“Obiad podczas zwiedzania.”
Casa de Cha do Faial — recenzja

Casa de Cha do Faial
Nr 5 wśród 26 Restauracje (Santana)
Kuchnie: Portugalska
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Zrecenzowano 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Warto się zatrzymać na obiad. Szybka, sprawna obsługa, potrawy smaczne, ceny przystępne. Jest gdzie zaparkować samochód, co na Maderze ma swoją wartość

Dziękujemy, pawe_r822

Zrecenzowano 31 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

Restauracja w malowniczej okolicy, przyjmuje dużo wycieczkowych gości z biur podróży. Podawane jedzenie jest typowe dla maderyjskiej kuchni. Mimo to smaki nie szokują, ale trudno określić czy była to wina samej potrawy, czy sposobu przygotowania. Zamówiłam espade (tamtejsza rybka) w sosie z marakui z migdałami i bananem. Chyba trochę za tłuste. Atmosfera bardzo miła, kelner podawał dodatki do jedzenia na talerz, w zależności od preferencji gości. Ogólnie polecam.

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, aleksandra390
Zrecenzowano 31 grudnia 2018

Restauracja pięknie położona w górach, miejsce postoju wielu wycieczek biur podróży. Zamówione: espada z sosem marakujowym i pieczonym bananem, stek w sosie pieprzowym, ośmiornica w sosie czosnkowym. Ryba 7/10, ośmiornica przeciętna, stek dobry. Poznaliśmy wiele lepszych restauracji na wyspie. Długo czekaliśmy na zamówione dania.

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, 07zglos
Zrecenzowano 2 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Polecam, moj maz ktory nie je ryby ta podana w restauracji nie mogl sie najesc!!!! Super ryba podana z bananami, maracuja oraz slodkimi ziemniakami..... pychota!!!!

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, adamgA1095CB
Zrecenzowano 18 lipca 2018

Do restauracji zostaliśmy zabrani przez Itakę przy okazji wycieczki Wschód i było to najlepsze jedzenie, jakie mieliśmy okazję spróbować na Maderze. Zupa warzywna, jaka została nam zaserwowana, była pyszna, gęsta, aromatyczna i wspaniała. Po zupie pojawił się fotopstryk, który robił zdjęcia przy każdym stoliku. A gdy wjechała espada, to było pozamiatane. Mniej mięsa niż w Cafe Garajau ale przyrządzone z dużym kunsztem, chrupiąca panierka a pod spodem rozpływająca się ryba. Do tego cudowne ziemniaki i wspaniała sałatka. Gorzkim migdałem okazał się pudding w karmelu (taki sobie) i okropnej jakości kawa, która smakowała jak rozpuszczalna. Jak można było taką kawę zaserwować po tak wspaniałej zupie i rybie?!
Restauracja posiada tarasy i piękne widoki. Można także znaleźć sklepik z nasionami i sadzonkami kwiatów. Fotopstryk wrócił z asystentką, która oferowała zdjęcie zrobione przy stoliku w towarzystwie zdjęć widoczków, pocztówkę a także płytę DVD. Całość za 5 EUR. Przy porównaniu zestawu za 10 EUR, który proponowano nam w kolejce (gdzie było tylko zdjęcie w wagoniku i płyta z przejazdu) była to okazja.
W restauracji byli także goście indywidualni, i to całkiem sporo, co już świadczy o renomie. Do tego wiklinowe krzesła, piękne wnętrze, ech, i gdyby nie ta kawa to byłoby mistrzostwo świata.

Termin wizyty: lipiec 2018
Dziękujemy, Ilona Ł

Casa de Cha do Faial — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Porto da Cruz, Madera

Byłeś(-aś) w Casa de Cha do Faial? Podziel się wrażeniami!