Najniższe ceny za pobyt
Zarezerwuj najniższą cenę w tych witrynach
eDreams130 USD
Tripadvisor130 USD
FindHotel
Agoda.com130 USD
Hotels.com
Snaptravel
Wyświetl 14 oferty
Zrecenzowano: 13 października 2014

Pięknie położony hotel nad samym morzem,z szeroką plażą z której przy dobrej widoczności można dostrzeć wulkan Stromboli.Domki w stylu bungalow poukrywane wsód bujnej zieleni kalabryjskiego ogrodu.Sielska atmosfera tego miejsca każe tam wrócić.Z wysokich klifów dostrzegam jak morze zmienie barwę z lazuru /jak w Chorwacji-Plitwickie/ na głęboki kobalt.Restauracja hotelowa /szef VITO / dwoi sie i troi abz urozmaicic troche skromne jak na 4 menu.Pokoje czyste sprzatane co dnia.Obsluga super na czele z ELA /recepcja/

Wskazówka dotycząca pokoi: wszystkie pokoje podobne
Termin pobytu: sierpień 2014
3  Dziękujemy, Marek B
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: carone v, Responsabile relazioni con la clientela, Hotel SolemareOdpowiedź udzielona 8 maja 2015

Thank you for your review
We hope to guest you again in the future in order to make you change your mind!

Zrecenzowano: 10 września 2014

1. Pokój: odurzający zapach grzyba (Który pięknie kwitł na ścianach). Na start - awantura: bo...posciel po poprzednich gościach nie zmieniona. Pierwsza wersja obrony: przecież jest łóżko małżeńskie (byłyśmy we dwie), więc po co nam czysta na drugim łóżku. Nomen omen przez 8 dni niekt pościeli nie zmienił. Standard slamsów :) Potem dwa dni proszenia o posprzątanie pokoju (także i przez pilota grupy). Nie pomogło. Znalezioną szczotką przynajmniej pozamiatałyśmy. Łazienka: połączenie grzyba i brudu. Zakamarki pokoju nie zamiatane (o myciu jak i starciu kurzy nawet nie wspomnę) pewnie od tygodni nie tylko dni.
To była ta starsza wersja obiektu, ale nawet skromne wyposażenie nie daje prawa do syfu, braku zmiany poscieli, nie mycia kranów, itd.
W ramach powakacyjnych atrakcji zamierzam wystąpić na drogę sądową przeciwko touroperatorowi i zwrot pieniędzy.

2. Jedzenie smaczne ale w porach co najmniej dziwnych. Pierwszy raz na wakacjach nastawiałam budzik, żeby o 8 rano być na stołówce. Kolacja o 20. Wersja HB, którą oferowało biuro podróży oznaczała więc konieczność dokupowania obiadu. Jeden problem- gdzie? Hotel odcięty od swiata, a płatność kartą za pizzę - nie możliwa.

3. Animacje - brak dla dorosłych. Na terenie brak też miejsca, gdzie w sympatycznych warunkach można choćby wypić lampkę wina wieczorem. A dojście do cywilizacji to 2 km w kompletnej ciemności pod stromą górę.

Jednym słowem - omijać z daleka.

Termin pobytu: wrzesień 2014
1  Dziękujemy, Eta01

Thank you for your review
We will do our best in order to improve our service in the future

Zrecenzowano: 11 sierpnia 2014

Hotel jest ladny i na pierwszy rzut oka robi bardzo dobre wrazenie ale niestety niestarannie wykonczony, np. kabina prysznicowa byla zepsuta i spadala w czasie brania prysznica tudziez nie chciala sie domknac; klamka w oknie lazienki nam rowniez odpadla. Chcialysmy zglosic te mankamenty na recepcji, ale recepcja ciagle byla zamknieta w godzinach, w ktorych nam pasowalo udac sie do niej celem zlozenia skargi, wiec potem po prostu dalysmy sobie spokoj.

Brak zasiegu sieci komorkowej jakiejkolwiek byl dosc irytujacy a na dodatek WiFi oferowane przez hotel za horendalne 15 euro nie dzialalo ani w pokoju, ani na plazy, ani w restauracji. Fakt pobierania oplaty w wysokosci 15 euro za usuge, ktora jest darmowa w kazdym szanujacym sie hotelu jest zenujacy - a fakt pobierania oplaty za usluge, ktora nie dziala moge tylko okreslic jako absurdalny.

