Mastichari
Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019

Ośrodek położony kilka km od miasteczka/wsi Mastichari (w którym znajduje się port, kilka tawern, sklepów oraz wypożyczalni samochodów) w kierunku Marmari, nieopodal parku wodnego Lido.
Kompleks Gaia składa się z dwóch hoteli - Gaia Palace ***** oraz Gaia Royal ****
Zasadnicza różnica poza standardem pokoi to położenie - Palace znajduje się wgłąb ośrodka na jego granicach natomiast Royal stanowi zdecydowanie większą część kompleksu wzdłuż drogi wewnętrznej do hotelowej plaży.

Cały obiekt jest niesamowicie zielony - ogrodnicy wykonują kawał dobrej roboty.

Gaia Palace posiada basen główny, z brodzikami, jacuzzi oraz różnymi atrakcjami (pływająca kaczka wśród ludzi lub pilnująca nieustannie basenu to świetny widok) a ponadto przy 8-pokojowych budynkach znajdują się dodatkowe baseny z brodzikami (każdy basen usytuowanych jest przy 2-3 budynkach). Przy każdym z basenów znajdują się zacienione miejsca z leżakami, które zazwyczaj były wcześniej rezerwowane, ale nie stanowiło to problemu ze znalezieniem miejsca nad jednym z basenów. Ponadto apartamenty indywidualne posiadają prywatne baseny.

Dodatkowo SPA dla zainteresowanych gości z basenem krytym.

Gaia Royal natomiast posiada dwa większe baseny w części Castelloz twierdzami i małymi zjeżdżalniami - osoby z niebieskimi jak i złotymi opaskami mogły korzystać z nich.
Ręczników pokojowych nie można używać na basenach czy plaży. Możliwe jest wypożyczenie ręczników basenowych w recepcji - 10 euro kaucji za szt.

Plaża - od części Gaia Palace do plaży prowadziła ok. 500-800 m hotelowa droga wzdłuż części Gaia Royal, na której kursowały melexy.
Sama plaża w stosunku do plaż na wyspie nie zachwyca - wąska i nie tak zadbana jak cały ośrodek.

Oba ośrodki posiadają ponadto swoje boiska/korty, place zabaw dla dzieci oraz obiekt do Mini Golfa z miniaturowymi budynkami/obiektami i bardzo zadbane Mini Zoo z licznymi zwierzętami.

Pokoje - bardzo dobrze wyposażone - klimatyzacja indywidualnie sterowana, lodówka z barkiem, sejf - płatny, wanna z hydromasażem plus szyba z opcją prysznicu. Suszarka, czajnik, szlafroki, kapcie jednorazowe, zestawy do golenia, mycia zębów itp. Pokoje codziennie sprzątane, ręczniki wymieniane. Pokoje na piętrze posiadają balkon natomiast na parterze taras.
Okno balkonowe ochrania przesuwana moskitiera a pozostałe zamontowane posiadają na stałe.
Budynki pokryte są roślinami oraz liśćmi, co tworzy fajny efekt wizualny ale niestety ilość komarów jest uciążliwa - konieczne posiadanie środków przeciw ukąszeniom.
Na terenie całego ośrodka dostępna jest sieć Wi-Fi, jednak jej działanie jest bardzo ograniczone - najlepiej działa w budynku recepcji, w której znajduje się bar i lobby.

Posiłki - to jeden z wielu atutów Gaia Palace.
Wybór jedzenia na każdym z posiłków jest spory, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jedzenie doskonale wygląda a przede wszystkim doskonale smakuje. Począwszy od pieczywa, sałatek, ryb, mięs, owoców morza, makaronów, pizz itp. kończąc na obłędnych deserach - ciastach, ciastkach, tortach itp.
Kolacje każdego dnia serwowane były tematycznie - np Grecka, Włoska, czy formie Grilla przy basenie połączonego z zabawą w Greckim klimacie.

W restauracji dla dzieci przygotowano dwa rodzaje fotelików, które zapina się na krzesłach.

Napoje - dostępne w barze przy basenie, w barze w lobby oraz w restauracji w formule All Inclusive - lokalne ale nie można narzekać. Barmani dbali o to, by każdy był zadowolony :)

Zarówno na basenie jak i na plaży prowadzone były różne animacje - aqua aerobik, siatkówka plażowa, piłka, koszykówka itp a wieczorami disco dla dzieci i dla dorosłych przy basenie głównym.

Klimat tego miejsca tworzy przede wszystkim obsługa (room service, ogrodnicy, pracownicy obsługi, recepcjonistki, animatorzy, barmanki za dnia a wieczorem barmani, kelnerzy, kucharze oraz wszędzie doglądająca - uśmiechnięta menager hotelu) - zawsze miła, przyjazna i uśmiechnięta!!! :)

Co do samej wyspy - warto wypożyczyć samochód i zwiedzić ją. Dużo przepięknych miejsc - Zia, Las Plaka, Kos, zabytki czy plaże na całej wyspie. Ceny wynajęcia samochodu w hotelach są droższe niż w wypożyczalniach lokalnych - warto poszukać :)
W Mastichari polecam Fenerati Travel Rent a Car - bardzo dobre ceny i kontakt nawet przez messengera.

