Fajne miejsce

Jesteśmy tu w zasadzie co roku. Przy gorszej pogodzie jest nieco gorzej... Ale wystarczy, że nie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 21 lipca 2019
Pathfinder825242
Wycieczka, zwiedzanie.

Zrecenzowano: 7 października 2018
Ludmiła D
Gryfino, Polska

Zrecenzowano: 21 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Jesteśmy tu w zasadzie co roku.
Przy gorszej pogodzie jest nieco gorzej... Ale wystarczy, że nie pada deszcz i można tu przyjemnie spędzić kilka godzin.

Dziękujemy, Pathfinder825242
Zrecenzowano: 7 października 2018

Zwiedziłam Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach. Wspaniałe miejsce. Jest co podziwiać. Można tu spędzić kilka godzin, podziwiać, słuchać i czytać o tym, jak dawniej żyli ludzie.
Wspaniałe miejsce dla dzieci i dorosłych. Warto odwiedzic to miejsce. Mnie nie dopisała pogoda. Lało jak z cebra.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Ludmiła D
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Super miejsce do cofnięcia się w czasie. W okresie przełomu lipca i sierpnia muzeum zmienia się w skansen w którym można zobaczyć ludzi jak żyli i pracowali kilkadziesiąt lat temu.
Wybierając się do muzeum można skorzystać z darmowego parkingu przy galerii lokalnego malarstwa. Parking jest na końcu wsi po prawej stronie. Nie radzę parkować w miejscach przygodnych ponieważ mieszkańcy potrafią wezwać policję.
Jak już wspomniałem w okresie przełomu lica i sierpnia w muzeum pracują ludzie przebrani w stroje z epoki i wykonujący dawne czynności.
Podczas naszego pobytu zrobiliśmy samodzielnie linę ze sznurka na oryginalnych urządzeniach. Widzieliśmy jak wydobywa się torf i jak się go suszy.
Podglądaliśmy rzeźbiarza wykonującego drewniane kluki (rodzaj podków z drewna dla koni).
W jednej z chat mogliśmy zobaczyć jak się przędzie na kołowrotku w innej spróbowaliśmy lokalna zupę warzywna.
W muzeum spędziliśmy kilka godzin. Na pewno zwiedzaniu pomogła pogoda ponieważ było słonecznie i nie za gorąco co jest szczególnie ważne ponieważ dużo czasu spędza się na powietrzu..
od strony organizacyjnej dodam że dostęp do toalet jest dobry. Niedaleko jest też restauracja z nienajgorszy jedzeniem.
Jak już zanudzicie się zwiedzaniem muzeum to można się przejść nad jezioro gdzie znajduje się wieża widokowa.
Muzeum zwiedzaliśmy z siedmiolatkiem i dał radę tzn nie marudził i podobało mu się szczególnie robienie liny.
Pojedzie tam i sprawdźcie sami.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, Tomek Z
Zrecenzowano: 18 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Odwiedziliśmy w lipcu w deszczowy dzień i ta ponura pogoda chyba udzieliła się pracownikom muzeum :/
Parę lat temu, z 10-15 było ekstra a teraz, lekkie rozczarowanie. Nie bylo pokazu pieczenia chleba ani wyrobu masła... tylko kartoflanka, pyzy (kuchnia kaflowa) i gofry z gofrownicy...

Minusy:
-w toaletach brak prądu więc nie bylo światła i suszarka nie działała;
-panie odgrywające role nie były rozmowne, właściwie część nawet nie odpowiadała na pytania, nic nie tłumaczyły itp. (Mowa o czynnościach jak tkanie, smażenie owoców. ..) - niemniej miło jak się kupi zupę kartoflankę...
-w sklepiku nie można płacić kartą

Plusy:
-żywe zwierzątka: konie, owce, kozy i gęsi
-bezpłatny parking 300m dalej
-za bilety możliwość płacenia kartą
-w pierwszym domu głośnik w 3 językach o historii, codzienności, legendzie powstania Kluk i mieszkańców
-otoczenie natury

Mnie zaraziła Pani sprzedająca miody, której kalkulator dwa razy (!!!) pomylił sie w rachunkach... kalkulator kontra liczenie w pamięci... niesmak pozostał ogromny.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
1  Dziękujemy, 388kasiaz
Zrecenzowano: 27 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Ładne miejsce. Duża dawka historii lokalnej. Ekspozycja ciekawa i wszechstronna. Polecamy domowe wypieki ciasta i chleb z małej budki przy drodze. Pycha!!

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, 695magdalenab