Port Ghalib
Zrecenzowano: 13 kwietnia 2019

Nieciekawa okolica, w okolicy targowisko ze sklepikami , dużo betonu , nic ciekawego oraz wciąż w budowie rozwojowa wersja , ambitne plany na przyszłość ,ale póki co nic specjalnego się tam nie dzieje , raczej smutna okolica.

Termin pobytu: luty 2019
1  Dziękujemy, Marcin K
Zrecenzowano: 7 kwietnia 2019

Wybór tego hotelu był raczej przypadkowy. Po prostu zdecydowaliśmy się w ciągu dwóch dni i trzeciego dnia polecieliśmy do Egiptu. Czytaliśmy opinie na tym portalu i najbardziej utkwiło mi w głowie "narzekanie, że autobus nie dowoził na plaże" ... Od razu powiem, że to jakaś bzdura ... plaża od hotelu jest w odległości ok. 400 m - nam akurat spacer sprawiał przyjemność... ale zawsze trafi się ktoś, dla kogo "trawa będzie nie dość zielona".
Sama plaża jest nie za duża, ale tłoku nie było. Obok miejsce do gry np. w siatkówkę. Rafa przepiękna, ale ... bliżej toru wodnego. Kto będzie, zrozumie. Jak to w Egipcie wokół morza – pustynnie. I jak to w Egipcie sporo osób sprzedających różnego rodzaju usługi [snurkowanie, nurkowanie, spa, wycieczki itd.]. Ja za tym akurat nie przepadam, ale dałem radę. Nie jest to szczególnie nachalne.
Pokoje i sam ośrodek ma swój klimat. Mi się to podobało. Oczywiście nie jest to 5 gwiazdek, ale narzekać nie było też za bardzo na co. Znajomi mieli problem w pokoju z toaletą – więc bez problemu zmieniono im pokój. Było gdzie się spotkać i pogadać ze znajomymi, i pobawić. Jak najbardziej pozytywnie.
Kuchnia to kolejny duży pozytyw. Co najdziwniejsze – zupełnie znośne były ciasta. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Ja, co prawda wolałbym więcej owoców, były no ale … Bardzo odpowiadało mi pieczywo. Myślę, że można było sobie wybrać „coś dla siebie”. I o której się nie przyszło bez problemu było miejsce. Zapewne to kwestia terminu [marzec], ale może tak być w sezonie. Czas na śniadania, obiady i kolacje również bardzo długi – każdy mógł zdążyć – tym bardziej, że na plaży był tylko barek z drinkami.
W opcji All Inclusive alkohol „lał się strumieniami” – no może nie do końca, ale – tu mieliśmy zagwozdkę – nie tylko ja, mieliśmy wrażenie, że piwo miało więcej alkoholu niż to wynikało z etykiety – niby miało mieć 5% - ale smak alkoholu potrafił być wyczuwalny – choć nie zawsze. Reszta alkoholi tych „mocniejszych” akceptowalna – jak ze wszystkim – umiar zawsze wskazany.
Wokół jest kilka miejsc wartych zobaczenia w samym porcie i okolicach. Myśmy się wybrali na kilka spacerów, na wierzę widokową i do portu po drugiej strony. Czuliśmy się bezpiecznie, a sama podróż z buta zajmowała ok. 30-40 minut wolnym spacerem. Jednego wieczora wybraliśmy się łódką do portu po drugiej stronie w cenie 3E od osoby za podróż w obie strony.
Ogólnie wypoczynek udany, obsługa miła i nie narzucająca się za bardzo. Ośrodek bardzo sympatyczny. Bardzo pozytywne odczucia, można polecić.

