“Więcej nie”

CONFIT restauracja i wino
Zrecenzowano 7 września 2019

Mieszkam blisko, więc często bywam, a właściwie bywałam. Kilka razy pisałam o restauracji "Confit". Zawsze z nadzieją, że będzie lepiej. Niestety, zawsze coś niedomagało. Ja jednak miałam nadzieję, że to przejściowe, że zdarzył się drobny wypadek przy pracy, np. kaczuszka z gumowatą skórką, całkowicie nie do pogryzienia, innym razem zimne dania (chyba zawiodła obsługa), jeszcze kiedy indziej twardy ryż w risotto, że o suchych kilku kawałeczkach cielęciny nie wspomnę. Jedyne danie, które charakteryzuje się powtarzalną, dobrą jakością to rolada i kluski. Restauracja nastawiona jest na imprezy. Indywidualni klienci w weekendy są chyba kulą u nogi. Ja już nie dam więcej szans. A Wy ... na własne ryzyko. Może traficie na dobry dzień kucharzy.

Dziękujemy, Joanna M

Zrecenzowano 24 lipca 2019

Od kilku lat odwiedzam tą restaurację. Przechodziła różne metamorfozy i wreszcie jest godna polecenia. Wystój przyjemny, obsługa bardzo miła. Jedzenie cieszy oko i podniebienie. Zdarzają się wpadki, np. kaczka z gumowatą skórką, ale dodatki: połączenie słodkawych buraczków i ostro-kwaśnej czerwonej kapusty było idealne. Nie wiem, czy opinia dotrze do szefa kuchni. Jeżeli tak, to trochę więcej sosu na kluskach. W moim daniu odrobina sosu była na kaczce, a kluseczki jadłam suche. Polecam desery. Beza z kremem pomarańczowym powaliła mnie na kolana. Podsumowując POLECAM.

Dziękujemy, Joanna M
Zrecenzowano 18 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Wnętrze bardzo miłe, czysto, co prawda nie ma śląskich akcentów ale to nie przeszkadza. Obsługa miła, uprzejma, uśmiechnięta. Trochę długo trzeba czekać, ale podobno dlatego, że wszystko robią na świeżo. Rolada z kluskami po prostu pycha, pięknie podana. Risotto z cielęciną takie sobie. Ceny w porządku. Ogólnie z całą pewnością można polecić.

Dziękujemy, Leszek P
Zrecenzowano 15 czerwca 2019

Zacznę od tego, że nazwa restauracji jest tak mało widoczna że mieliśmy problem z tym, aby tam trafić. Na szybach wszędzie oklejone jako kuchnia Śląska, od głównej ulicy nazwy restauracji nie widać, musieliśmy dzwonić aby upewnić się czy to na pewno to miejsce.
Wnętrze totalnie nie jest śląskie, tapety z napisami w języku angielskim, dużo zieleni i szarości, klimat trochę nijaki.
Obsluga bardzo miła.
Przejdę teraz do jedzenia.
Lemoniada arbuzowa zamówiona przez nas niestety nie przypadła nam do gustu ponieważ był to napój o smaku arbuzowym wymieszany z wodą, bardzo słodki co w takim upale nie pozwoliło nam ugasić pragnienia.
Na danie główne zamowilismy rolade Śląską z kluskami i kapusta oraz stek z antrykota z dodatkami.
Rolada była przepyszna, prawdziwa śląska rolada, miękka, aromatyczna, sosik pyszny, kluski też.
Stek z antrykota został podany na kamieniu, zamowilismy średni stopień wysmazenia a niestety był mocno przyjarany, w ogóle było to słabe danie, nie przypominało steka, nie polacam zamawiać jeśli ktoś jadł kiedyś na prawdę fajne, dobre steki to ma porównanie.
Oceniam ta restauracje na 4 gwiazdki ale tylko ze względu na tą rolade i to że nie próbowałam innych dań. W innym wypadku ta restauracje zasługuje na maksymalnie 3 gwiazdki.

Dziękujemy, Klaudia R
Zrecenzowano 24 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Trzeba przyznać: w Conficie co chwilę ktoś wchodzi i wychodzi. Zgodnie ze starą zasadą: jest ruch, musi być smacznie, uważam, że nie ma czego się bać :)
Jedzenie świeże i smaczne. Porcje dość spore. Sałatka nie do przejedzenia przez jedną osobę.
Jedyny minus: w menu wyraźnie zaznaczone ziemniaki puree przy wątróbce, schabowym i devolay. Po otrzymaniu dań- każde miało zaserwowane ziemniaki z koperkiem. Na pytanie dlaczego, kelnerka odpowiedziała, że "to są młode i tak podają".
Bardzo dobra lemoniada arbuzowa. Sernik w kształcie jabłka wygląda obłędnie, choć w smaku już takiego szału nie robi, ale coś kosztem czegoś :)
Gdyby nie wpadka z ziemniakami byłoby 5 gwiazdek :)

Dziękujemy, Magdalena R

CONFIT restauracja i wino — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Siemanowice Śląskie, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w CONFIT restauracja i wino? Podziel się wrażeniami!