Kolejnym rozczarowaniem bylo brak mozliwosci pozyczenia zelazka lub udostepnienia pokoju, w ktorym cos mozna uprasowac. Zostalam poinformowana w recepcji, ze moge zlecic prasowanie za 5 euro od sztuki (!!!) co jest cena absurdalna. Mieszkajac w Wielkiej Brytanii zlecalam pranie i prasowanie moich ubran (odbior z i dowoz do mojego mieszkania byl wliczony w cene) za GBP1 do GBP1.25 od sztuki, a przypomnijmy, ze Wielka Brytania jest znacznie drozszym krajem niz poludnie Wloch. Mialam sposobnosc zatrzymac sie w wielu hotelach, a zaden nie pobieral oplat za prasowanie i udostepnial albo zelazko albo pokoj do prasowania.

Kolejnym problemem jest obsluga - dwoch kelnerow oraz kucharz spoufalaja sie z goscmi, zwlaszcza kobietami, glosno komentuja wyglad gosci hotelowych, zwlaszcza kobiet itd, absolutny brak profesjonalizmu i brak podstawowych zasad kultury, etykiety towarzyskiej czy jakiejkolwiek oglady - ze strony wspomnianych panow. Podchodzac do stolika nie witaja sie z wszystkimi osobami przy stoliku tylko z obiektem ich zainteresowaania, prowadza dluzsze dyskusje ignorujac pozostalych siedzacych przy stole gosci itd. Sytuacje ratowali najmlodsi kelnerzy, ktorzy pamietali o swoich obowiazkach oraz powstrzymywali sie od zbednych oraz niestosownych komentarzy.

Plaza jest ladna ale niestety piekny widok i wrazenia sa zepsute ciaglym krazeniem bardzo natretnych sprzedawcow i zebrakow, do ktorych nie dociera, ze ktos moze byc niezainteresowany ich towarami czy uslugami, a gdy spotkaja sie ze stanowcza odmowa odchodza belkoczac jakies (jak sadze) przeklenstwa w swoim jezyku. Srednio co 2 minuty pojawia sie cien natreta nad glowa nie pozwalajac zrelaksowac sie czy pograzyc w lekturze.

Sniadania w hotelu sa na bardzo niskim poziomie - pelno niezdrowych i niesmacznych slodyczy, a dla kogos kto nie lubi slodkiego sniadania pozostaje tylko jeden rodzaj kielbasy i jeden rodzaj sera oraz jajecznica. Ten poziom sniadania jest na poziomie co najwyzej dwoch gwiazdek, nie czterech, ktorymi szczyci sie hotel.

Obiady sa lepsze, jest wiekszy wybor, natomiast nigdy (oprocz jednego dnia - tradycyjnego kalbryjskiego wieczoru, gdy podane bylo tylko jedno ciasto) nie bylo deseru, tylko melony lub arbuzy, ktorych nie znosze. Raz tez byly jakies takie wygladajace na robaczywe brzoskwinie. Nie rozumiem dlaczego kucharzowi nie chce sie upiec ciasta, tiramisu lub zrobic panacotty, w koncu sa to tradycyjne wloskie desery - nie byly podane ani razu. Chetnie sprobowalabym tartuffo z ktorego slynie okolica, ale niestety kucharz uznal, ze pociecie maczeta arbuza zajmie mniej czasu.

Na pozegnanie na droge dostalysmy paczke z jedzeniem, ktora skladala sie z krzywo ucietej kromki czerstwego chleba z jednym bardzo cienkim plastrem kielbasy, kartonika soku i starych zmieklych wafelkow w papierowej torbie. Kanapka ta wygladala, jak cos, co znajduje sie na ulicy w odpadkach w koszu, soczek byl smaczny.

