówka wodna. Jeżeli chodzi o jedzenie to główne posiłki śniadanie 7:30-10, obiad 13-15, kolacja 19-21 raz w tygodniu we wtorek grill o 19:30, we wtorek również odbywał się wieczór grecki jest to dzień wolny od animacji. Jeżeli chodzi o samo jedzenie to śniadanie rzeczywiści monotonne ale do wyboru : 2 rodzaje chleba, płatki, szynka, parówki, boczek, pomidory, ser feta, jajka sadzone, jajecznica, jajka gotowane, ryż na mleku oraz słodkie przekąski, babka ciasta, czasem pączki na ciepło lub rogaliki. Do śniadania napoje: soki, kawy z ekspresu, woda, herbata, kakao. Obiady i kolacje zróżnicowane zawsze frytki i makaron z sosem pomidorowym jeżeli ktoś wybiera się z dziećmi, z w owoców morza kalmary, ośmiornica i małże, ale nie codziennie dodatkowo surówki, mięsa lokalne dania i zapiekanki. Po obiedzie jabłka, nektarynki i pomarańcza oraz lody. Po kolacji melony, arbuzy i placek i lody. te trzy główne posiłki w restauracji w hotelu. Natomiast od 10-19 przekąski (frytki, babka, zapiakanki a'la tarta) i napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Obsługa miła i pomocna, można porozumieć się w języku angielskim lub niemieckim. Ze sprzątaniem gorzej, codziennie zabierane śmieci raz na 3 dni "myta" podłoga i wymiana pościeli i ręczników. Jeżeli chodzi o zwiedzanie to warto wypożyczyć samochód na własną rękę, my przy 3 dniach zaoszczędziliśmy 50 euro, w porównaniu z cenami oferowanymi przez rezydenta lub recepcję. My byliśmy i uważamy, że warto zobaczyć: Kanał Miłości i Mały Kanał, Cape Drastis, Logas Beach, Angelokastro, Porto Timoni, miasto Korfu, jeżeli ktoś jedzie z dziećmi to warto jechać na plażę Arillas- piaszczysta, szeroka, woda płytka, niesamowite wrażenie robi plaża Kassiopi jak i samo miasteczko (warto jechać od rana), najbardziej przereklamowana okazała się dla nas Paleokastritsa- tłum, tłuam i szału nie ma..Oczywiście można również pospacerować po Sidari ale nie w nim takiego klimatu jak w samym mieści Korfu. Sama wyspa w porównaniu do innych greckich wysp, na których byliśmy niezwykle zielona, kręte drogi i niesamowite widoki. Jeżeli chodzi o przewoźnika Enter Air- profesjonalnie, na czas. Transfer z lotniska trwał 1h.

3  Dziękujemy, akokorniak
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019

Bardzo nam się podobało. Jedzenie bardzo dobre. Okolica ze świetną bazą wypadową. Widoki cudne.Pokoj duży.Rewelacyjne animacje. Bardzo fajny wieczór grecki organizowany przez hotel.My wypoczęci a dzieciaki zadowolone. Polecam

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
1  Dziękujemy, MartaC5204
Zrecenzowano: 1 lipca 2019

