Zrecenzowano: 13 września 2017

Hotel zbudowany z rozmachem. Był to jeden z najładniejszych hoteli w jakim byliśmy. Dwa pokoje dla czterech osób z tarasem miały prawie 100m2. Widok z 5 piętra na morze piękny. Plusem także wifi w pokoju oraz czysty basen.
Minusy:
Codziennie wieczorem pod prysznicem zimna woda lub letnia.
Codzienne kolejki do jedzenia przy każdym posiłku. (5 do 15 minut stania)
Morze z bardzo dużymi ilościami glonów. Na plaży hałdy dwu metrowe glonów.
Brak jedzenia dla dzieci
Brak animacji i animatorów do dzieci.
Brak animacji dla dorosłych
Brak wolnych leżaków przez wprowadzanie odpłatnie Albańczyków na basen i morze.
Brak soków, były tylko napoje chemiczne lub woda niegazowana.
Brak herbaty lub kawy do obiadu i kolacji.
Przekąski serwowane tylko przez pół godziny.
Ciastka tylko typu biszkoptowego którego nie jadamy.
Brak podstawowej higieny przy jedzeniu. Mieliśmy zatrucia pokarmowe.
Warzywa leżą bez chłodzenia. Często leżały od obiadu do kolacji w restauracji,
Sprzątanie pokoi polegało tylko na sprzątnięciu podłogi i poprawieniu łóżek.
Tylko jedna winda w naszym skrzydle.
Za mała ilość obsługi.
Codzienne głośne puszczanie disco polo.
O godzinie 17.50 obsługa mimo że się leży na leżaku wyprasza.
Nie można siedzieć przy pustych stolikach które należą do baru bez zamówienia płatnego napoju (mimo iż są stoliki w jadalni zajęte i mamy all inclusive)
Przy oddawaniu ręczników nie oddano nam depozytu po 3 euro/ręcznik twierdząc że to zapłata za pożyczenie na tydzień (dla porównania 3 euro kosztuje zakup nowego ręcznika)
Jak widać powyżej hotel bardzo niskiej jakości mimo iż wizualnie idealny.
Pozdrawiam

Wskazówka dotycząca pokoi: Polecam pokój 509 i 510
Dziękujemy, Janek12345
Zrecenzowano: 5 września 2017

Hotel z aspiracjami. Hotel położony przy piaszczystej plaży, która była codziennie sprzątana. Budynek jest nowy i bardzo ładnie prezentuje się na zewnątrz oraz wewnątrz. Jednak nadal toczą się prace remontowe i wykończeniowe. W niektórych miejscach wymagane jest zamontowanie barierek, bo obecnie jest niebezpiecznie - np. niezabezpieczone schody. Pokoje przestronne, codziennie sprzątane. Jednak podczas dwutygodniowego pobytu pościel nie została ani razu zmieniona. Zaskoczył nas brak telefonów w pokojach hotelowych. Posiłki dość urozmaicone, jednak często chłodne. Przydałoby się wprowadzenie tematyczności np. każdy dzień inny rodzaj kuchni - ryby, Śródziemnomorze, albańska etc. Kuchnia i obsługa nie jest przygotowana na wzmożony weekendowy ruch: wówczas zdarzały się problemy z dostępnością naczyń oraz miejsc w sali restauracyjnej. Awarii ulegały także ekspresy do kawy. Kawa koszmarna, co bardzo dziwi w kraju słynącym z wysokiej jakości napoju. Hotelowe ekspresy oferowały napój kawo podobny - instant. Wg mnie w obiekcie plasującym się wysoko w kategoryzacji, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Bar obsługujący opcję all inclusive był tylko jeden, choć katalog Itaka obiecuje dwa. Fakt, jest drugi w budynku przy restauracji, jednak używany jedynie jako miejsce mycia szklanek i kieliszków. Basen spory i codziennie sprzątany. Głęboki, wg mnie głębszy niż podane w katalogu 140cm. Brodzik malutki. Brudne naczynia z wieczornych imprez wokół basenu usuwano dopiero w godzinach porannych ok. 9. Tak więc przychodząc na basen zastawaliśmy nieporządek. Okolica mało elegancka, jednak zaspokajająca wszelkie potrzeby zakupowe - pieczywo, napoje, kawiarnie, restauracje, pamiątki itp. Opisane w katalogu animacje ograniczały się do cowieczornych koncertów lub muzyki granej przez dj'a. Reklamowanych animacji sportowych dla dorosłych i dzieci niestety zabrakło.

Wskazówka dotycząca pokoi: Nie warto dopłacać za see view, gdyż pokoje od strony morza są głośne (wieczorne koncerty). Ciche są pokoje od strony drogi głównej.
1  Dziękujemy, Małgorzata K
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2017

