Zapisz
Jesienne zwiedzanie

Wspaniałe i ciekawe miejsce. Bardzo polecam. Można się wiele dowiedzieć o tym miejscu ciekawostek... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 22 listopada 2019
Bobyk02
Wrocław, Polska
Kolejny obiekt zfinansowany i zadbany

Na wejściu wita nas zapach chleba, wczoraj pieczonego na warsztatach. I od razu głodnym się człek... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 13 listopada 2019
fynfeuro
Wrocław, Polska

Zrecenzowano: 13 lipca 2019

To bardzo dobry pomysł i ciekawie prowadzony. Pani młynarka oprowadza zwiedzających po kilkupiętrowym budynku dawnego młyna i opowiada o pracy w nim. Pokazuje wszystkie sprzęty niezbędne do przerabiania ziarna na mąkę. W swoje ciekawe opowieści wciąga zwiedzających. Mnie uaktywniły się wspomnienia z dzieciństwa, a dopełniła ich degustacja chleba na zakwasie (cudowny w smaku).
Czarci Młyn jest dostępny dla zwiedzających bezpłatnie.
Nieopodal jest miejsce edukacji izerskiej, które też warto zobaczyć.

2  Dziękujemy, AgnieszkaAWZ
Zrecenzowano: 8 maja 2019

Nie dość, że miejsce urokliwe to jeszcze ten chleb. Chleb, którego smak jawi się jak najdawniejsze wspomnienia dzieciństwa. Dzieciństwa w którym, nie było jeszcze eko, ale wszystko było i smakowało tak zwyczajnie i naturalnie. Odwiedzając ten zakątek Polski trzeba, a nawet musisz, tutaj przyjechać i zobaczyć że kiedyś to ludzie jadnak potrafili myśleć. Młyn o ile mnie pamięć nie myli, jest tym które nazywano amerykańskim. Żarna mieliły napędzane energią płynącej po pochyłym stoczku, która to wymuszała pracę drewnianego koła napędowego posadowionego we wnętrzu budynku. Zwiedzanie Młyna jest obok Zamku Czocha, obiektów hydrologicznych oraz przeuroczych miast i miasteczek Dolnego Śląska wraz z muzeum Samych Swoich, jest jednym z podstawowych miejsc wartych obejrzenia.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, krzysztofs801
Zrecenzowano: 2 marca 2019

Bardzo sprawnie i z humorem opowiedziana historia Czarciego Młyna. Lokalna legenda wraz z historią rzemiosła to dobre połączenie aby w ciekawy sposób opowiedzieć o historii.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, JAFKB
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Miło spędzony czas na poznaniu historii młyna. Świetnie i klimatyczne zwiedzanie niepowtarzalnego młyna. Doskonale nadaje się na zwiedzanie z nastoletni jak i małymi dziećmi. Na koniec oprowadzania przez przewodnika miła niespodzianka w postaci wypiekanego hleba w ów zwiedzanym młynie. Polecam

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
2  Dziękujemy, 832przemekk
Zrecenzowano: 8 lipca 2018

Świetna atrakcja turystyczna ale nie tylko. Pani Młynarka, która nas oprowadzała bardzo konkretna i fachowa. Szkoda tylko, że nie było warsztatów pieczenia chleba - może innym razem.Malownicza okolica, warto tu zajrzeć.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
1  Dziękujemy, Małgorzata B