Byliśmy w hotelu Rebecca’s Village w połowie czerwca na tydzień. Już w biurze podróży mówiono nam, że ocena 4* odpowiada warunkom lokalnym, zaś hotel zasługuje na 3* europejskie. Położony jest poza granicami Sidari (lecz kursuje codziennie wieczorem bus do tego miasta), zatem słychać tylko cichy pogłos dobiegającej stamtąd muzyki. Otoczony jest właściwie tylko zielenią, więc okolica niewątpliwie jest spokojna. Wyspa Korfu uważana za Zieloną Wyspę Grecji, równie mogłaby być Wyspą Dzikich Wysypisk Śmieci (z racji licznego występowania takowych nawet przy głównych drogach) bądź Wyspą Dziurawych Dróg (myśląc, że jestem przyzwyczajona do polskich warunków, jakież było moje zdziwienie, gdy zapędziliśmy się na rzadziej uczęszczane górskie dróżki, niezbędne do pokonania, by dostać się w mniej popularnych części Korfu. Dziurawa nawierzchnia powodująca uszkodzenia podwozia to norma, a szerokość mieszcząca tylko jeden samochód to standard. Czas podróży znacznie się wydłuża i trzydziestokilometrowa podróż z lotniska autokarem zajmuje ponad godzinę. Zatem sugeruję poruszać się głównymi trasami, które momentami również pozostawiają wiele do życzenia). Najbliższa plaża nie należy do najpiękniejszych, więc lepiej się udać na plażę Kalamaki, która znajduje się po drodze do Kassiopi. To miejsce, zazwyczaj nie wspomniane w przewodnikach, zaliczamy do najładniejszych, jakie dane nam było zobaczyć. Lecz jeśli ktoś życzy sobie odwiedzić plaże w Sidari, kursuje do niej bus lub można się przejść na piechotę w ok. 20 min.
Jeśli chodzi o sam hotel (nie o pokoje) nie był za czysty, zdarzały się poplamione podłogi na korytarzach, lecz nie był to rażący brud. Posiłki oceniamy bardzo pozytywnie, jak na greckie warunki. Lunch’e (które były właściwie pożywnymi obiadami) i kolacje (równie bogate) były smaczne i urozmaicone. Prócz typowych dań hotelowych można było skosztować regionalnych przysmaków typu: miecznik, mule, pity i gyros. Jedynie ubogi był wybór owoców. Jeśli chodzi o śniadania można by je uznać za lekko monotonne, ale nie wiele można zmienić w tej dziedzinie. Pomimo tego na śniadanie można było zjeść np.: British Breakfast, mleczną zupę ryżową, chleb z żółtym serem i parówkami, czy croissanty z marmoladą. Ciekawym doświadczaniem był Wieczór Grecki z możliwością obejrzenia ludowych tańców (organizowany co wtorek). Alkohole nie były najgorsze, lecz JEDYNY MINUS zdarzało nam się dwukrotnie wypić wino ze spleśniałej, plastikowej szklanki. Były opinie narzekające na popołudniowego barmana, który odradzał gościom spożywania zbyt dużej ilości trunku – to prawda, lecz przy odrobinie uprzejmości, uśmiechu i wykazania chęci nauki języka greckiego, okazywał się niezwykle miły. Basen był czysty, przez to dość mocno chlorowany, lecz co na to poradzić? Jedynie leżaki należą do najmniej wygodnych na jakich leżałam, ale wokół porozstawiane są basenowe łóżka, bardzo miękkie, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o łóżkach w pokojach. Materace są niezwykle twarde, niemalże jak kamień, zaś poduszki zbite i wysokie. Komfortowy czas spania zapewnia jedynie klimatyzacja, bardzo pomocna w czasie upałów. Pokoje były czyste, może za wyjątkiem sporadycznie odnalezionych czarnych, długich włosów pań pokojówek lub brudnych stołów na balkonach. Śmieci wyrzucane były codziennie, zaś ręczniki i pościel zmieniano co parę dni. Umiejscowienie pokojów jest różne – bywają pokoje na uboczu, zatem ciche i spokojne, lub pokoje znajdujące się przy ścieżkach prowadzących do innych numerów. Kort tenisowy jest betonowy, zaś boisko do siatkówki o bardzo nierównej nawierzchni.
Mówiąc o pobliskich i dalszych atrakcjach turystycznych nie sposób wspomnieć o bardzo rozczarowującym Kanale Miłości, odbiegającym wyglądem od tego z turystycznych folderów. Zdecydowanie warty polecenia jest zachód słońca na plaży Logas, stare miasto Korfu (Kerkiry) i pas startowy w tejże miejscowości. Można również odwiedzić plażę Paleokastrisę z Błękitną Flagą. Wypożyczyliśmy samochód na 3 dni i przemierzaliśmy wyspę z przewodnikiem w ręku – dobra zabawa!
Cały wyjazd oceniamy dobrze, hotel nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi. Jeśli ktoś nie ma wygórowanych oczekiwań, hotel bez wątpienia je spełni. Obsługa jest sympatyczna, otwarta, skora do pomocy.

Wskazówka dotycząca pokoi: Należy zwrócić uwagę na to, by pokój nie znajdował się przy ścieżkach.
1  Dziękujemy, Magdalena S
Zrecenzowano: 16 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Jestem już 3 raz w Grecji, więc ocena powinna byc obiektywna.
Polozenie-jak ktoś lubi ciszę i spokój to super, jeśli nie to radzę szukać hotelu bliżej centrum.
Morze-1.5 km, to dużo i mało. Jak ktoś lubi chodzić to ok, jesli nie to trzeba czekać na darmowego busa.
Basen-w sam raz, położony w malowniczym miejscu, bardzo pięknie i miło, rekompensuje odległość od morza,gdzie trzeba podejść z 20 minut.
Jedzenie- dobre, każdy znajdzie coś dla siebie. Nie wiem skąd te wcześniejsze opinie, chyba że Polacy na śniadanie jedzą kalamary i małże, to mają co się czepiać, w innym przypadku bez sensu...
Pokoje-przytulne, górne z widokiem na morze, dolne na parking lub basen. Trochę śmierdzi z kanalizacji, ale trzeba zamykać łazienkę i jest ok. Czyste i codziennie sprzątane.
Dobre rady: wypozyczcie samochód i możecie pojechać do casiopi-30 min gdzie są piękne plaże z błękitna Laguna, potem 25 serpentyn na najwyższą górę, kolejno do corfu z godzinę, potem do paleostricia na piękne widoki i plaże :). Jeśli nie to autem to busem 4 euro do casiopi.
Do sidari bus z hotelu jeździ za darmo i tam nad kanał miłości.

Jeśli chodzi o hotel to te 4 gwiazdki są nad wyrost. Byłam w hotelu gdzie były 4 gwiazdki i naprawdę full wypas. Nie mniej jednak, przytulny i fajny hotel, wybrałbym się tu jeszcze raz.

Dziękujemy, wioolonczela
Zrecenzowano: 9 stycznia 2019

Bardzo zadbane otoczenie, trawka przycięta, krzewy wypielęgnowane, wszędzie czysto, budynki odnowione z zewnątrz, basen również czysty. Obiekt położony w zaciszu niedaleko Sidari. Do plaży pieszo 1,4 km, około 20 min Trzeba przyznać że pracownicy dbają o czystość, pościele jak i ręczniki wymieniane co 3 dni, śmieci wynoszone codziennie wolnym spacerem Na plus bardzo miła obsługa w szczególności Kostas

Termin pobytu: sierpień 2018
Dziękujemy, Mariusz K