Pobyt byl strasznie nudny - Tropea jest malenka i oprocz kosciolka na skarpie nie ma nic interesujacego do zaoferowania, sa w zasadzie dwie krzyzujace sie uliczki ze sklepami, ktore przeszlam w 15 minut i tyle. Maly wybor odziezy, bizuterii czy akcesoriow. W porownaniu z Toskania, Sycylia czy Malta - tutaj po prostu nic nie ma ani do zobaczenia ani do zrobienia. Nie bylo zadnych oryginalnych, wlasciwych dla Kalabrii wycieczek - bedac na Sycylii wczesniej zwiedzilam Stromboli i inne wyspy wiec zadna z ofert nie byla dla mnie atrakcyjna.

W pierwsza noc pobytu zostalysmy obudzone odglosami bardzo glosnych eksplozji - tuz obok naszego domku byly detonowane masywne fajerweki. Szkoda, ze nikt nas o tym nie uprzedzil, a po drugie to chyba plaza jest miejscem na takie ekstrawagancje, a nie zaulek ze spiacymi goscmi hotelowymi.

Ostatni komentarz dotyczy basenu. Otoz trzeba na nim nosic czepek. Szkoda, ze o tym nie pamietal jeden ze wspomnianych kelnerow, gdy po polnocy nago plywal w basenie oraz glosno uprawial seks z jedna z pan z hotelu. Inny kelner oswiadczyl, ze czepek dlatego trzeba nosic, ze im sie nie chce czyscic basenu. Po tym co widzialysmy, to czepek to chyba za malo, moze trzeba plywac w foliowym worku. Moze tak zainwestowacc w dobre filtry do wody, jak reszta cywilizowanego swiata?

Termin pobytu: sierpień 2014
1  Dziękujemy, 684anitas

Thank you
We will do our best in the future to improve our service
Calabria is one of the most beautiful region of Italy thanks to its white sand and clear blue sea, rich of arts and natural masterpiece....but maybe you were interested in nightlife, discos and luxury shops, we are really sorry but you failed the choice of the place for your vacation....

Best regards

Zrecenzowano: 23 czerwca 2014

Ludzie, którzy pracują w hotelu, to prawdziwi Włosi z południowym temperamentem, chętni do pomocy, w hotelu panuje rodzinna atmosfera, doskonałe miejsce na odpoczynek od miejskiego zgiełku i spalin, prawdziwa włoska kuchnia, pokoje czyste, codziennie sprzątane, w zależności od liczby osób mini apartamenty lub pokoje z tarasem, blisko morze, plaża, czysty basen, animacje, szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi, mniej dla wielbicieli podróży, do stacji kolejowej wejście po górę ok. 800 m.

Termin pobytu: czerwiec 2014
2  Dziękujemy, MonikaMsk
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: carone v, Responsabile relazioni con la clientela, Hotel SolemareOdpowiedź udzielona 9 maja 2015

Thank you very much for all the congratulations!
Hope you can advice our resort to all your friends
Best regards