Fafa Premium ma świetny, głęboki basen i podaje dużo świeżych warzyw i owoców, ale na tym kończą się pozytywy. Łazienki to jakiś dramat - po roku od budowy hotelu rośnie w nich obrzydliwa pleśń, a w nocy śmierdzi z nich stęchlizną. Może dlatego, że nie ma w nich zasłonek prysznicowych i przy każdej kąpieli zalewa się całą łazienkę? Hotel nie jest w stanie obsłużyć wszystkich gości - leżaków jest za po prostu za mało, można zapomnieć o tym, że się choć raz usiądzie się na plaży, bo ludzie zostawiają ręczniki na parasolach jeszcze poprzedniego dnia i rezerwują sobie w ten sposób miejsca. Mimo sporego obłożenia hotel sprzedaje też wejściówki na swój teren osobom, które tam nie nocują.
Basen jest niby czynny do godziny 18:30, ale już ponad godzinę wcześniej obsługa składa parasole i leżaki wokół basenu, by rozstawić zamiast nich stoliki na... płatny bar! Co z tego, że w samym barze są jeszcze wolne miejsca, musi na siebie zarobić i co mnie najbardziej oburzyło, jeżeli nie kupuje się tam drinków, to przy tych stolikach nie można sobie po prostu usiąść, mimo, że jest się gościem hotelu. A nie ma za bardzo innego miejsca do siedzenia sobie wieczorem – bo leżaki już zebrano, a na stołówce się je.
Co więcej, hotel powinien się nazywać Fafa Disco, bo codziennie od około 18:30 do północy ryczy tam na cały regulator muzyka. Raz była tak głośno, że mimo zamkniętego okna i zatyczek w uszach nadal rozpoznawaliśmy piosenki. A w recepcji tłumaczą, że mają event i że przecież cisza nocna w Albanii jest od 24:00. Ja do tego hotelu na pewno nie wrócę, z ulgą żegnałam wszechobecny zapach stęchlizny, muzykę na cały regulator i monotonne jedzenie.

5  Dziękujemy, anniikka
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2017

Jestem bardzo zadowolona

Hotel Mell Holyday jest super. Jesteśmy w Albanii 5 raz i to był najlepszy hotel,chociaż każdy poprzedni miał swój Klimat.
W MELL Holyday pracują bardzo ale to bardzo mili ludzie, chętnie służą pomocą czego nie mroźna powiedzieć o rezydencję z Itaki, to jest porażka, facet zupełnie niemający pojęcia o pracy rezydenta i nieznający swoich obowiązków.
W hotelu są fajne pokoje,codziennie sprzątanie.Nie czytajcie nawet negatywnych opinii,bo mogą je pisać ludzie za których nam było po prostu wstyd. W tym samym czasie przebywał starszy pan , któremu ciągle coś nie pasowało np. kolor śliwki, czy temperatura wody w dystrybutorze, którą i tak nalewał sobie do butelek. Wstyd i żenada. Ale hotel polecam w 100 procentach. My na pewno jeszcze tam wrócimy.

Wskazówka dotycząca pokoi: najpiękniejszy widok z pokoju 508
Termin pobytu: czerwiec 2017
1  Dziękujemy, _abrzuszek1
Zrecenzowano: 31 maja 2017 z urządzeń przenośnych

Hotel Fafa Premium, w którym zostaliśmy zakwaterowani został oddany do użytku w 2016 roku, jest wiec nowy. Części wspólne z elementami "pozłacanymi", złota winda, wstawki w ścianach i podłodze maja dodawać całemu miejscu charakteru luksusowego. Całość bardzo czysta, Panie zaprzątające nie dopuszczają do pojawienia sie choćby paproszka. To samo tyczy sie części zewnętrznej, w której skład wchodzi duży basen, mnóstwo leżaków, bar oraz cześć restauracyjna. Woda w basenie czyściutka, nie uświadczymy tam pływających owadów czy liści. Wydzielona plaża hotelowa z wystarczająca ilością leżaków i parasoli, również na bieżąco sprzątana. Pokoje przestronne, wyposażenie wystarczające ale bez dodatkowych akcesoriów jak np. zestawy do szycia czy czepki kąpielowe. W dużej szafie wisiały 2 wieszaki. W łazience prysznic bez kabiny ani zasłony, wiec przy każdej kąpieli cała łazienka pływała w wodzie - jedyna niedogodność. Ogolnie pokoje oceniamy na plus - oczywiście daleko im do naszych 5* ale jest czysto i schludnie, ręczniki sa wymieniane codziennie. Ogromnym minusem dla nas podczas pobytu było okropne jedzenie. Na sniadanie, obiad i kolacje kuchnia serwowała praktycznie te same dania. Nie były one smaczne, zazwyczaj jałowe bez smaku, niedoprawione i zimne. Albania chwalona za pyszne owoce morza - w hotelu serwują tylko mule z chrupiącym pomiędzy zębami piaskiem. Raz na kolacje podali krewetki z ograniczeniem 2 sztuki/osoba. Po czwartym dniu pobytu nie mogliśmy juz patrzeć na to jedzenie. Jeśli chodzi o alkohol to bardzo smaczne piwo, brandy z cola lub sprintem godne polecenia jednak odradzam wino zarówno białe jak i czerwone - rozrobione z woda i nie nadające sie do wypicia. Nie uswiadczylismy w hotelu czegoś takiego jak sok - były tylko napoje owocowe które prawdopodobnie zawierały cała tablice Mendejelewa i tak tez smakowały. Oprócz alkoholu do spożycia nadawała sie tylko woda :) Obsługa hotelowa bardzo miła i pomocna, czasem maja problem z językiem ale da sie jakoś dogadać. Ogolnie polecam hotel, niestety opcji ale inclusive juz nie - z powodu niezjadliwego jedzenia.

Termin pobytu: maj 2017
17  Dziękujemy, Zuzanna P