Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Hotel położony wysoko nad Tropeą, na plus przepiękny widok na Stromboli i miasto; nieziemskie kolacje- nie jadłam lepiej w żadnym hotelu, śniadania zdecydowanie włoskie na słodko. Niestety dla klientów biur podróży pokoje są wielkości schowka na miotły, ciężko się w tym mini pokoiku mijać, łazienka również mikro rozmiarów plus smród kanalizacji jak tylko wyłączymy klimatyzację. Pokój sprzątany sumiennie i posiadający mały balkonik, szafy brak ale jest lodówka i sejf. Do miasta i z miasta dowozi co godzinę busik, drogi pieszo pod górę nie polecam. Ekipa bardzo miła i pomocna, były też animatorki dla dzieci, basen raczej mały, plaża hotelowa z małymi kamyczkami ale woda przecudnie niebieska i cieplutka (sierpień). Bar hotelowy raczej skromny. Generalnie gdyby nie pokój bardzo skromny i mały, plus uzależnienie od godzin kursowania busika to można miło spędzić czas, zwłaszcza dla amatorów zwiedzania dla których hotel ma być tylko miejscem na noclegi. Same miasto przepiękne a Kalabria godna odwiedzenia. Wifi tylko przy recepcji.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje 001-009 omijać szerokim łukiem
Dziękujemy, goha200
Zrecenzowano: 3 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Hotel położony na wzgórzu , ładny widok na morze oraz miasto . Pokój standard , czyli wszystko co potrzeba. Miła i uśmiechnięta obsługa , basen ok. Śniadania typowo europejskie . Kolacje duży plus . Polecam dla osób szukających spokoju i odpoczynku .

Termin pobytu: czerwiec 2018
2  Dziękujemy, rojekkamil
Zrecenzowano: 4 lipca 2016

Hotel położony na stromym wzgórzu - widoki z tarasu i balkonów piękne, ale wejście pieszo pod górę bardzo męczące zwłaszcza w upale. Pod hotel nie podjeżdżają więc duże autobusy tylko małe busy- droga wąska, kręta. Zaletą jest bezpłatny hotelowy bus, który jeździ na plażę i do centrum Tropei{wieczorem około 1 euro od osoby}. Lepsze pokoje są w budynku głównym, gorsze w budynkach bocznych wyglądających jak garaże. Największym minusem jest tu jedzenie. Obiadokolacje to "szwedzki stół" składający się tylko warzyw{kukurydza z puszki, cebula, fasola, pomidory} oraz kromki starego, twardego chleba. Dwa dania na ciepło serwowane do stolika przez kelnera to często ryba pozbawiona smaku{kucharz ma zerowe pojęcie o smacznym gotowaniu- prawdopodobnie wytyczną właścicieli było, aby gotował tanio- w związku z tym papkowata zupa serwowana jest przez kilka dni, zawsze pod inną nazwą}. Największym błędem jest wykupienie w tym hotelu 3 posiłków lub all inclusive. Pyszne ryby i owoce morza można zjeść w restauracjach przy plaży. Obsługa mówi bardzo słabo po angielsku i ma ogromny problem z ogarnięciem wszystkiego {mylą im się zamówienia, numery stolików, panuje okropny bałagan}. Internet bardzo słaby i często się zrywa. Wino - 4 euro za butelkę tak podłej jakości, że wylądowało w zlewie. Bardzo małe pokoje, krótkie , niewygodne łóżka. Zaleta to piękne widoki z dużych balkonów i tani bar przy basenie. Hotel dla mało wymagających oraz dla tych , którzy wybiorą inne miejsce do jedzenia obiadów i kolacji. Kuchnia włoska to nie kukurydza z puszki, papkowate zupy i ryby śmierdzące jak stara ścierka. Zaletą jest basen, może nie ogromny, ale niezbyt zatłoczony. Do Tropei jest blisko, ale dojście na piechotę wymaga niezłej kondycji- hotel jest na stromym wzgórzu, nie ma chodników, samochody jeżdżą z obłędną szybkością. Zaletą jest więc darmowy hotelowy bus.

Wskazówka dotycząca pokoi: Najlepsze pokoje są w budynku głównym.
Termin pobytu: lipiec 2016
2  Dziękujemy, Mia C
Zrecenzowano: 4 lipca 2016 z urządzeń przenośnych

Po pobycie w Orizzonte chyba większość osob ma mieszane odczucia. ..Hotel jest ciekawie położony -na wzgórzu ,z którego roztacza sie naprawde niesamowity widok na panoramę Tropei,morze oraz pojawiającą sie przy dobrej aurze wyspę Stromboli. Do centrum Tropei jest około 1,5 km,ale mozna sie tam dostać hotelowym busem,a wlasciwie ....discobusem (bus przystrojony wewnątrz wszelkiej maści kwiatami ,napisami ,figurkami itp. ,prowadzony przez nieco szalonego ,podspiewujacego kierowcę,który rozdaje gościom tamburyna i zachęca do wspólnego robienia jakichkolwiek hałasów)pokoje ...tu jest wlasnie cały szkopuł. My dostaliśmy okropny pokój ,w którym dosłownie budził mnie zapach z kanalizacji.znajdowal sie on w wąskim korytarzu z lewej strony hotelu. Z balkonu mieliśmy widok na morze,sprzątanie odbywało sie codziennie ,ale wg mnie takie pokoje nie powinny byc juz po prostu oddawane do użytku. Nie wiem czyja to wina,byc moze biura podróży... Jechaliśmy z Itaki i wielu turystów zastało podobna sytuacje. Niektórzy zmieniali pokoje trzykrotnie!bez wszelkich watpliwości cała polska grupa orzekła ,ze o niebo lepsze zakwaterowanie przypadło Niemcom ...najbardziej wypaśne pokoje znajdują sie na parterze hotelu ,tuz przy recepcji. Haczą nawet o 4 gwiazdki. Nasz był campingowytotalna rozbiezność. Posiłki; obiad i lunch całkiem przyzwoite,duzo ryb,proste ,ale pyszne makarony,śniadania -codziennie to samo!dzien w dzien. Zero warzyw. Zawsze jajko,ser,szynka i rożne ciastka. I tak 7 dnimozna popaść w depresję śniadaniowąniektórzy przynosili własne pomidory. Rozumiem wloskie tradycje ,ale tu należałoby dostosować sie do turystów. Obsługa miła ,kontaktowa ,szczególnie kelnerzy i kelnerki. Bardzo poczciwi ,pomocniczy przyjechałabym następny raz?do Tropei na pewno-jest to naprawde perełka Kalabrii,do Orizzonte -tylko gdybym miała gwarację lepszego zakwaterowania.

Termin pobytu: lipiec 2016
2  Dziękujemy, HannaP-zub
Zrecenzowano: 18 września 2015 z urządzeń przenośnych

Trzygwiazdkowy hotel niestety nie zachwycił... Pokój niewielki, widok z okna nie zapierał tchu, basen nie potrafił zatrzeć pierwszego wrażenia. "Free Wi-Fi" działało tylko w lobby hotelowym...
Jedzenie typowo włoskie - południowe, proste, choć trochę monotonne. Uwielbiam makarony:-) ale nie mogę ich jeść dwa razy dziennie, przez 7 dni w tygodniu.

Miła obsługa hotelowa, darmowy busik do plaży w Tropei - leżaki i parasole na plaży w cenie hotelu.

Termin pobytu: sierpień 2015
2  Dziękujemy, Renata C