Kot w worku

Z zewnątrz bazylika wygląda zachęcająco, nie wiadomo czy to zamek krzyżacki czy kościół. Po wejściu... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 22 września 2019
Piekny_Marian
Kraków, Polska
letnie zwiedzanie z dzieckiem

Zrecenzowano: 3 lipca 2019
Małgorzata S
Choszczno, Polska

Zrecenzowano: 3 lipca 2019

Z zewnątrz wyglada jak zamek. Jak się okazuje to miejsce to kościół które kiedyś miało funkcje religijno obronne. Można zakupić bilet za 4 zł i wejść na wieże i zobaczyć okolice, ale widok taki sobie. Nie ma na co patrzeć. W środku skromnie. Białe sklepienia tzw kryształowe. Ładne witraże ktore akurat przy tej bieli są ładnie wyeksponowane. We wnetrzu mało co do zobaczenia. Raczej zobaczyc z zewnatrz i nie wchodzić

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Małgorzata S
Zrecenzowano: 17 kwietnia 2019

Duży gotycki kościół jednak w środku jakby za skromnie. białe ściany i wnętrze jakby trochę puste. Nie za bardzo jest co zwiedzać, chociaż z zewnątrz wygląda imponująco.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, Mariusz M
Zrecenzowano: 20 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Piękny majestatyczny budynek widoczny z daleka. Można pomylić z innym i pomyśleć, że to zamek. Przy bazylice zamek wygląda bardzo skromnie.

Niestety w dzień powszedni po południu zamknięta. Widać jednak wnętrze przez kraty po wejściu do przedsionka.

Polecam

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, mojeg
Zrecenzowano: 12 października 2018

Będąc w Kętrzynie koniecznie trzeba zwiedzić Bazylikę św. Jerzego (koniecznie z przewodnikiem). Naszym był młody chłopak z dużą wiedzą. Między innymi zwrócił nam uwagę, że prezbiterium nie leży dokładnie na osi nawy środkowej. Ze środka nawy głównej są widoczne tylko dwa okna: prawe i środkowe, trzecie jest niewidoczne.Jest to, najlepiej zachowany kościół obronny na Mazurach.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
1  Dziękujemy, MariaG8771
Zrecenzowano: 22 kwietnia 2018 z urządzeń przenośnych

Bazylika przepiękna, monumentalna. Czułam się tam wspaniale i wyszlam z tamtąd wyciszona. Sama budowla jest przepiękna i robi wrażenie. Dla mnie i mego narzeczonego bardzo się podobało.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2018
1  Dziękujemy, annajL6258AS