Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
Wspaniałe miejsce

Zajrzeliśmy do Parku Miniatur trochę przypadkiem - w Kowarach zaczynaliśmy tego dnia trasę górską... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
KacperB101
Bydgoszcz, Polska
Historyczne obiekty w miniaturze.

Włodek S
Kutno, Polska

Warto zajrzeć do Kowar i odwiedzić Park Miniatur. Teren nie jest może zbyt duży, ale obiekty na nim umieszczone urzekają przede wszystkim precyzją wykonania i doskonałym odwzorowaniem oryginalnych budowli. Uwzględnionych jest wiele szczegółów, włącznie z charakterystyką terenu i otoczenia każdego obiektu. Warto obejść park z przewodnikiem, żeby zapoznać się z tym, co oferuje. Zakres wiedzy przewodników i sposób jej przekazywania jest zróżnicowany, na to nie mamy wpływu. Można tam jednak spędzić dowolną ilość czasu i obejrzeć wszystko dokładnie jeszcze raz, samodzielnie. Naprawdę warto.

Dziękujemy, Włodek S
Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Park wart zwiedzenia większość budowli z okolicznych terenów w jednym miejscu. Można zwiedzać z wózkiem, po przekroczeniu bramek toaleta i kawiarnia. Zwiedzanie z przewodnikiem lub bez.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, kolarz_ T
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Doskonale odwzorowane eksponaty. 4 gwiazdki, a nie 5 za bałagan jeśli chodzi o oprowadzanie przez przewodnika. Zapytaliśmy przewodnika o której zaczyna, powiedział żebyśmy dołączyli się do już istniejącej grupy, były one dwie albo 3 na obiekcie. Trafiliśmy najpierw na grupę obcojezyczną, później już na końcu parku na polskąjezyczna, ale uznaliśmy, że to bezsensu, bo i tak połowa nas ominęła, więc wróciliśmy na początek żeby dowiedzieć się od przewodnika, że oni chodzą non stop i po prostu dołączamy się od grupy, kiedy trafiamy do punktu w którym zaczęliśmy. Takie informacje powinna podawać Pani w kasie biletowej. Jeden przewodnik z wadą wymowy i ciężko było zrozumieć co mówi, drugi chodzący boso przez świat mówił, że taka budowla to 3 miesiące, taka ileś tam i że dobrze zarabiają. To chyba zbędne... Generalnie dobra inspiracja do tego, co warto zobaczyć.

Dziękujemy, Patrycja K
Zrecenzowano: 29 lipca 2019

Uwielbiam parki miniatur bo dzięki nim widać wszystkie szczegóły budowli, których nie widać stojąc pod oryginalnym budynkiem. Ogrom pracy i staranności włożony w przygotowanie budowli, świetna ilustracja historii regionu. Park rzeczywiście niezbyt rozległy, ale zwiedzanie z przewodnikiem zajmuje trochę czasu i warto posłuchać. Przewodnicy zmieniają się po każdej rundzie, można trochę się odłączyć i wrócić do grupy za jakiś czas, świetnym doświadczeniem jest posłuchanie dwóch przewodników, każdy z nich ma inny styl i na inne rzeczy zwraca uwagę. Polecam

1  Dziękujemy, If_onka
Zrecenzowano: 25 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Ceny za pół godzinny spacer moim zdaniem troszkę wygórowana, szczytem jest reklamowanie się dodatkową atrakcja - zamkiem dmuchańców cena 36 zł/dziecko - powinna być choć zniżka dla klientów miniatur. Same miniatury oczywiście małe dzieła sztuki chcieć wielu perełek dolnego śląska jeszcze brak :) porównując do parku miniatur w Kłodzku ten w Kowarach wypada blado - mały i brak dodatkowych atrakcji dla dzieciaków (choć jakiś mały placyk zabaw przy kawiarni)

Dziękujemy, 66piotrm