“Szybko, smacznie, polecam !!!”
Piwnica Ratuszowa — recenzja

Piwnica Ratuszowa
Nr 3 wśród 33 Restauracje (Świdnica)
Opis: Piwnica Ratuszowa to najstarsza restauracja samym centrum Świdnickiego Rynku , można zagłębić się w jej urokach, schodząc kilka metrów po schodach w podziemie Ratusza. Już od wieków można tu było dostać coś do zjedzenia, ale również napić się złocistego piwa , z którego słynęła Świdnica od kilku wieków. Piwnica Ratuszowa to jednak coś więcej niż tylko Restauracja — to spotkanie z historią i to na dodatek z jej najsmaczniejszą częścią. Nie tylko aranżacja wnętrza przypomina o silnym związku ze staropolskim zwyczajem, ale przede wszystkim proponowana kuchnia z dziczyzną w roli głównej, zachwyci nawet najbardziej wybredne podniebienia. Wino regionalne serwowane do obiadu podnosi prestiż tego miejsca. Każdy kto odwiedzi Ratuszową, przekona się, że powstała ona z zamiłowania do tradycji i jedzenia. *Świdnicki Ratusz w średniowieczu mieścił w swych podziemiach piwiarnię, która od serwowanego tu gatunku piwa, nosiła miano Piwnicy Ratuszowej. Piwnica Ratuszowa była dobrze znana nie tylko każdemu mieszkańcowi Świdnicy , ale również większości Ślązaków i licznym gościom z kraju i zagranicy. W jednej z sal było wypisane zdanie "Kto nie był w Piwnicy Ratuszowej, ten nie był w Świdnicy ". W prowadzonej przez stulecia księdze odnotowano wizyty królów, książąt, wybitnych wojskowych, poetów, malarzy i naukowców. Od najdawniejszych czasów użytkownicy Piwnicy zajmowali w niej ściśle określone miejsca - zgodnie z ich pozycją społeczną - co podkreślają tradycyjne nazwy poszczególnych izb. Przed II wojną mieściła się tu" RathausKeller" istniała do 1945 roku.

Restauracje odwiedziłam 3 razy i śmiało mogę wystawić 5 gwiazdek.
Jedzenie jest bardzo dobre, szczególnie polecam spróbować roladki wieprzowe z kluskami śląskimi i buraczkami ,lub schabowy z kością i ziemniakami w mundurkach ! Jedzenie podawane tutaj zaspokoi nawet najbardziej wymagających gości.Dodatkową zaletą jest wystrój oraz miła obsługa. Ceny nie są wygórowane jak na restauracje mieszczącą się w rynku, bardzo polecam !!!

Dziękujemy, gogorestaurants

Ostatnio miałem przyjemność zabrać swoją ukochaną do restauracji Piwnica Ratuszowa, bardzo polecaną przez naszych znajomych, nie jesteśmy tu pierwszy raz. Czytam te opinie i nie wiem gdzie ludzie mają oczy , jadamy tu często obiady czy kolacje ... zawsze jesteśmy zachwyceni z dań, są obłędnie pyszne ! :) Każdy kto jada w restauracjach takiej renomy wie, że do restauracji przychodzi się zjeść a nie najeść , gramatura jak najbardziej w porządku , ceny super , obsługa zawsze miła i uśmiechnięta, szefowa nas już kojarzy i zawsze na odchodne dostajemy po kieliszeczku pysznego regionalnego winka ! Bardzo polecam z całego serca ! Szefowa musiała włożyć całe serce w to miejsce że ma właśnie taki super klimat ;) dziękujemy!

Dziękujemy, jantoczek

Miejsce bardzo przyjemne, klimatyczne. Wystrój utrzymany w stylu rycerskiej piwnicy, na ścianach poroża i proporce, fajna aranżacja baru, świece, to wszystko sprawia że bardzo miło można spędzić czas. Zdecydowanie gorzej wypada kuchnia, Na dzień dobry pani zapytana o kartę win informuje że karta jest, ale nie ma żadnej pozycji z karty. Są dostępne wina regionalne ze Świdnicy (nie polecam ani białego wytrawnego ani czerwonego wytrawnego) oraz 2 inne - pani poproszona o info jakie przewraca oczami, że musi sprawdzać. Ale była sama na obsłudze i ogólnie miła więc ok, mogła przewrócić oczami jak klient nie patrzy. Dania natomiast to duże rozczarowanie. Wyglądały ładnie ale niestety niezbyt smaczne i duuużo za drogie jak na taką jakość i smak. Dania takiej jakości powinny być o połowę tańsze. Kacze udo z kopytkami i kapustą 42 zł - udko wysuszone, twarde mięso, kopytka rozgotowane ale ok. Roladki wieprzowe z kluskami śląskimi 39 zł - porażka, roladki strasznie suche, niesmaczne, Do tego podany w kokilce sos, chyba kucharz wiedział że tego nie można połknąć na sucho. Ogniste żeberka z frytkami 39 zł - mięso twarde i bez smaku, smak nadawał jedynie sos barbecue, a mięso powinno odchodzić od kości. Od posiłku za który Klient płaci 60 zł bez przystawek i deseru, wymaga się zdecydowanie lepszej jakości. Kuchnia się nie broni.
Finalnie polecam miejsce na piwo, bo choć ściany są obstawione butelkami wina to niestety dobrego wina się nie uraczy. Pozytywny akcent za zakończenie, kieliszek wiśniówki.

Dziękujemy, IwonaK44
Zrecenzowano 29 października 2018

Dobre jedzenie. Obsługa z kulturą. Miła atmosfera w klimatycznym podziemiu. Dobre obiady i desery. Można tam zjeść obiad, ale ze względu na "ciemny" klimat pomieszczenia polecam wybrać się tam na obiadokolację.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, an_rubin
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: PiwnicaRatuszowa, Kierownik ds. gości, Piwnica RatuszowaOdpowiedź udzielona 30 października 2018

Bardzo dziękujemy za opinię, ona motywuje nas do jeszcze lepszej pracy! Dziękujemy i zapraszamy ponownie :-)

Zrecenzowano 23 października 2018

Mimo iż obsługa kelnerska taka sobie - Panie raczej niemiłe i na pytanie o pięknie zaprezentowane nalewki o które pytali znajomi obcokrajowcy, usłyszałam w odpowiedzi chłodne "A to to nie w tej chwili. Może tak nie wszystko od razu. To jest jako poczęstunek na samym końcu dla naszych gości". Moi znajomi skłonni byli zapłacić za kieliszek czy butelkę, ale Pani powiedziała że na końcu będzie poczęstunek to czekaliśmy i oczywiście się nie doczekaliśmy. Porcje przeogromne. Rybka super. Golonka taka sobie, a żurek zbytnio żurku nie przypominał a raczej jakiś kapuśniak czy kwaśnicę.

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, Maria S

Piwnica Ratuszowa — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Świdnica, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Piwnica Ratuszowa? Podziel się wrażeniami!