Golem
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Jak większość zapewne czytaliśmy dużo różnych opinii przed wylotem i nie ukrywam, że obawialiśmy się trochę- teraz wiem że bez powodu. Hotel w sumie spełnił nasze oczekiwania. Dostaliśmy pokój na 4 piętrze z widokiem na morze. Jedzenie nam smakowało, nie mieliśmy żadnych problemów żołądkowych. Pokoje czyste, codziennie sprzątane, działająca lodówka i klimatyzacja, winda również :) Restauracja czysta, kelnerzy na bieżąco sprzątali brudne talerze, również nie brakowało potraw w bufecie. Plaża fajna, dużo leżaków, woda cieplutka- może nie jest to lazur, ale nie uważamy jej za brudną. Piękne zachody słońca.

Wskazówka dotycząca pokoi: pok 414 piękny widok na morze
Dziękujemy, Magdalena M
Zrecenzowano: 3 lipca 2019

Czytając niektóre recenzje, aż boje się myśleć kto je pisze ?! Janusze i Grażyny, którzy za 5000 oczekują luksusów rodem z Dubaju ? Ludzie opanujcie się i przestańcie smarować głupoty na ten hotel.

Obsługa - wspaniała, przemiła, kulturalna i pomocna
Jedzenie - standard plus owoce morza itp.
Napoje w barze - jak zazwyczaj na wakacjach all ekskjuzmi bywa, tak też tutaj było. Myślę, że jak ktoś chciał super drinków, śmiało można niedrogo było takie zakuic w hotelowym barze. Ja polecam Frappe za jedyne 200ALL czyli jakies 6,50 zł :)
Pokoje - także bez zarzutów. Z mężem i małą córeczką ootrzymaliśmy dwupokojowy apartament, balkon i widok na morze plus kolejny balkon z widokiem na ulice i hotel REAN (tylko tam się nie wybierajcie , bo bedzie Was skręcać , że nie jesteście w Mel Holiday)
Codziennie sprzątane, obsługa super
Jedyny mini minus to wi -fi tylko w lobby, ale na balkonie łapało.
Jeśli ktoś pragnie chillu tj. ja , bezstresowego leżenia z piwkiem w łapce i nic nierobienia to polecam. Spodziewałam się trzeciego świata jak w Egipcie, ale tam nie jest źle. Idą do przodu i życzę im wszystkim jak najlepiej.
Jedźcie do Albanii ,bo hotele rosną jak grzyby po deszczu i jeszcze moment, jeszcze chwila i nie beda tak tanie jak teraz :)

1  Dziękujemy, Joanna P
Zrecenzowano: 26 czerwca 2019

Ładny, nowy, hotel ale zasługuje najwyżej na trzy gwiazdki zamiast 5.
Bardzo kiepski serwis kelnerski, po chamsku wyłudzają napiwki. Beznadziejna recepcja nie rozwiązująca problemów . Opcja all inclusive jest poniżajaca. Każą gościom stać w kolejce pod okienkiem "wydawka kuroniowki" a wszystkie bary i restauracje są wyłączone z niej.
Widok boczny na morze oznacza look na sąsiada w gaciach na balkonie naprzeciwko w odległości 8 m. Aby ujrzeć morze trzeba się mocno wychylic tylko trzeba uważać aby nie wypaść.
W pokojach trzeba się serwisu po tysiąc razy dopominać o najprostsze rzeczy jak: ręczniki, mydło, szampon.
Przy plaży nie ma toalet a w hotelu są oznaczenia aby nie wchodzić w strojach kąpielowych. Nie wiem czy ludzie powszechnie nie korzystają z morza...kompletny brak wyobraźni sanitarnej.

Dziękujemy, Mobile791092
Zrecenzowano: 19 lutego 2019

Jedzenie- to jedyny minus. Wszystko zimne i sprawiające wrażenie nieświeżego.
Bar- drinki, napoje, itd. bardzo okey. Można brać szklanki na plażę.
Plaża- raczej zagloniona i brudna, wiec niezbyt (ale to urok Albanii, która dopiero uczy się turystyki).
Okolica- jak pisałam wyżej, turystyka Albanii leży w powijakach i każdy kto się tam wybiera nie może oczekiwać cudów. Rozwalone drogi (a raczej ich brak), wszędzie papierki (ale w Londynie jest to samo, więc nie wiem czy to dobry wyznacznik), sklepy wyrwane z innej rzeczywistości, knajpy okropne :) Ale mi się to podobało, bo ma to niesamowity urok. Pokazuje zupełnie inny świat, niż ten do którego przywykliśmy. Albańczycy to najwspanialsi i najżyczliwsi ludzie jakich spotkałam. Wchodząc do speluniastej knajpy (bo tylko taka była otwarta), do piwa dostaje się cały zestaw marynowanych fig, jajek, sera i innych przysmaków :) W sklepie częstują cię swojskim winem. Wszyscy się uśmiechają i pomimo cięzkiego życia w Albanii, uwielbiają gości :)
Posumowując, hotel o przyzwoitym standardzie, aczkolwiek daleki od "europejskiego" poziomu.

