Jedynie dla panoramy

Zrecenzowano: 4 czerwca 2019
L2724BYkarolinak
Uwaga kozy i owce!!! :-))))))))

Zrecenzowano: 30 października 2018
Agutek81

Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019

Miejsce trochę zaniedbane i zapomniane - szkoda. Na kadym kroku czuć brzemię przeszłości i burzliwą przeszłość. Zamek przechodził z rąk do rąk, zmienił gospodarzy: krzyżowcy, korsarze, Turcy osmańscy...
W obecnej formie (praktycznie nie odbudowany) na uwaga zasługują tylko: mała kapliczka, pozostałości wierz i resztki murów z głownim wejściem.
Jeśli pasjonujesz się historią to warto zjechać z drogi ( przy jednostce wojskowej) i podjechać ok. 5 km pod zamek.
Atrakcja jest bezpłatna.

Dziękujemy, piotrb779
Zrecenzowano: 4 czerwca 2019

Ocenę bardzo dobrą daję tylko dlatego, że można tam zobaczyć bardzo ładną panoramę. Z jednej strony na gaje oliwne, a z drugiej na wodę i dalsze wyspy. Opłaty regularnej nie ma. Na wejściu stoi Pan, któremu daje się tyle ile się uważa. Sam obiekt zaniedbany. Ruiny otoczone kłującymi roślinami. Wydeptane ścieżki w środku pozwalają dojść do najwyższych punktów starego zamku. Duży parking, prosty dojazd. W wolnej chwili polecam podjechać tam na godzinkę na spacer jeśli ktoś ma wypożyczone auto. Specjalnie tam jechać raczej nie ma po co. Osoby z ograniczeniami ruchowymi mogą mieć problem z poruszaniem się w tym miejscu.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, L2724BYkarolinak
Zrecenzowano: 30 października 2018

Drogę do Zamku Antimachia wskazuje znak z napisem "Kastro". Po skręcie z głównej drogi, do zamku pozostaje ok. 3 km wzdłuż malowniczych pól, z czego część prowadzi obok terenu wojskowego. Sam zamek bardziej monumentalny wydaje się z zewnątrz. Wewnątrz zamku zachowały się ruiny kościołów Agios Nikolaos z XIV w. oraz młodszego o 200 lat Agia Paraskevi. Z terenu zamku rozpościerają się zapierające dech przepiękne widoki!!!!

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Agutek81
Zrecenzowano: 4 października 2018 z urządzeń przenośnych

Wjechaliśmy tam w sumie głównie dlatego, ze był już wieczór i nie mieliśmy już nic w planach na ten dzień objazdowki, ale zamek zrobił ogromne wrazenie. Jest ogromny!

W środku zaniedbany, ale warto wejść dla widoków. Miły Grek wita woda i uzo, potem można zostawić grzecznościowy napiwek.

Po zamku biegają sobie kozy, są dwa małe kościółki i coś co jest rozpadająca się toaleta, ale poza tym widoki piękne.

Bardzo polecam tym, którzy chcą czegoś niestandardowego na Kos.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, ziouas
Zrecenzowano: 24 września 2018

Polecam po obiedzie wyjść na spacer w tę stronę. Obiekt zaniedbany, ale warty zobaczenia. Bardzo mało ludzi w miejscu, z bardzo dużym potencjałem

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, Kamil T