Zrecenzowano: 1 kwietnia 2014

Wydaje mi się, że czasem musimy wszystko chwalić, że coś zobaczyliśmy, że byliśmy na wakacjach za granicą ale słabe miejsca trzeba po prostu opisywać. Niektóre włoskie opinie są tak skrajne, w których aż się wstydzą za to, że do takich miejsc przyjeżdżają turyści zagraniczni i widzą zaniedbany hotel. Osobiście te wakacje uważam za nieudane i przestrzegam przed wyborem tego fotelu na letnie wakacje. Poniżej moja opinia.
W broszurze informacyjnej było przedstawione, że jest to hotel 4 gwiazdkowy (wysoka klasa) ale nie dorasta hotelom dwu gwiazdkowym. W dodatku, jest to kompleks budynków w formie kilkunastu oddzielnych pawilonów o bardzo zróżnicowanym standardzie, więc naprawdę nie wiadomo na jaki pokój się trafi. Niektóre pokoje są stare nieodnowione z aneksami kuchennymi bez wyposażenia oczywiście z strasznie zaniedbanymi łazienkami, inne na parterze wiecznie zacienione z jednym oknem balkonowym, które stanowi również wejście do pokoju. Miniklub dla dzieci bardzo zniszczony, nie odbywają tam się w dzień żadne animacje. Wieczorami dla dzieci 45 minutowa animacja - prowadzona przez jedną osobę mało zaangażowaną w to co robi. Więc nie ma co liczyć na animacje dla dzieci zorganizowane przez hotel. Dla dorosłych animacji w dzień też nie ma ;-) - jedynie wieczorem. Przestrzegam przed pokojem przy samej "rynnie" do animacji. Wyżywienie - śniadania jajecznica, ser, salami, pieczywo mało urozmaicone, ogórek, pomidor i kilka rodzai podobnego ciasta. Napoje do śniadania bezpłatne - głównie z automatu. Obiadokolacje o godzinie 19: dość ciekawe urozmaicone kilka dań ciepłych, przekąski, dania na zimno, smaczne. Napoje płatne - woda 2 euro. Basen woda ciepła słodka, trzy baseny, fontanny włączane po kilka minut dziennie, okolica basenu zaniedbana, kratki przy basenie brudne. Ilość leżaków przy basenie wystarczająca, obowiązkowe czepki. Basen zamykany między godziną 13 a 16, wtedy można skorzystać z leżaków przy plaży 10m dalej, których jest dużo, nie trzeba zajmować wcześniej, woda w morzu genialna - czysta, wręcz przezroczysta, turkusowa, ciepła zachwycająca. Plaża żwirkowa - warto mieć obuwie ochronne. Jednak z uwagi na dość ostry spadek dzieci pod opieką dorosłych - głęboko jest już kilka metrów od brzegu. Przy plaży bar - pizza, robią tam genialną pizzę (max 8 euro), jednak w godzinach 14-17 pizzy zjeść nie można ;-) przerwa. Osoby z baru zajmują się plażą i leżakami. Hotel położony 2 km od stacji kolejowej, z której można pojechać na płn Włoch do Tropea 8km jak i płd nawet na Sycylię z promem (6 e/os) - około 70 minut, pociąg (klimatyzowany) do Villa San Giovanni (przesiadka w Rosarno - kilkuminutowa), a potem promem do Messiny, miasto Messina ciekawa, z malutkimi kawiarenkami, mnóstwem sklepów i włoskiej kultury.... Do stacji Ricadi trzeba dojść pod ostrą górę, a gdy żar leje się z nieba mija się to z celem. Transport z hotelu do stacji kolejowej 2 e/os. Południe Włoch - zaniedbane. Polecam zwiedzić samodzielnie Sycylię.
Miejsce z dużym potencjałem ale trzeba je dobrze rozwinąć... na razie nie polecam

Wskazówka dotycząca pokoi: Prosić o pokój po remoncie, nie wszystkie pokoje są po remoncie, a byliśmy w sierpniu 2013
Termin pobytu: sierpień 2013
3  Dziękujemy, Michał A
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: carone v, Direttore, Hotel SolemareOdpowiedź udzielona 20 maja 2014

Dziekujemy za Pana recenzje.Na poczatku Pana wypowiedzi ma sie wrazenie ,ze nic sie Panu u nas nie podobalo.Jednak potem pisze Pan o genialnej,czystej , turkusowej wodzie, o dobrych kolacjach, o smacznej pizzy na plazy.Przykro nam ,ze nie byl Pan zadowolony z pokoju.Na naszej stronie inetrnetowej sa zamieszczone zdjecia pokoi i nie uwazamy ,zeby odpowiadaly one dwom gwiazdkom. Pisze Pan,ze pizza od 14.00 do 17.00 nie jest dostepna .Wlosi obiady jedza okolo 12.00-13.00 a kolacje 19.00-20.00.U nas w Solemare godziny sa bardziej elastyczne: Nicola w Beach Bar robi pizze do godziny 15.30 a wieczorem od godziny 19.00. Pisze Pan ,ze poludnie Wloch jest zaniedbane.Mysle,ze to jest subiektywna uwaga.Niektorym poludnie Wloch bardzo sie podoba,poniewaz,jak mowia nie jest jeszcze calkowicie dotkniete przez cywilizacje, a przyroda jest przepiekna.Wola Kalabrie z niepowtarzalnym morzem i dzika przyroda niz tak samo wygladajace kurorty w innych czesciach Europy.