Zapisz
Świdnickie cacko

Polecam gorąco,obiekt wart po stokroć obejrzenia.W tej chwili trwają prace konserwatorskie ale... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 21 września 2020
EwaP_12
Brzeg, Opole, Poland
Unesco

Warto odwiedzić jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce. Kościół dostępny dla wózków... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 18 września 2020
831adriank
Poznań, Polska

Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

Kościół w Świdnicy jest jednym z trzech zabytków Dolnego Śląska (obok Kościołem Pokoju w Jaworze i Hala Stulecia we Wrocławiu) wpisanym na listę UNESCO. Warto zobaczyć ten ewenement architektury. Z zewnątrz prezentuje się ciekawie, budowla szachulcowa ok, ale aż taka wysoka? Nie do wiary, seizna wznieść piętrowa budowle bez użycia gwoździa
I taki obiekt z nietrwałych pozornie materiałów przetrwal wieki..
Jeszcze bardziej byłam pod wrażeniem wnętrza. Bogaty ołtarz choć do złudzenia przypomina marmurowy jest faktycznie drewniany. Wszędzie liczne zdobienia i freski, nie ma ani kawałka nie zagospodarowanego miejsc a. Polecam

Dziękujemy, Alajna S
Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019

Przepiękny kościół zbudowany bez użycia drewna, piękny z zewnątrz jak i wewnątrz. Warto zatrzymać się na chwilę w środku i wysłuchać historii. Wejście bezpłatne.

Dziękujemy, Patrycja W

Obok stary cmentarz.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, Lukasz_przewodnik
Zrecenzowano: 30 lipca 2019

Przepiękny barokowy kościół zbudowany z drewna. trzeba tam być i wysłuchać historii tego obiektu. Wewnątrz czuć ducha dawnej historii.
Naprawdę polecam.

Dziękujemy, GRZEGORZ M
Zrecenzowano: 27 lipca 2019

Olbrzymi kościół zbudowany z drewna. Barokowy wystrój wnętrza.
Częściowo odrestaurowany. Ciekawa informacja audio dla zwiedzających. Niestety, górne piętra ciągle czekają na remont. Obok zabytkowy cmentarz.
Obiekt na liście zabytków UNESCO. Obowiązkowy punkt programu!

Dziękujemy, JoJa602