Zrecenzowano: 11 września 2016

Na przełomie Sierpnia i Września odbyłem wraz z żoną i synem swój zasłużony odpoczynek wakacyjny.Po długich poszukiwaniach i niepewności,kierując się opiniami gości i nadzieją na własną nieomylność wybrałem własnie Sea View Hotel.Całe szczęście,że tak wyszło,bo spędziliśmy ten tydzień w miejscu,które nas całkowicie usatysfakcjonowało! Czysto,bardzo miło,kulturalnie i co najważniejsze z bardzo dobrą kuchnią! Smacznie,urozmaicenie i obficie.Czyli tak jak lubię.
Pokój bardzo sympatyczny (co prawda z płatną 5 eur.dziennie klimą),ale tuz przy basenie,sprzątany codziennie(oprócz Niedzieli).Czysty basen,bezpłatne leżaki.Blisko Hotelu dwa rodzinne "supermarkety"nieźle zaopatrzone.Wi-fi darmowe,ale nie wszędzie dobry zasięg i transfer. Do tej beczki miodu -łyżka dziegciu! PLAŻA! W opisie hotelu podają,że 150m od hotelu.Niestety,nawet w lini wzroku z najbardziej wysuniętego miejsca jest na oko jakieś 500-600m.Dokładając kluczenie uliczkami kolejne 100m.Na miejscu pył zamiast piasku i kamienie otoczaki,przy i poniżej linii wody.Duży dyskomfort z korzystania z takiej plaży powoduje.....że mało kto korzysta!
Ogólnie jednak wrócilismy bardzo zadowoleni,więc rodzinom poszukującym czegoś,takiego polecam z całego serca!!!

Wskazówka dotycząca pokojów: Są pokoje z widokiem na ruchliwą ulicę(unikać!) i na morze! oraz ogród z basenem!
  • Data pobytu: sierpień 2016, podróż z rodziną
1  Dziękujemy, Władysław S
Zrecenzowano: 10 sierpnia 2016