2  Dziękujemy, JanNiepowazny
Zrecenzowano: 30 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Może zacznę od plusów. Piękny widok na port, bardzo sympatyczny menedżer Baha, który zawsze witał Nas z uśmiechem i pytał czy czegoś nie potrzebujemy oraz Pan który sprzedawał masaże, którego imienia nie pamietam wpadał do Nas na pogaduchy. Jedzenie było smacZne, ale bardzo mało różnorodne, codziennie praktycznie to samo. Pokoje przestronne i dużo miejsca nad basenem i na plazy wiec nie trzeba było się martwić o leżaki. Co do minusów to przede wszystkim nie polecamy dawać bakszyszu na recepcji z nadzieja o lepszy pokój. Przywitało Nas stado komarów, wiec pokój był totalnie nieprzygotowany na przyjazd gości, co prawa poprosiliśmy o jakiś spray który przynieśli ale wiązało się to z okropnym zapachem, wiec powinni to zrobić wcześniej. Pogodna była przeciętna jak na Egipt w tym okresie około 22-24 stopnie wiec wielkie było moje zdziwienie ze żaden z basenów nie był podgrzewany mimo ze basen miał taka opcje, woda była wręcz lodowata. Hotel jest bardzo zaniedbany, w niektórych miejscach widać jakby nie był sprzątany od wielu lat. Jest problem z czystością szklanek w których podają piwo i wodę, czasem te szklanki po prostu śmierdziały. Co najbardziej mnie zastanawia bardzo słaby angielski panów na recepcji i totalny brak komunikacji między sobą. Zarezerwowaliśmy bilard na godzinę a Pan w recepcji wpisał na dwie i mimo ze Pan który wydawał nam kije zaznaczył na kartce ze graliśmy tylko godzinę to nie przekazał tego na recepcji i nie dało się tego przetłumaczyć, Pan z recepcji zarządał od nas zapłaty za dwie godziny. Oczywiście wykocilismy się ale wręcz rzucił Nam te pieniądze i na koniec wziął od nas 2 euro za mała butelkę wody z lodowki(woda kosztowała bodajże 1 dolara) Co najlepsze był to Pan któremu daliśmy przy zameldowaniu 15 dolarów ! Obsługi pogratulować tylko

Dziękujemy, PaulaSaw
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Ahmed B, Guest Relations Manager, Marina Lodge at Port GhalibOdpowiedź udzielona 5 kwietnia 2019

Dear Guest.
Thank you for taking the time to write about your experience about Marina Lodge at Port ghalib
for your candid review of your recent stay at our hotel. Your feedback is extremely valuable to us, as we strive to improve with each and every stay we greatly appreciate your comments
Be sure that all your comments have been shared with concerned head departments in order to highlight once again the importance of dealing with guests and providing the highest standard of service.
Overall we extremely regret that you had such experience in our hotel, from our side wishing to see you once again to meet your expectation & change the hard feedback you got , to be sure that your comments was taken seriously ,feeling the improve by yourself and we really welcome any suggestions for improving and developing our service.
thank you for Your great satisfaction described here above is an excellent reward to so many Employees who are committed in doing their level best to fulfill customer’s wishes. We do thank you for choosing our hotel and wish to welcome you in the near future.

