“Sympatycznie i smakowicie.”
Piwnica Ratuszowa — recenzja

Piwnica Ratuszowa
Nr 3 wśród 33 Restauracje (Świdnica)
Opis: Piwnica Ratuszowa to najstarsza restauracja samym centrum Świdnickiego Rynku , można zagłębić się w jej urokach, schodząc kilka metrów po schodach w podziemie Ratusza. Już od wieków można tu było dostać coś do zjedzenia, ale również napić się złocistego piwa , z którego słynęła Świdnica od kilku wieków. Piwnica Ratuszowa to jednak coś więcej niż tylko Restauracja — to spotkanie z historią i to na dodatek z jej najsmaczniejszą częścią. Nie tylko aranżacja wnętrza przypomina o silnym związku ze staropolskim zwyczajem, ale przede wszystkim proponowana kuchnia z dziczyzną w roli głównej, zachwyci nawet najbardziej wybredne podniebienia. Wino regionalne serwowane do obiadu podnosi prestiż tego miejsca. Każdy kto odwiedzi Ratuszową, przekona się, że powstała ona z zamiłowania do tradycji i jedzenia. *Świdnicki Ratusz w średniowieczu mieścił w swych podziemiach piwiarnię, która od serwowanego tu gatunku piwa, nosiła miano Piwnicy Ratuszowej. Piwnica Ratuszowa była dobrze znana nie tylko każdemu mieszkańcowi Świdnicy , ale również większości Ślązaków i licznym gościom z kraju i zagranicy. W jednej z sal było wypisane zdanie "Kto nie był w Piwnicy Ratuszowej, ten nie był w Świdnicy ". W prowadzonej przez stulecia księdze odnotowano wizyty królów, książąt, wybitnych wojskowych, poetów, malarzy i naukowców. Od najdawniejszych czasów użytkownicy Piwnicy zajmowali w niej ściśle określone miejsca - zgodnie z ich pozycją społeczną - co podkreślają tradycyjne nazwy poszczególnych izb. Przed II wojną mieściła się tu" RathausKeller" istniała do 1945 roku.
Zrecenzowano 29 października 2018

Dobre jedzenie. Obsługa z kulturą. Miła atmosfera w klimatycznym podziemiu. Dobre obiady i desery. Można tam zjeść obiad, ale ze względu na "ciemny" klimat pomieszczenia polecam wybrać się tam na obiadokolację.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, an_rubin
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: PiwnicaRatuszowa, Kierownik ds. gości, Piwnica RatuszowaOdpowiedź udzielona 30 października 2018

Bardzo dziękujemy za opinię, ona motywuje nas do jeszcze lepszej pracy! Dziękujemy i zapraszamy ponownie :-)

Zrecenzowano 23 października 2018

Mimo iż obsługa kelnerska taka sobie - Panie raczej niemiłe i na pytanie o pięknie zaprezentowane nalewki o które pytali znajomi obcokrajowcy, usłyszałam w odpowiedzi chłodne "A to to nie w tej chwili. Może tak nie wszystko od razu. To jest jako poczęstunek na samym końcu dla naszych gości". Moi znajomi skłonni byli zapłacić za kieliszek czy butelkę, ale Pani powiedziała że na końcu będzie poczęstunek to czekaliśmy i oczywiście się nie doczekaliśmy. Porcje przeogromne. Rybka super. Golonka taka sobie, a żurek zbytnio żurku nie przypominał a raczej jakiś kapuśniak czy kwaśnicę.

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, Maria S
Zrecenzowano 15 października 2018 z urządzeń przenośnych

Sobotni wieczór. Lokal pełen. Fajny wystrój i kompetentna obsługa. Zamówiliśmy rolady śląskie i sałatkę z piersią z kaczki. Dość długi czas oczekiwanie na jedzenie dobrze że w asyście dobrego piwa . Jedna nota mniej za mocno suchą kaczkę!!. Ogólnie polecam.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, Katarzyna J
Zrecenzowano 19 września 2018 z urządzeń przenośnych

Polecam to miejsce. W samym centrum z miłą obsługą. Dania bardzo pyszne. Jedliśmy zupę krem z fasolki i zasmazane pierożki, a na deser lody. Zestaw dania w cenie 25 zł.

Termin wizyty: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, roksanaw934
Zrecenzowano 29 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Do Ratuszowej musi przyjść każdy. Piwo Paulaner jest tutaj najlepsze, a wystrój dodaje tego czegoś. Jeśli lubisz dziczyznę to dobre miejsce dla ciebie. Ja osobiście zakochałam się w żurku w chlebie oraz musie malinowym.

Termin wizyty: lipiec 2018
1  Dziękujemy, Aleksandra O

Piwnica Ratuszowa — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Świdnica, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Piwnica Ratuszowa? Podziel się wrażeniami!