Hotel w zasadzie nosi dwie nazwy Selini oraz Sea View, prawdopodobnie dlatego, że kiedyś połączono dwa hotele w jeden (starszy i nowszy). Stąd też dwa baseny i dwie recepcje z czego tylko jedna jest czynna, ta przy głównej drodze czyli hotelu Selini. Miejscowi również z tej nazwy korzystają. W części starszej z widokiem na główny basen, brodzik, ogród (przy recepcji i stołówce) pokoje są mniejsze i w gorszym stanie. Natomiast pokoje w części bocznej (przy mniejszym basenie i jakuzzi) są duże,przestronne w bardzo dobrym stanie i ładnie umeblowane. Aneks kuchenny przyzwoity i dobrze wyposażony we wszystko co potrzebne na wakacjach. Łazienka duża, bardzo ładna (duże płytki, marmur), wanna z zasłonką. Troszkę brakowało mi kabiny prysznicowej. Pokoje są codziennie dokładnie sprzątane (nawet myte są okna i drzwi balkonowe). Na balkonie również sprzątane. Panie sprzątające są bardzo miłe, ponadto nie ruszają rzeczy prywatnych pozostawionych na ławie czy stolikach (pełna kultura)! Nie znalazłem najmniejszego brudu na podłodze czy w innych miejscach. Podłoga zawsze myta na mokro. Łazienka, aneks kuchenny i naczynia codziennie pomyte i wysprzątane. Jednym słowem nie było się do czego doczepić.
Ogród bardzo ładny zadbany i czyściutki. Pełno leżaków i parasoli dla każdego, dużo roślinności, która daje sporo cienia. Ze względu na dużą ilość gości i brak piaszczystej ładnej plaży, baseny troszkę za małe, gdyż często w basenach było bardzo tłoczno i brakowało miejsca żeby spokojnie popływać. Sporo rodzin z dziećmi i niestety najbardziej przeszkadzali turyści z Polski! Rodzice nie reagowali na swoje dzieci, którym wydawało się że są same i zachowywały się jak spuszczone ze smyczy małe pieski. Większość gości przy basenie to niestety raczej ludzie otyli, którym nie chce się nigdzie ruszać, albo rodziny z dziećmi, więc spędzanie czasu w ogrodzie i basenie było średnio przyjemne mimo iż sam ogród był naprawdę bardzo urokliwy i stanowi zapewne jeden z podstawowych atutów hotelu. Mniejszy basen spokojniejszy, ale widok na sąsiadujące pole uprawne i chaszcza nie zachęcał do dłuższego pobytu, za to jakuzzi było bardzo miłym dodatkiem z którego często korzystaliśmy po powrocie z dalekich wypraw dla rozluźnienia mięśni, po znojach górskich wędrówek i wypadów do innych miasteczek. Również siłownia wyposażona w urządzenia Kettlera była fajnym dodatkiem po zbyt długim leżeniu przy basenie.
Goście hotelowi to głównie Niemcy, Anglicy, Polaków dość dużo, trochę Francuzów, Greków i Rosjan. Spotkałem również Czechów.Na minus płatna klimatyzacja, co moim zdaniem w 4 gwiazdkowym hotelu winno być w standardzie.
Rapaniana, bo tam położony jest hotel, niestety wiąże się z długim transferem z lotniska z Iraklionu bo aż 3 godziny! Ale za to mamy znakomity punkt wypadowy na piękną zachodnią część wyspy, również środkowa jest w zasięgu, jeżeli tylko posiadamy auto! My, mając auto na 7 dni zrobiliśmy ponad tysiąc kilometrów i naprawdę wiele zobaczyliśmy cudownych miejsc. Do najbliższej plaży z hotelu jest jakieś 500-600 metrów (10 minut wolnym spacerkiem). Plaża kamienista i nie zachęca do dłuższego pobytu jak jeden spacer brzegiem morza, ale o tym wiedzieliśmy. Do kąpania raczej się nie nadaje, chociaż zaobserwowałem ludzi w wodzie. Również brakuje jakiejś promenady, większej ilości sklepików, barów i tawern. Jednym słowem brak centrum rozrywkowo kulturalnego. I to jest moim zdaniem największy minus położenia hotelu! Ale wszystko zależy od preferencji i dlatego polecam hotel dla ludzi ceniących spokój z dala od gwaru ludzi i hałaśliwych dyskotek do późnych godzin nocnych, oraz dla ludzi szukających cichej bazy wypadowej na zachodnią część wyspy.