1  Dziękujemy, d3jw28
Zrecenzowano: 9 lipca 2019

odwiedziliśmy hotel Gaia Palace na przełomie czerwca i lipca. Ogólne wrażenie bardzo dobre. Z plusów z pewnością należy wymienić wyposażenie pokoju (szlafroki, zestaw do kawy i herbaty, mini kosmetyki, szczoteczki do zębów, jednorazowe kapcie) oraz nowoczesny jasny wystrój. Ogromny plus to smaczna kuchnia, bardzo dobre zapiekanki, mięsa, ryby. Nigdzie wcześniej nie spotkałam się z tak dużym wyborem owoców i deserów, które nie tylko dobrze wyglądają, ale i świetnie smakują. Personel bardzo sympatyczny i zaangażowany, wspaniałe strefy basenowe, nigdy nie było problemu z leżakami, o każdej porze dnia można było znaleźć miejsce. Plaża oddalona 5 minut spacerem. Hotel organizuje wspaniały wieczór grecki z kuchnią w ogrodzie, muzyką i tańcami na żywo. W piątki niesamowite nocne beach party na plaży.Lokalizacja w bardzo spokojnym miejscu, zasadniczo dookoła nie ma nic, pola. Dla nas to duży plus, bo szukaliśmy spokoju i go znaleźliśmy. Do maleńkiego centrum Mastichari taksówka za 10 euro w jedną stronę, Jeżeli chodzi o wycieczki, to całym sercem polecam Polaków mieszkających na Kos- Dominikę i Roberta z KOS ADVENTURE. Wycieczka najlepsza na jakiej w życiu byłam! Wizyta w winnicy, Spacer lasem pośród ziół, wolno żyjących pawi, obserwacja wyprowadzanych kóz, trzy obłędne plaże, miasteczko Zia, Kefalos, lunch w Kardamenie, ruiny opuszczonej wioski Palio Pili, zachód słońca, a na koniec dnia termy nocą.
Co do minusów hotelu, to brak butelkowanej wody w pokoju (jedynie płatna w mini- barku) oraz kompletny brak egzekwowania dress kodu podczas posiłków w restauracji. Uważam, że w hotelu 5 gwiazdkowym goście nie powinni przychodzić na posiłki w strojach kąpielowych, co było nagminne.

Dziękujemy, _sandlaa
Zrecenzowano: 1 lipca 2019

Bardzo ładny hotel, dużo zieleni, przestronne, odnowione pokoje, niczym nie przypominające tych ze zdjęć. Obsługa na wysokim poziomie, jedzenie bardzo dobre ale niezbyt urozmaicone. Blisko plaża, do miasta kos najlepiej wybrać się wypożyczonym autem lub quadem. Jedyny mały minus to animacje, których praktycznie nie ma ale można spędzić wieczór przy muzyce i barze :) Polecam wziąć coś na komary, wieczorami jest ich bardzo dużo.

Dziękujemy, jamarynana
Zrecenzowano: 28 czerwca 2019

Plusy:
- jedzenie, menadżer restauracji dba o wszystko,
- odległość od plaży, plaża piaszczysta,
- duży czysty basen,
- miłe barmanki i barmani (barmani wieczorami zachęcają do wspólnego picia :-)),
- miła obsługa,
- 1h spacerem dwa większe miasta,
- cicha okolica,
- dużo sportów wodnych w okolicy plaży,
- atrakcje na terenie hotelu SPA+minigolf+bule,

Minusy
- mini zoo,
- lekki zaduch w pokoju (powinni wymienić zasłony),

Ogólnie polecam wynająć auta (niższe ceny w wypożyczali poza hotelem) pojechać do miejscowości ZIA. Cudowne miejsce. Wycieczkę statkiem (trzy wyspy) można sobie darować, chyba że ktoś chce koniecznie płynąć statkiem. Wynajęcie Kajak na morzu b. fajna sprawa inne sporty wodne drogie. W hotelu można poprosić o prowiant na wypadek wycieczki całodniowej, trzeb udać się do recepcji. O 9:30 spod hotelu jedzie autobus do KOS (3,5 euro), wraca o 13:30 idealny czas aby zwiedzić to małe miasteczko i napić się piwka.

Byłam z koleżanką na tydzień i bardzo fajnie wspominam te wakacje! Można odpocząć.

Wskazówka dotycząca pokoi: bungalow z widokiem na ogród jest super opcją
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, Joanna S
Zrecenzowano: 27 czerwca 2019

Na pewno tam wrócimy, otrzymaliśmy pokój delux na piętrze-bardzo duży pokój codziennie sprzątany ,pościel ,ręczniki zmieniane..w pokoju szlafroki i kapcie-szok!! Otrzymaliśmy gratis 15 minutowy masaż -wspaniale wykonany!Jeden minus to za wszędobylskie mrówki-warto zabrać preparat na nie. Jedzenie bardzo dobre ,obsługa trochę bardziej przychylna Niemieckim turystom, ale mi to nie przeszkadza...Zasługuje na swoje 5 gwiazdek!!! SUPER

Wskazówka dotycząca pokoi: Na parterze można spodziewać się mrówek:)
Dziękujemy, Journey42675715665