Miła wycieczka

Zrecenzowano: 9 sierpnia 2019
Jerzy M
Ukryta perełka na uboczu.

Zrecenzowano: 28 lipca 2019
Surykatka
Sosnowiec, Polska

Zrecenzowano: 9 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo starannie odrestaurowana kopalnia. Krótka ale interesująca wycieczka. Kompetentna przewodniczka, ciekawie opowiada w trakcie zwiedzania. Obok parking

Dziękujemy, Jerzy M
Zrecenzowano: 28 lipca 2019

Rewelacyjne miejsce do zwiedzania. Jeśli interesuje Cię , jak pracowali górnicy, to koniecznie musisz tu przyjść. Bez udziwnień, laserów, muzyczki itp.Prawdziwa kopalnia wiedzy o dawnym górnictwie, kompetentny młody przewodnik. Samo zwiedzanie nie jest długie, ale podawane jest mnóstwo informacji. Ogromny szacunek dla prowadzących Geopark. Oby więcej takich ludzi!. Dziwi tez to, że zwiedzanie bezpłatne. Naprawdę można wprowadzic opłaty za korzystanie z tak wyjątkowego miejsca( a kilka kopalni już zwiedziłam).Niedaleko wyjście na widokowa ścieżkę . Jeszcze raz pozdrawiam pasjonatów z tego miejsca:)

3  Dziękujemy, Surykatka
Zrecenzowano: 6 października 2018

Warto zobaczyć jak pracowali górnicy, wydobywający cynk i kobalt i przejść trasę 350 m. w trudnych warunkach, czasami bokiem i w ciemności, posłuchać informacji ciekawie opowiadającego przewodnika. W kopalni chłodno warto zabrać kurtki i odpowiednie buty.
Zwiedzanie bezpłatne.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
2  Dziękujemy, Ludwika K
Zrecenzowano: 2 października 2018

Bardzo fajna sprawa. Można się samemu przekonać jak "cudownie" jest kilkanaście metrów pod ziemią, jakie warunki pracy panowały i jakie legendy krążyły i krążą wokół tego miejsca. Dla mnie trochę przykrótko, ale nie ma co narzekać! Polecam!

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Małgorzata B
Zrecenzowano: 23 września 2018 z urządzeń przenośnych

Nachodzilismy się ,by znaleźć , oznakowanie szwankuje.Miejscowi też zbytnio niezorientowani gdzieżeż ta Święta Kopalnia się znajduje. Nie idźcie też za mapą z edwajzora, bo prowadzi na manowce .Kierujcie się na Geopark.W sumie to jedyny minus.Kopalnia Św Jan to tak naprawdę podziemna trasa turystyczna utworzona w oparciu o zespół historycznych wyrobisk górniczych . Świetny przewodnik z bogatą wiedzą, elokwentny-gorące pozdrowienia-skutecznie zniechęcił nas do pracy w górnictwie .Ciasno,ciemno,nisko,trochę ślisko plus jeden nietoperz.Fajny czerwony kask uchronił mnie nie raz przed zderzeniem z sufitem. Jak nie cierpisz na klaustrofobię , to obowiązkowo ...

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
2  Dziękujemy, irha2016