Boukari

“Miejsce obowiązkowe na Korfu”
Taverna Kalami — recenzja

Taverna Kalami
Nr 1 wśród 8 Restauracje (Boukari)
Zrecenzowano 2 września 2019

Tawerna jest prawdopodobnie najlepszą restauracją grecką w której byliśmy. Mówić można tylko o plusach - zaczynając od pięknego otoczenia i lokalizacji przy samym morzu, przez przemiłych gospodarzy, na przepysznym jedzeniu kończąc. Zamówiliśmy sałatkę grecką, moussakę i sofrito - wszystkie dania ładnie podane i pyszne. Na koniec dostaliśmy greckie desery, bardzo słodkie ale też bardzo smaczne. Na pewno przyjedziemy jeszcze raz na rybę i owoce morza!

Dziękujemy, Michał K

Zrecenzowano 24 maja 2019

Z czystym sumieniem i pełnym, szczęśliwym brzuchem polecam tawernę! :)
Świeże owoce morza z pięknym widokiem na morze. Nic dodać, nic ująć!
Poza owocami morza dania mięsne oraz inne rarytasy. Wszystkie dania są pieknie podane i naprawdę pyszne!
Ceny bardzo przystępne! Obsługa bardzo miła i przyjazna, naprawdę widać, że się starają o to by zadowolić klienta.
Na danie czekaliśmy ok 45 minut, ale zostaliśmy o tym uprzedzeni przed złożeniem zamówienia.
Na początek podano dipy i pieczywo, później danie, które wybraliśmy (porcje były naprawdę ogromne) a na koniec niespodzianką był deser (trzy rodzaje ciast) i likier z kumkwatu :)
Naprawdę warto odwiedzić to miejsce! My jechaliśmy od Messonghi wąską uliczką, wzdłuż brzegu morza - widoki bajka!

Dziękujemy, izanow90
Zrecenzowano 28 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce warte wizyty, każdego wydanego Euro. Super lokalizacja przy samym morzu + przepyszne jedzenie + fantastycznie podane + przemija obsługa = trzeba odwiedzić. Ceny niższe niż w okolicznych tawernach a klasa nieporównywalna. Domowe desery, dipy na przekąskę , owoce morza i ryby do wyboru. Polecamy, nie wahajcie się bo naprawdę warto.

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, 680wiktorg
Zrecenzowano 5 października 2018 z urządzeń przenośnych

W Tavernie Kalami byłem z żoną w czasie urlopu. Samo miejsce jest czarowne. Grecka wyspa Korfu, niespokojne Morze Jońskie u stóp restauracji i stoliki wśród oliwnych drzew. Droga do taverny, cały czas nad brzegiem morza, ostatnie 3-4 kilometry, wąskimi wertepami wśród piniowych drzew. Warto było tam pojechać. Taramasalat i zaziki obowiązkowo doskonałe, okoń morski i genialna ośmiornica na złoty medal. Wzburzone morze u stóp pobudzało i wzmacniało zmysły smaku. Urocza właścicielka, Rosjanka mieszkająca od 17 lat w Grecji, kręcił się dyskretnie pomiędzy stolikami i doglądała gospodarstwa. Na deser jej młodziutka córka zaserwowała trzy rodzaje genialnego ciasta. Dla mnie wszystko na najwyższą ocenę, nie tylko z powodu wakacyjnego nastroju i czarodziejskiego miejsca. PO PROSTU GRECKA KUCHNIA DOSKONAŁA ŻE SZCZYPTĄ SŁOWIAŃSKIEJ DUSZY

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, mareks272
Zrecenzowano 21 września 2018 z urządzeń przenośnych

Z całego serca polecam to miejsce. Owoce morza pyszne! Nigdy wcześniej takich nie jadłam. Ceny przystępne. Obsługa bardzo miła. Restauracja pięknie położona przy samym brzegu morza. Na koniec pyszny słodki poczęstunek.

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, Karolina S

Taverna Kalami — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Korfu, Wyspy Jońskie
Korfu, Wyspy Jońskie

Byłeś(-aś) w Taverna Kalami? Podziel się wrażeniami!