Zrecenzowano: 25 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel położony z dala od innych hoteli, większość hoteli restauracji i sklepów jest w porcie Galib gdzie można dotrzeć na pieszo bądź taksówką. Plaża przy hotelu mała z ładną rafą, bar i obsługa na plaży w porządku. W ofercie hotelu przewidziane były przekąski na plaży między posiłkami na 10 dni pobytu widziałam je tylko 1 raz a to ze względu na to że dzień wcześniej przyjechał główny menager. Pokój w hotelu duży i przestronny codziennie sprzątany, jedyny minus to brak dzwi od łazienki zero prywatności.
Śniadania w restauracji monotonne ale jeśli chodzi o obiady i kolacje wybór jest duży, każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno głodny nie wyjdzie. Minus za to że do posiłków nie można samemu wziąść sobie napojów ( chodzi o obiad i kolację ) tylko trzeba czekać aż kelner Cię zauważy a nie zawsze tak jest. Pierwszego dnia żadna osoba z obsługi nas nie zauważyła i byliśmy zmuszeni zjeść obiad bez picia, dopiero po daniu napiwku wszystko się zmieniło.
Bar w hotelu bez szału soki rozwodnione, piwo zlewane z kilku butelek do jednej szkalnki, alkohole już w butelakch są rozcieñczane ze sprite, uwaga na szkalnki nie dość że są plastikowe to brudne. Ja rozumiem że muszą być plastikowe bo są w pobliżu baseny, ale raz na jakiś czas można je umyć a nie zamawiasz piwo i czujesz posmak wódki anyżkowej bo akurat ktoś wcześniej to pił.
Animacje na niskim poziomie, chociaż animatorzy mili i sympatyczni ludzie a co nie którzy aż za bardzo.
W ciągu dnia nic się nie dzieje ale za to wieczorami potrafią zagospodarować czas turystom.
Drogi turysto weź też ze sobą dużo 1$ bo każdy tutaj liczy na bakszysz począwszy od restaracji a koñczywszy na panu który daje Ci papier toaletowy. Rozumiem że czasami trzeba ale nie tak nachalnie, turysta to nie chodząca 1$.
Hotel polecam osobą którzy chcą w ciszy i spokóju spędzić urlop.

Dziękujemy, MoniaMonia14

Dear Guest.
Thank you for taking the time to write about your experience about Marina lodge at port ghalib
We’ve certainly learned from it and it will help us to provide the very best to future customers. It’s only with feedback such as yours that we can get better and better. So we appreciate you helping us improve.

We apologize that you had such experience in our hotel.

Overall we extremely regret that you took such decision of not visiting our hotel again , from our side wishing to see you once again to meet your expectation & change the hard feedback you got , to be sure that your comments was taken seriously ,feeling the improve by yourself and we really welcome any suggestions for improving and developing our service.

Zrecenzowano: 24 marca 2019

Cisza i spokój. Słabe wifi,soki rozrabiane już po 2 dniu i co najgorsze - brak możliwości zamknięcia drzwi od wc od zewnątrz. Każde głosniejsze pierdnięcie słyszalne w całym pokoju. Nie wspomnę o zapachach gdyż nad i pod drzwiami od wc szczeliny 5 cm. To naprawdę przeszkadza.Brak klamki. Pytałem innych turystów i mieli to samo. Brak jakiejkolwiek intymności - brak oddzielenia łazienki i wc od reszty pokoju. Wychodząc spod prysznica robisz z siebie widowisko przed resztą lokatorów :D Na plus - codziennie sprzątanie i wymiana ręczników. Świetnie działająca klimatyzacja. Bardzo czysto. Widać że obsługa się stara. W barze proponuje zamawiać najpierw czysty alkohol i do niego dorzucać resztę z drinka. Barman często oszukuje lejąc WODĘ !!!!! Tak dokładnie - czystą wodę. Jedzenie urozmaicone i naprawdę każdy coś znajdzie. Ciasta niezłe. To nie tylko biszkopt polany wodą z cukrem :) Zakupy polecam robić w markecie obok wieży widokowej. Ceny widoczne i bez naciągania. Sok z guawy który w porcie kosztuje 3 $ tam za niecałego $. Plaża spokojna i bez tłumu. Serwis na basenie i plaży w porządku. Trafiłem ten hotel za 1230 zł all inc( wybrany wcześniej hotel okazał się niedostępny ) co za tą cenę jest okazją więc nie spodziewałem się rezydencji szejka z Dubaju. Max który można zapłacić to 1500 zł. Lepiej dopłacić i mieć naprawdę komfort zapewniony.

Wskazówka dotycząca pokoi: Nr 734 suita. Sprawdzony :D
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, Spidermarx76

- Dear Guest.

We apologize that you had such experience in our hotel.