Generalnie mi się podobało, ale oceniam suche fakty, a nie wrażenie o Albanii jako kraju, więc urywam dwie kulki z oceny.

Termin pobytu: wrzesień 2018
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
1  Dziękujemy, Dominika W
Zrecenzowano: 12 listopada 2018

Nasze spotkanie z Albanią po raz pierwszy było kilka lat temu. Była to Saranda i okolice (jeden dzień). Już wtedy postanowiłyśmy kiedyś tu wrócić. Trochę nas rozczarowała informacja, że widoczny na zdjęciach budynek to nie ten w którym dostaniemy pokój. Jeszcze więcej obaw budziło to, że zupełnie nie było wiadomo jak będzie wyglądał nasz i który to będzie budynek. Informacje na stronie biura były bardzo nieprecyzyjne. Hotel ma kilka budynków ( do końca nie udało nam się ustalić ile bo są rozrzucone przedzielone innym hotelem i tworzy się trochę bałagan. Teren hotelu od strony ulicy trochę zaniedbany. Miałyśmy wykupiony pokój z widokiem na morze. Zakładałyśmy, że będzie to budynek w pierwszej linii brzegowej. Tak niestety nie było. Dostałyśmy pokój na piątym piętrze w budynku, w drugim rzędzie i dość mocno cofnięty od morza. Widok co prawda w oddali był ale ponad drzewami i dachami. No i jak dla nas duży problem to brak windy od poziomu zero, trzeba wnieść ciężkie walizki prawie na 1 piętro i tam dopiero jest winda.Tak naprawdę to koniec narzekania bo reszta już na plus. Pokój był bardzo duży z oknami na dwóch ścianach, czysty z ładnym balkonem od strony morza. Trzeba wziąć po uwagę, że 5 gwiazdek w Albanii to na pewno nie to samo co w Szwajcarii, Austrii czy Hiszpanii a nawet w Egipcie. Jedzenie w hotelu bardzo smaczne, urozmaicone (dużo owoców morza) i pomimo obaw, po przeczytaniu wcześniejszych opinii o zatruciach, nam nic nie było. Czynne były dwa baseny: główny gdzie było dość głośno i tłoczno, choć leżaków nie brakowało i drugi cichy, bardzo mało gości i dużo pustych leżaków. Minusem było to, że na tym cichym basenie bar był nieczynny i żeby się czegoś napić trzeba było spory kawałek chodzić. Obsługa bardzo uprzejma i chętna do pomocy choć z obcymi językami poza recepcją był problem., ale się starali. Potrzebowałyśmy dodatkowy komplet pościeli ( dostałyśmy jeden ) i pomimo, że pani nic nie rozumiała to przyszła do pokoju i po prostu pokazałyśmy na migi, podobnie było z wieszakami w szafie ( tylko 3 szt ) dostałyśmy jeszcze 10 szt. Na uznanie zasługują barmani w barze przy basenie, którzy obsługiwali w zawrotnym tempie. Wycieczka do Kruji bardzo fajna, do Tirany taka sobie. Pojechałyśmy same do Durres. Miasto rozwija się, dużo budują ( hotele, ulice, chodniki ) fajna promenada wzdłuż morza. Pojechałyśmy w jedną stronę autobusem trzeba mieć leki na bilet i dojść około 30 minut do przystanku. Z Durres do Golem taksówką za 15 euro.
Ogólnie hotel godny polecenia. Wieczorem w hotelu przy basenie muzyka ale ogólnie niewiele się dzieje. Miejscowość Golem bardzo mała z paroma sklepami spożywczymi i nic więcej. Brak chodników, czystość na ulicy i przed hotelem taka sobie.

Wskazówka dotycząca pokoi: Lepszy widok z wyższych pięter. Pokoje w budynkach przy plaży i widokiem na morze
Termin pobytu: wrzesień 2018
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi