Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
Wspaniałe miejsce

Zajrzeliśmy do Parku Miniatur trochę przypadkiem - w Kowarach zaczynaliśmy tego dnia trasę górską... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
KacperB101
Bydgoszcz, Polska
Na naukę nigdy za późno

Bardzo dobra lekcja historii Naprawdę warto zwiedzić Budowle są bardzo dobrze odwzorowane... Przeczytaj więcej

jszukala
Warszawa, Polska

Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Doskonale odwzorowane eksponaty. 4 gwiazdki, a nie 5 za bałagan jeśli chodzi o oprowadzanie przez przewodnika. Zapytaliśmy przewodnika o której zaczyna, powiedział żebyśmy dołączyli się do już istniejącej grupy, były one dwie albo 3 na obiekcie. Trafiliśmy najpierw na grupę obcojezyczną, później już na końcu parku na polskąjezyczna, ale uznaliśmy, że to bezsensu, bo i tak połowa nas ominęła, więc wróciliśmy na początek żeby dowiedzieć się od przewodnika, że oni chodzą non stop i po prostu dołączamy się od grupy, kiedy trafiamy do punktu w którym zaczęliśmy. Takie informacje powinna podawać Pani w kasie biletowej. Jeden przewodnik z wadą wymowy i ciężko było zrozumieć co mówi, drugi chodzący boso przez świat mówił, że taka budowla to 3 miesiące, taka ileś tam i że dobrze zarabiają. To chyba zbędne... Generalnie dobra inspiracja do tego, co warto zobaczyć.

Dziękujemy, Patrycja K
Zrecenzowano: 29 lipca 2019

Uwielbiam parki miniatur bo dzięki nim widać wszystkie szczegóły budowli, których nie widać stojąc pod oryginalnym budynkiem. Ogrom pracy i staranności włożony w przygotowanie budowli, świetna ilustracja historii regionu. Park rzeczywiście niezbyt rozległy, ale zwiedzanie z przewodnikiem zajmuje trochę czasu i warto posłuchać. Przewodnicy zmieniają się po każdej rundzie, można trochę się odłączyć i wrócić do grupy za jakiś czas, świetnym doświadczeniem jest posłuchanie dwóch przewodników, każdy z nich ma inny styl i na inne rzeczy zwraca uwagę. Polecam

1  Dziękujemy, If_onka
Zrecenzowano: 25 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Ceny za pół godzinny spacer moim zdaniem troszkę wygórowana, szczytem jest reklamowanie się dodatkową atrakcja - zamkiem dmuchańców cena 36 zł/dziecko - powinna być choć zniżka dla klientów miniatur. Same miniatury oczywiście małe dzieła sztuki chcieć wielu perełek dolnego śląska jeszcze brak :) porównując do parku miniatur w Kłodzku ten w Kowarach wypada blado - mały i brak dodatkowych atrakcji dla dzieciaków (choć jakiś mały placyk zabaw przy kawiarni)

Dziękujemy, 66piotrm
Zrecenzowano: 22 lipca 2019

Dość ciekawa atrakcja, ale droga. Godzinę przed zamknięciem mogliśmy tylko obejść i porobić zdjęcia, bo przewodnik był zajęty dla pary z dzieckiem. Same obiekty wykonane fantastycznie, pięknie. Obok mała kafejka i sklepik.

Dziękujemy, nataliasalej
Zrecenzowano: 16 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Jak byliśmy tu pierwszy raz kilka lat temu z dorosłą córcią byliśmy zachwyceni. Teraz dla wnuków okazało się, że nie jest to takie atrakcyjne, bo nie można się bawić. Jedynie złoty pociąg wokół zamku wzbudził żywsze zaintetesowanie. Trzeba tu wrócić z nimi za kilka lat, gdy już na żywo zobaczą wiele z tych zabytków. Docenić należy kunszt i precyzję wykonawców miniatur, pracę ogrodników i przewodników.

1  Dziękujemy, Zbyszek_z_rodzinka