Ladny zamek

Zamek warto zoaczyć

Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019
Cezar732

Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo ładny zamek, dobrze utrzymany. Wejscie do zamku płatne, zniżki dla dzieci, nauczycieli, emerytów...wejściówki nie sa jednak drogie a warto zobaczyc zamek od środka. Dla zwiedzajacych na każdym piętrze przygotowane są ciekawe wystawy, eksponaty. Dużym zaskoczeniem na plus jest wystawa na poddaszu szkiców, rysunków Mariusza Kałdowskiego. Zamek od wnetrza przypomina nam troszkee Collegium Maius. Przez niektórych nazywany jest ,,Wawelem Północy,,. Na minus brak informacji a przynajmniej my nie widzieliśmy, że zamek byl miejscem gdzie kręcono ,,Koronę Królów,,. Będąc w okolicy warto zawitac do m.in Reszla, św. Lipki Olsztyna.

Dziękujemy, zbyszek191
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019

Wejście do zamku płatne. Zwiedzanie do 17, jednak już o 16.30 nikogo nie wpuszczają. Kto lubi takie klimaty, to polecam. Sam wygląd robi wrażenie, a już nocne podświetlenie super. Kto nie lubi historii i opowieści będzie się w zamku nudził.

Dziękujemy, Cezar732
Zrecenzowano: 27 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Duży i pięknie położony. Ceny wstępu umiarkowane. Ponad godzina chodzenia po komnatach zamkowych. Zachwycający refektarz i krużganki. Zdecydowanie słaba wystawa obrazów na ostatnim piętrze. Nie wiem po co w takim miejscu galeria sztuki - zbędne. Na Warmii punkt obowiązkowy !

Dziękujemy, D8639NDadamk
Zrecenzowano: 13 lipca 2019

Przepiękne zamczysko, koniecznie do zobaczenia. Dawna siedziba biskupia, a przez kilka lat przebywał tu również nasz słynny astronom Mikołaj Kopernik.
Zamek zachwyca nie tylko potężną bryłą, ale również dziedzińcem z krużgankami, a w środku pięknymi sklepieniami.
Koniecznie trzeba obejść zamek dookoła bowiem z każdej strony prezentuje się on dostojnie i okazale.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, PodrozeStarszegoPana
Zrecenzowano: 2 maja 2019

Jak w temacie - dla tych którzy lubią architekturę gotycką - świetne miejsce do odwiedzenia. Zamek przepiękny, jest co oglądać.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, slawomirg541