“Piwnica😋”
Piwnica Ratuszowa — recenzja

Piwnica Ratuszowa
Nr 3 wśród 33 Restauracje (Świdnica)
Opis: Piwnica Ratuszowa to najstarsza restauracja samym centrum Świdnickiego Rynku , można zagłębić się w jej urokach, schodząc kilka metrów po schodach w podziemie Ratusza. Już od wieków można tu było dostać coś do zjedzenia, ale również napić się złocistego piwa , z którego słynęła Świdnica od kilku wieków. Piwnica Ratuszowa to jednak coś więcej niż tylko Restauracja — to spotkanie z historią i to na dodatek z jej najsmaczniejszą częścią. Nie tylko aranżacja wnętrza przypomina o silnym związku ze staropolskim zwyczajem, ale przede wszystkim proponowana kuchnia z dziczyzną w roli głównej, zachwyci nawet najbardziej wybredne podniebienia. Wino regionalne serwowane do obiadu podnosi prestiż tego miejsca. Każdy kto odwiedzi Ratuszową, przekona się, że powstała ona z zamiłowania do tradycji i jedzenia. *Świdnicki Ratusz w średniowieczu mieścił w swych podziemiach piwiarnię, która od serwowanego tu gatunku piwa, nosiła miano Piwnicy Ratuszowej. Piwnica Ratuszowa była dobrze znana nie tylko każdemu mieszkańcowi Świdnicy , ale również większości Ślązaków i licznym gościom z kraju i zagranicy. W jednej z sal było wypisane zdanie "Kto nie był w Piwnicy Ratuszowej, ten nie był w Świdnicy ". W prowadzonej przez stulecia księdze odnotowano wizyty królów, książąt, wybitnych wojskowych, poetów, malarzy i naukowców. Od najdawniejszych czasów użytkownicy Piwnicy zajmowali w niej ściśle określone miejsca - zgodnie z ich pozycją społeczną - co podkreślają tradycyjne nazwy poszczególnych izb. Przed II wojną mieściła się tu" RathausKeller" istniała do 1945 roku.

Odwiedziłem restaurację z córką, wspaniałą atmosferę i obsługę, zjadłem zerek w pieczywie, bardzo smaczne, na fundusz osobnego dziękuję.

Dziękujemy, Татьяна З

Jeśli szukacie miejsca z klimatem na romantyczna kolacje to bardzo polecam tą restauracje.Jedzenie bardzo dobre to prawdziwa uczta dla smakoszy posiadających nie tylko gust kulinarny. Dla koneserów dziczyzny wspaniałe miejsce by skosztować tych potraw. Gwarantuje, że bedzie chcieli tu powracać tym bardziej, że obsługa potrafi pomoc w wyborze dania jeśli sami nie będziemy wiedzieć co wybrać z tak bogatej oferty. Jest to moje ulubione miejsce nie tylko od święta, ale i w powszedni dzień gdy chce dobrze, smacznie i przede wszystkim zdrowo zjeść.

Dziękujemy, Swidniczanka45

Piwnica Ratuszowa jest jedną z kilku naszych ulubionych restauracji w Świdnicy. Bardzo lubimy klimat panujący wewnątrz - ciepły wystrój i delikatny zapach kadzideł, wyczuwalny zaraz po wejściu. Nasz dzisiejszy wybór to misa pierogów, placki ziemniaczane z sosem grzybowym i grzane wino - wszystko przepyszne. B

Dziękujemy, Pan M

Bardzo polecam tą restauracje , jedzenie przepyszne , zorganizowałam tu nie jedną imprezę rodzinną i zawsze jestem zadowolona w 200 % oraz moi goście , obsługa bardzo sympatyczna , interesują się gośćmi dbają by niczego nikomu nie zabrakło :) ceny super , jedzonko super ,czego chcieć wiecej ? Polecam !!!

Dziękujemy, newbabies

Restauracje odwiedziłam 3 razy i śmiało mogę wystawić 5 gwiazdek.
Jedzenie jest bardzo dobre, szczególnie polecam spróbować roladki wieprzowe z kluskami śląskimi i buraczkami ,lub schabowy z kością i ziemniakami w mundurkach ! Jedzenie podawane tutaj zaspokoi nawet najbardziej wymagających gości.Dodatkową zaletą jest wystrój oraz miła obsługa. Ceny nie są wygórowane jak na restauracje mieszczącą się w rynku, bardzo polecam !!!

Dziękujemy, gogorestaurants

Piwnica Ratuszowa — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Świdnica, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Piwnica Ratuszowa? Podziel się wrażeniami!