W bliskiej okolicy (spacer do 3 minut) jest mały ale dobrze zaopatrzony rodzinny sklepik spożywczy w którym jest duży wybór w tanie alkohole, oraz część drugą wydzieloną na drobne pamiątki. Obok malutka wypożyczalnia samochodów połączona z możliwością wykupienia znacznie tańszych wycieczek niż oferowanych przez biura podróży (połowa ceny). Druga wypożyczalnia samochodów w przeciwnym kierunku ( w prawo od hotelu) 10 minut drogi spacerkiem. Bardzo miły grek, który kompletnie nie dba o czystość swojego obejścia i od którego w pierwszej chwili strach wypożyczać auto. Również godziny urzędowania typowo greckie, niby otwarte ale często zamknięte i trzeba dzwonić na telefon, bo jak twierdzi ma inne jeszcze zajęcia. Jednak po dłuższym kontakcie diametralnie zmieniliśmy zdanie na temat jego podejścia do klienta. Auto otrzymaliśmy czyściutkie w idealnym stanie i na bardzo dobrych warunkach w porównaniu z innymi wypożyczalniami. Hiundai I10 na tydzień kosztował 195E, a w przypadku kolizji udział własny wynosił jednie 300E gdzie inni wołają nawet 1300E!!! Wszystko ładnie opisane w umowie.Generalnie okolica (Rapaniana) bardzo zaniedbana, ale taka właśnie jest Grecja i albo ktoś ją polubi albo niech jedzie do Hiszpanii.
Posiłki to zapewne kolejny atut hotelu! Śniadania dla każdego, od wyśmienitych jajek na smacznym boczku/bekonie przez mniej smaczne wędliny, po ogromny wybór miejscowych warzyw, owoców, serów, dżemów, miodu, musli itp. Świeże zawsze pieczywo ciemne i jasne, kawa, herbata (wiele smaków), soki owocowe, czekolada na gorąco. Na deser zawsze świeże ciasto oraz inne kruche słodycze. Obiadokolacja to prawdziwa uczta dla podniebienia!!! Codziennie inne dania. Przynajmniej dwa, trzy rodzaje zawsze pysznego mięsa do wyboru (drób, wołowina i jeszcze inne wyglądające na wieprzowinę albo raczej kozinę). Zawsze smaczne danie rybne, oraz często owoce morza podane w różnych daniach gotowych. Bardzo dobre frytki i mnóstwo sałatek gotowych lub składników do przyrządzenia własnej sałatki. Na deser oczywiście pyszne słodycze w formie ciasta lub tortów, których nigdy nie brakowało. Oczywiście nie brakowało również świeżych pysznych owoców (arbuzy, winogrona, śliwki, figi, brzoskwinie i wiele innych. Po każdej kolacji zawsze można było samemu nakładać sobie lody w bodaj 4 smakach. Dodatkowo płatne piwo oraz białe i czerwone wino za przystępną moim zdaniem cenę (6E karafka 0,5L wina). Warto tutaj poprosić obsługę (z czym nie ma najmniejszego problemu) o podanie zimnych alkoholi, bo inaczej dostaniecie ciepłe wino czy piwo. Jedzenie znacznie lepsze niż podawano nam po za hotelem!!!
W głównej stołówce mimo sprawnej klimatyzacji trochę zbyt gorąco, dlatego na ogół wybieraliśmy stoliki na zewnątrz pod zadaszeniem od słońca. Niestety w lipcu często wieją tam dość silne wiatry co utrudniało spożywanie posiłków. Można jeszcze wybrać stoliki na połączeniu części wewnętrznej z zewnętrzną i tą opcję również wybieraliśmy.
Sport i rozrywka? Cóż, tutaj nic się nie dzieje. Jedynie raz w tygodniu w czwartki po kolacji dwóch/trzech gości gra greckie melodie do godz.23.00 Dla mnie to za mało jak na 4 gwiazdki. Podobno wcześniej coś jest organizowane dla dzieci ale byliśmy bez dzieci więc nie wiem co to było. Widziałem jedynie jak ktoś dorosły tańczył z dziećmi w małej bawialni przez jakieś 30 minut. Żadnych sportów wodnych itp. w okolicy
Mieliśmy pokój w części bocznej z dala od głównego basenu z widokiem na hotelową ukwieconą do granic możliwości alejkę, która wynagradzała brak widoku na morze czy baseny. Ale za to było bardzo cichutko i nigdy nie mieliśmy słońca prosto w oczy. W pierwszej chwili byliśmy nie co zawiedzeni, ale prędko zdaliśmy sobie sprawę, że jest to dla nas jedna z lepszych lokalizacji i mimo możliwości zmiany pokoju z widokiem z balkonu na główny basen pozostaliśmy przy pierwszym pokoju. Nawet w lipcu nie korzystaliśmy z płatnej klimatyzacji, bo pokój nie był przesadnie nagrzewany przez słońce a kwiaty i wieczorna cisza wynagradzała inne braki.
Meble w pokoju nowiutkie. Jedna szafa na ubrania, toaletka z szufladami, ława + kanapa do siedzenia. Dwa łóżka zsunięte razem w jedno, dwa stoliki nocne z lampkami, telewizor LCD. Na podłodze wszędzie śliczne nowiutkie płytki, ściany czyściutkie, pokój pachnący czystością, po prostu bajka.W pokoju idealnie działało wi-fi. Oglądaliśmy pokoje w głównej starszej części hotelu, tam były one mniejsze i w gorszym stanie. Pobyt w hotelu oceniamy jako udany!!!

