Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

Ogólna ocena jest dobra, ale podczas pobytu zarejestrowałem kilka negatywnych rzeczy:

1. Basen - ponad połowa udogodnień nie działa albo jest wyłączona, ogólnie strefa basenowa jest bardzo mała. Sauny włączane tylko na prośbę gości, nikt nie proponował żadnych usług spa.
2. Wygłuszenie pokoi bardzo słabe - słychać spuszczaną wodę w toalecie piętro wyżej - w hotelu 5* nie powinno to mieć miejsca
3. Restauracja - wszystkie Panie kelnerki bardzo sympatyczne, ale brakuje tam chyba jakiegoś managera, bo panuje niesamowity chaos.
Samo jedzenie bardzo smaczne, ale po pierwsze nie było go za bardzo czym nakładać (brak sztućców, łyżek itp.) a po drugie nie za bardzo było gdzie usiąść, ponieważ stoliki w dużej mierze były nie posprzątane albo nie nakryte. Jeśli udało już się znaleźć miejsce to kelnerka z własnej woli nie przyszła i nie zaproponowała chociażby czegoś do picia.
4. Hotel oferuje wiele atrakcji, ale brakuje jasnych informacji z czego, gdzie i kiedy można skorzystać, o wszystko trzeba wciąż dopytywać.
5. Niestety, najbardziej irytująca sprawa to panująca w hotelu swego rodzaju grupa z extra przywilejami (znajomi personelu, właścicieli etc.). Pomimo punktu w regulaminie o braku akceptacji zwierząt, podczas pobytu codziennie musieliśmy słuchać szczekającego psa w restauracji. Obsługa na plaży nic sama nie zaproponuje, o wszystko trzeba się dopominać, prosić i dopytywać - bardziej są zajęci rozmową ze swoimi znajomymi, którzy wchodzą za bar tak samo swobodnie jak kelnerki.
6. Pokoje wysprzątane pobieżnie, pod kanapą można było znaleźć śmieci po poprzednich gościach, a na suficie pajęczyny.
7. Ceny - ja rozumiem ekskluzywny charakter hotelu, ale 12 PLN za szklaneczkę soku cappy dla dziecka lub 60 PLN za 'pięćdziesiątke' johny walkera w minibarze to jest gruba przesada.

Z plusów na pewno bardzo smaczne jedzenie i uśmiechnięty personel. Teren bardzo duży i malowniczy łącznie z plażą (która niestety jest nieco oddalona od głównego budynku). Warto też skorzystać z rejsu po jeziorze - to chyba najlepsza atrakcja hotelu.

Wskazówka dotycząca pokoi: W pokojach na pierwszym piętrze słychać spływająca wodę z prysznica/toalety z pokoju wyżej.
Dziękujemy, Karol G
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Uważam, że każdy kto odwiedzi Narie Resort & SPA będzie w mniejszym lub większym stopniu zadowolony, a sam obiekt ma bardzo duży potencjał.

Ocena 3/5 wynika w tym wypadku głównie ze względu na stosunek jakości do ceny. Jeżeli oczekuję się od gości zapłaty 1 100 papieru za dobę, za pokój dwuosobowy (niby wersja premium czy też deluxe) to spodziewam się, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Niestety nie jest. Jeżeli chodzi o analogiczny poziom cenowy to skalą porównawczą jest dla mnie jeden z hoteli Dr. Eris oraz Odyssey w okolicach Kielc. Narie Resort wypada w tym zestawieniu trochę blado.
Gdyby ceny za pokój były o 30-40% niższe to "w ciemno" wystawiam 5 gwiazdek i nie narzekam.

Oczywiście jest dużo plusów i warto je wymienić:

+Hotel. Kameralny, pięknie położony, ciekawa architektura, przestronne i nowoczesne pokoje. Cudnie zagospodarowany teren dookoła hotelu. Wszystko to cieszy oczy.

+Personel. Zaczynając od Pań z recepcji, Kelnerek, obsługi SPA, a na Paniach sprzątających kończąc. Każdy uśmiechnięty i przyjazny.

+Kuchnia. Nie wiem kto jest Szefem kuchni w Narie ale zarówno pozycję z karty (próbowaliśmy jedynie dwóch) jak i kolacja w formie bufetu są wyśmienite. Jeżeli chodzi o wieczorne bemary to zdecydowanie postawiono na jakość, a nie ilość. Szacunek. Dodatkowo w sobotę w cenie pokoju zorganizowano bardzo smaczny grill na plaży.

+Basen. Duży i przestronny. W sam raz na ilość gości, którą jest w stanie zakwaterować hotel. Szczególnie w okresie letnim, gdzie spora część gości korzysta z plaży.

