Naprawdę Dobra Atrakcja

Zrecenzowano: 5 czerwca 2018
Wojtek A
Wrocław, Polska

Zrecenzowano: 24 września 2018

Dla miłośników "Tylko Dla Orłów" świetne miejsce, dla tych którzy nie znają filmu również gorąco polecam. Proponuję wjechać wagonikiem, a zejść na pieszo. Koniecznie trzeba poświęcić czas na pokazy sokolnictwa, bardzo dużo ptaków drapieżnych i bardzo fajnie poprowadzona impreza dla każdego. Jedynym ale dużym minusem jest zwiedzanie samego zamku z niby przewodnikiem, jeżeli ktoś mówi po niemiecku to super, ale jak nie to pozostaje audio przewodnik. Nie mam nic przeciw takiemu rozwiązaniu zwłaszcza, że ciężko znaleźć język którego nie ma :), ale w takim wypadku wolę spokojnie chodzić sobie sam i po kolei słuchać, a nie być poganianym przez przewodnika bez którego nie można wejść na teren. Mimo to gorąco polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Przemek G
Zrecenzowano: 2 września 2018

Czas spędza się głównie na stanie w kolejkach do wszystkiego. Na samo stanie w kolejkach trzeba łącznie przeznaczyć około 2 godzin. Potężna strata czasu. Zwiedzanie pomieszczeń tylko zorganizowane. Stanie w kolejce 1 - 1.5 godziny. Dziedziniec zamku zatłoczony tandetnymi usługami typu hamburgery, pizza, gry i zabawy dla dzieci. Targowisko zamiast historii. Szkoda czasu. Najlepsze wrażenie zamek sprawia z zewnątrz z dołu. Potem już tylko gorzej. Bilety drogie 16 euro od osoby wraz z wjazdem kolejką, który trwa 2 minuty a stanie w kolejce do kasy i potem do kolejki łącznie 1 godzinę. Wszystko przez złą organizację. Grupy po kilka osób są wpuszczane do środka. A w środku niczego ciekawego nie ma. Puste pomieszczenia z gołymi ścianami. Przed kasą nie ma podanej informacji, że posiadając bilet z pobliskiej jaskini lodowej otrzymuje się zniżkę na wstęp. Natomiast z biletem z zamku, zgodnie z informacją, można uzyskać zniżkę w Liechtensteinklamm. Tyle, że jest ono zamknięte w 2018 roku. Oczywiście obsługa udaje, że o tym nie wie.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, GeorgeCPol
Zrecenzowano: 5 czerwca 2018

Zamek wart zwiedzenia potęga eksponatów i co najważniejsze można wejść ze swoim pupilem . Widoki z niego rewelacyjne . I oczywiście nie można zapomnieć , że był w nim nagrywany film Tylko dla orłów . :)

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2017
Dziękujemy, Wojtek A
Zrecenzowano: 2 września 2017

Od dziecka marzyłem aby zwiedzić ten zamek. Zobaczyłem go oczywiście w filmie "Tylko dla orłów". Często takie odwiedziny to rozczarowanie. Nie tym razem. Zamek wygląda jak go sobie wyobrazałem. Na zamku jest też co zwiedzać. UWAGA. Jest polski audioguide. Na zamek można wjechać kolejką ale wracając radzę zejść normalnie. Naprawdę warto.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
Dziękujemy, AndrzejXII
Zrecenzowano: 29 sierpnia 2017

Piękna średniowieczna twierdza do której można się dostać pieszo lub kolejką (w tej wersji kosztuje to 15 Euro od osoby). W zamku czeka na nas trasa turystyczna z polskim audioguidem. Opowieść jest ciekawa m.in. o historii zamku i technikach jego obrony. Muzeum raczej skromne ale wielkie wrażenie robi loch do którego wrzucano z wysokości 9 metrów. "Wisienka na torcie" to widok z wieży zegarowej, imponujący choć chyba nie dla osób z lękiem wysokości. Warto odwiedzić, posłuchać, popatrzeć.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
1  Dziękujemy, Marcin66