“Pysznie i miło”
Piwnica Ratuszowa — recenzja

Piwnica Ratuszowa
Nr 3 wśród 33 Restauracje (Świdnica)
Opis: Piwnica Ratuszowa to najstarsza restauracja samym centrum Świdnickiego Rynku , można zagłębić się w jej urokach, schodząc kilka metrów po schodach w podziemie Ratusza. Już od wieków można tu było dostać coś do zjedzenia, ale również napić się złocistego piwa , z którego słynęła Świdnica od kilku wieków. Piwnica Ratuszowa to jednak coś więcej niż tylko Restauracja — to spotkanie z historią i to na dodatek z jej najsmaczniejszą częścią. Nie tylko aranżacja wnętrza przypomina o silnym związku ze staropolskim zwyczajem, ale przede wszystkim proponowana kuchnia z dziczyzną w roli głównej, zachwyci nawet najbardziej wybredne podniebienia. Wino regionalne serwowane do obiadu podnosi prestiż tego miejsca. Każdy kto odwiedzi Ratuszową, przekona się, że powstała ona z zamiłowania do tradycji i jedzenia. *Świdnicki Ratusz w średniowieczu mieścił w swych podziemiach piwiarnię, która od serwowanego tu gatunku piwa, nosiła miano Piwnicy Ratuszowej. Piwnica Ratuszowa była dobrze znana nie tylko każdemu mieszkańcowi Świdnicy , ale również większości Ślązaków i licznym gościom z kraju i zagranicy. W jednej z sal było wypisane zdanie "Kto nie był w Piwnicy Ratuszowej, ten nie był w Świdnicy ". W prowadzonej przez stulecia księdze odnotowano wizyty królów, książąt, wybitnych wojskowych, poetów, malarzy i naukowców. Od najdawniejszych czasów użytkownicy Piwnicy zajmowali w niej ściśle określone miejsca - zgodnie z ich pozycją społeczną - co podkreślają tradycyjne nazwy poszczególnych izb. Przed II wojną mieściła się tu" RathausKeller" istniała do 1945 roku.
Zrecenzowano 19 września 2018 z urządzeń przenośnych

Polecam to miejsce. W samym centrum z miłą obsługą. Dania bardzo pyszne. Jedliśmy zupę krem z fasolki i zasmazane pierożki, a na deser lody. Zestaw dania w cenie 25 zł.

Termin wizyty: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, roksanaw934

Zrecenzowano 29 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Do Ratuszowej musi przyjść każdy. Piwo Paulaner jest tutaj najlepsze, a wystrój dodaje tego czegoś. Jeśli lubisz dziczyznę to dobre miejsce dla ciebie. Ja osobiście zakochałam się w żurku w chlebie oraz musie malinowym.

Termin wizyty: lipiec 2018
1  Dziękujemy, Aleksandra O
Zrecenzowano 27 sierpnia 2018

Jestem zaszokowana pozytywnymi opiniami. Z 4 posiłków 2 były niezgodne z opisem w karcie: carpaccio z buraka z serem kozim - podawana z 5 wiórami parmezanu (krowiego), ziemniak pieczony z boczkiem... po prostu 2 zleżałe (no z 2 dni miały na pewno) przekrojone na pół ziemniaki beznadziejnej jakości - ugotowane... z jednym kawałkiem boczku cienki na 0.2 mm i długości 4 cm za 19 zł. Do tego kawałek nieświeżego sera i łyżeczka ohydnego (jak z przedszkola) nie doprawionego szpinaku....
Że komuś nie było wstyd coś takiego zrobić i podać. Zwróciłam uwagę kelnerce, wskazała że mi nie doliczą do rachunku tego nieszczęsnego ziemniaka, po czym jednak zdecydowali, że w ramach przeprosin dadzą mi kawałek starego jabłecznika, a zapłatę za ziemniaka jednak chcą (ja nie wnosiłam o zmniejszenie rachunku - ta propozycja padła od kelnerki). Parodia restauracji. Nigdy więcej - szczerze odradzam i rozumiem teraz dlaczego zawsze są tam wolne miejsca...

1  Dziękujemy, Anna198111
Zrecenzowano 2 sierpnia 2018

Po wieczorze spędzonym na koncercie Bachowskim, udaliśmy się z mężem na kolację.Wnętrza restauracji emanują historią. To dla mnie coś wyjątkowego. Miałam wielkie nadzieje na mile spędzony wieczór. Sala restauracji pusta. Tylko przy jednym stoliku goście. Starsza kelnerka wyginała się łamaną angielszczyzną przy Niemcach. Podeszła również do nas podając karty i zapaliła świece. Zapowiadało się miło. Menu ciekawe. Niestety pomimo pustej sali czekaliśmy pół godziny na możliwość złożenia zamówienia. Straciliśmy jednak cierpliwość i wyszliśmy bez słowa.Jaki wniosek? Beznadziejna obsługa odstrasza klientów!Widocznie pani kelnerce już się nie chciało obsługiwać. Może menager restauracji przeczyta tą opinię i naprawi kelnerskie błędy. Szkoda takiego miejsca na kiepskich kelnerów!

2  Dziękujemy, Katarzyna C
Zrecenzowano 1 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Słaba obsługa kelnerska, bardzo drogie dania jak na realia tak małego miasteczka, jakim jest Świdnica. 20 zł za rosół z resztka makaronu to trochę przesada. Do okoła dużo lepszych i fajniejszych knajpek.

3  Dziękujemy, Ewa W

Piwnica Ratuszowa — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Świdnica, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Piwnica Ratuszowa? Podziel się wrażeniami!