Wskazówka dotycząca pokojów: Boczna część hotelu (przy mniejszym basenie z jakuzzi) ma większe i nowsze pokoje. Na górnych piętrach jest cieplej.
  • Data pobytu: lipiec 2016, podróż z ukochaną osobą
Dziękujemy, feniksautoczesci
Zrecenzowano: 13 lipca 2016

Hotel godny polecenia. Obsługa miła i zawsze pomocna. Pokoje zadbane, codziennie sprzątane. Do plaży 5 minut spacerkiem (typowo kamienista plaża, także buty do wody obowiązkowe). Jedyny mankament to przeciętna kuchnia; nie spełniła moich oczekiwań. Hotel położony w spokojnej okolicy z dala od nocnego życia. Nie jest to niestety gwarancją na 100% wakacje w ciszy - w hotelu jest dużo rodzin z dziećmi, które potrafią narobić dużego hałasu.
Reasumując wszystkie plusy i minusy, biorąc pod uwagę ogólne wrażenia z pobytu - z czystym sumieniem mogę polecić ten hotel. Co prawda do luksusów trochę brakuje, ale za tą cenę hotel godny uwagi.

• Data pobytu: lipiec 2016, podróż ze znajomymi
2  Dziękujemy, wczasowicz2016
Zrecenzowano: 15 czerwca 2016

Jeżeli poszukujesz spokoju i odpoczynku ten hotel jest dla Ciebie. Położony w bardzo spokojnej okolicy, blisko morza i kamienistej plaży. Blisko do miasteczka, ogólnie mówiąc brak turystycznego zgiełku - dla nas była to zaleta. Co do samego hotelu... Bardzo miła obsługa, czyste pokoje, ładny i zadbany ogród i baseny, siłownia, dobre jedzenie. śniadania może trochę monotonne, ale też nie ma co narzekać. Jeżeli komuś nie wystarczało wyżywienie HB była możliwość ulepszenia za dodatkową opłatą do All Inclusive. Będziemy bardzo miło wspominać pobyt w hotelu Sea View, Polecamy.

• Data pobytu: czerwiec 2016, podróż z ukochaną osobą
2  Dziękujemy, lukas_klb
Zrecenzowano: 10 października 2015

Bardzo udany pobyt na Krecie! Hotel w pełni zasługuje na 4 gwiazdki! Obsługa hotelowa bardzo miła, uczynna i sprawna. Pokoje były sprzątane codziennie, na recepcji pracowali grecy, którzy dobrze znali angielski więc wszystkie sprawy udało mi się bez problemu załatwić. Kelnerki w restauracji hotelowej były bardzo miłe, a swoją pracę wykonywały szybko. Po zajęciu stolika na sztućce nigdy nie czekałam dłużej niż 30 sekund, a brudne talerze znikały ze stołu równie szybko. Jedzenie bardzo różnorodne, codziennie na obiadokolację były serwowane inne potrawy. Pokoje bardzo ładne, zadbane, z aneksami kuchennymi i suszarką na mokre rzeczy, zero pleśni i grzybów. Transfer do hotelu z Heraklionu (stolica Krety) trwał 3 godziny, długo, lecz warto się przemęczyć by później móc zwiedzać piękne zakątki zachodniej Krety, z Kolymbari jest blisko na piękne plaże do Elafonisi czy Gramvoussy. Miejscowość, w której znajduje się hotel znajdowała się około 25 km od Chanii (drugie co do wielkości miasto na Krecie, bardzo polecam odwiedzenie go i spacer po nim, koło hotelu znajdował się przystanek autobusowy, autobus co 20-30 min jeździł do Chanii, opłata ok. 3 euro/osobę, dokładna nazwa przystanku przy hotelu Sea Viev to RAPANIANA) i była doskonałą bazą pobytową do zwiedzania Zachodniej Krety. Obok hotelu znajduje się lokalna agencja turystyczna, organizująca wycieczki, które są o połowę tańsze niż te wykupione w TUI (sprawdziłam wycieczkę na Elafonisi i do Wąwozu Samaria z tą agencją, polecam!!!) oraz sklepy spożywcze i te z pamiątkami oraz piekarnia. Hotelowy ogród był piękny i zadbany, a przy basenie czekały na mnie zawsze wolne leżaki. Plaża znajdowała się około 300-400 metrów od hotelu, była kamienista, warto zabrać obuwie ochronne! Hotel dla ludzi ceniących spokój, ciszę i chcących wypocząć z dala od hałasu i tłumów! Biuro TUI spisało się jeśli chodzi o transfer z/na lotnisko, resztę czasu na urlopie organizowałam sobie sama wraz z lokalnym biurem podróży, któremu warto zaufać! Hotel jest naprawdę super, polecam go każdemu na wypoczynek i nie rozumiem negatywnych opinii innych :) :) :) :) :)

• Data pobytu: wrzesień 2015, podróż z rodziną
2  Dziękujemy, maki_bela