+Hotelowa plaża. Robi wrażenie. Piaseczek, Beach Bar gdzie poza drinkami mamy też jedzenie, hamaki, leżanki, leżaki, stoliki, bardzo czysta i przyjemna woda. Warto tylko zaznaczyć, że na zdjęciach widzimy bardzo duże oczka wodne wokół hotelu, natomiast sama plaża zlokalizowana jest około 1km od hotelu. Rozwiązano to bardzo zgrabnie. Do dyspozycji gości są meleksy. Wystarczy poprosić o transport na recepcji i w kilka minut dostajemy "podwózkę" na plażę. Fajne. Oczywiście w drugą stronę również.

+Moskitiery w oknach. Niby drobna rzecz, a bardzo cieszy. Tym bardziej, że w czasie naszego pobytu (sierpień) na każdym kroku było masę pszczół/os i siatki zdecydowanie "robiły robotę".

+Wyposażenie pokoju. Pewnie jak większość osób spędzaliśmy mało czasu w pokoju, natomiast jeżeli ktoś lubi takie rzeczy to mamy tutaj odtwarzacz płyt CD, soundbar połączony z radiem oraz telewizor (ogromna ilość kanałów). Wszystko to znanej marki Bang & Olufsen. Do tego dużo miejsca i przejściowa, przestronna garderoba. Dbałość o szczegóły. W pokoju była na przykład parasolka. Niby nic wielkiego ale akurat w ciągu Naszego pobytu padał deszcz i okazała się bardzo przydatna.

+SPA. Tutaj opieram się na opinii Żony. Bez szału ale w porządku, poprawnie. Cenowo też jak najbardziej OK.

+Infrastruktura dla dzieciaczków. Było ich na prawdę dużo ale zarówno maluchy jak i ich rodzice wyglądali na bardzo zadowolonych. Przestronny pokój zabaw oraz plac zabaw zaraz obok hotelu. Przestrzeń do biegania, praktycznie nieograniczona.

+Kort tenisowy oraz stadnina. Pierwsze zaraz obok hotelu, drugie w odległości 2-3km.

+SIłównia. Dobrze wyposażona. Są ciężary, ławeczka, jest bieżnia, orbitrek. Jedyny minus to dość małe pomieszczenie. Ćwiczyłem w sob/niedz sam, więc było wszystko w porządku ale przy 3-4 osobach będzie ciasno.

Niestety jest też szereg spraw, które pozostawiają sporo do życzenia:

-Panie Kelnerki. Widać, że dziewczyny bardzo się starają ale najzwyczajniej na świecie brakuje im porządnego szkolenia albo są to też osoby "z łapanki" przyjęte na okres wakacyjny bez doświadczenia w gastro. Pusta restauracja, czas oczekiwania na zwykłą kawę ponad 15 minut. Prośba o jakiegoś standardowego drinka, problematyczna (w piątek był na prawdę ogarnięty Pan Barman ale jak Sam powiedział jest tylko "z doskoku" i w sobotę już była "lipa"). Pytania odnośnie Menu widać sprawiają spory kłopot.

-Menu a la carte. Restauracja zgodnie z napisem na drzwiach czynna jest od 13 do 22. Od 18 serwowana jest bufetowa kolacja. Postanowiliśmy spróbować czegoś z karty w okolicach 16.30. Udało Nam się zamówić dwie zupy (wyśmienite!), natomiast zamówienie drugiego dania chwilę później okazało się niemożliwe gdyż "wszystkie palniki w kuchni są już zajęte, bo ekipa przygotowuję kolację". Poważnie?

-Strefa basenowa. Jak wspominałem przestronna ale są też niestety minusy. W sobotę woda w basenie po prostu lodowata ale OK, może tak po prostu ma być (co kto lubi). Tylko dlaczego w niedzielę była już o co najmniej kilka stopni C cieplejsza? Ktoś zapomniał "podgrzać" na czas weekend'u? Mamy nad basenem olbrzymi "telewizor", a obok bar. Super pomysł! Drineczki i jakiś ciekawy film czy nawet jakieś wiadomości lub MTV, a wszystko to siedząc w wodzie. Niestety obie te rzeczy uruchamiane są jedynie w przypadku większych, zorganizowanych event'ów. Szkoda. W Jacuzzi (standardowe, na 4-5 osób) "bąbelki" i inne cuda działają tylko z jednej strony. Różnego rodzaju natryski w basenie przez cały weekend wyłączone (albo zepsute?).

-Konwersacje obsługi hotelowej. Pobyt od piątku do niedzieli, a byłem 4 razy świadkiem konwersacji różnych osób pracujących w hotelu, gdzie przy gościach cisnęli po menedżerach i ogólnej organizacji pracy w sposób bardzo wylewny. Nie jakieś tam drobne k**** wtrącone tu i tam tylko całe litanie po łacinie. Dla mnie bez większego znaczenia ale dzieciaków w hotelu cała masa. Analogiczna sytuacja w restauracji. Bufet śniadaniowy i wieczorny są ustawione zaraz obok drzwi do kuchni. W sobotę wieczorem widać Panowie kucharze byli mocno podirytowani z tego czy innego powodu, bo nakładając sobie kolację można było nasłuchać się na prawdę ciekawych określeń.

-Pokój. Poniższe wynika z bryły budynku ale w każdym razie na drugim piętrze (hotel ma 2 piętra) duża liczba pokoi ma jedynie okna dachowe. Na takiej wysokości, że przy wzroście 1,90cm, nawet stając na palcach nie byłem w stanie podziwiać na prawdę pięknego widoku wokół hotelu, szkoda. Telewizor umiejscowiony na ścianie obok łóżka, trochę kłopotliwe. Szklana zasłona pod prysznicem nieszczelna jak diabli, więc nie sposób nie "zalać" łazienki. Czytnik kart umożliwiających wejście do pokoju przymocowany do klamki od drzwi na zwykłej, przeźroczystej, biurowej taśmie klejącej (super drobnostka ale mówimy tu o 5* i poziomie cenowym $$$).

-Minibar w pokoju. Ok, wiadomo że te sprawy tanie nie są ale bez przesady. Cena za piwo, soki czy jakieś przekąski w porządku. Natomiast 60 PLN za 50ml Johnie Walker Black Label czy też 50 PLN za 50ml rumu Bacardi to już jest szaleństwo.

-Godziny otwarcia restauracji/baru. Jedynie do 22. Rozumiem, że jest to SPA gdzie jesteśmy w celu relaksu, odpoczynku itp. itd. ale w takim razie niech będzie tego jakaś konsekwencja. Zarówno w piątek jak i w sobotę pomiędzy 22, a 01 w nocy było słychać jakieś na prawdę głośne, cykliczne tłuczenie (coś w stylu robienia kotletów - Nasz pokój faktycznie zlokalizowany bezpośrednio nad hotelową kuchnią), a później kiedy to się skończyło to do 03 z kawałkiem bieganie po korytarzu i melanż w najlepsze. Absolutnie nie sugeruję, żeby Pani z recepcji szarpała się z kimkolwiek ale może w takim razie warto zainwestować (chociażby na czas weekend'ów) w jakiś odpowiednio przekonywujących Panów, aby grzecznie prosili gości o uszanowanie ciszy nocnej, a w sumie już takiej prawie wczesno porannej.

-Robaczki, pajączki i inne. Ogólnie hotel bardzo zadbany ale widać kilka miejsc komuś umknęło. Polecam komuś z obsługi, żeby zerknął na sufit na klatce schodowej pomiędzy pierwszym piętrem, a parterem. Dzieje się!

Podsumowując Narie Resort & SPA ma o wiele więcej istotnych plusów niż minusów, natomiast w chwili obecnej jest co najmniej kilka alternatyw, które oferują wyższy poziom usług za tą samą (lub niższą) cenę.
Z chęcią wrócimy do Państwa za jakiś czas, żeby zobaczyć jak Państwa hotel się zmienia.

Wskazówka dotycząca pokoi: Część pokoi na drugim piętrze posiada jedynie wysoko położone okna dachowe, które uniemożliwiają podziwianie fantastycznego widoku.
Dziękujemy, Chriskorz
Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Spędziliśmy uroczy i romantyczny weekend. Obsługa przemiła, zwłaszcza barman przypadł nam bardzo do gustu. Dużo uroczych miejsc do odpoczynku, meleksy na zawolanie, cudowna plaża. Śniadanie najbogatsze jakie kiedykolwiek widziałam! Duży basen, oczywiście z jacuzzi, rewelacyjny masaż. Wrócimy z prawdziwą radością!

Dziękujemy, ElzbietaN17
Zrecenzowano: 9 maja 2019

Jeden z najlepszych obiektów tego typu w Polsce.
Imponująca powierzchnia, poczucie prywatności i spokoju.
Najwyższej jakości design - sprzęt audio Bang&Olufsen, dodatki Ralph Lauren, kosmetyki Hermes.
Elektrycznie regulowane łóżka oraz cudowne domy gościnne.
To jest "it place" !

Termin pobytu: maj 2019
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, Mateusz B
Zrecenzowano: 30 kwietnia 2019

Wspaniałe otoczenie, a co dla nas było najważniejsze, obsługa przyjemna dzieciom. Hotel zapewnia dużo atrakcji dla dzieci, co pozwoliło nam w końcu wypocząć, nie martwiąc się o nasze pociechy. Na pewno tu wrócimy w ciągu najbliższych miesięcy.

Termin pobytu: kwiecień 2019
Dziękujemy, Piotr T