“Upadek legendy”

Chata Wędrowca - Restauracja
Nr 2 wśród 13 Restauracje (Wetlina)
Opis: Specjalnością Chaty jest NALEŚNIK GIGANT certyfikowany jako Bieszczadzki Produkt Lokalny. Jest podawany w różnych wersjach. Najpopularniejszy jest ten z JAGODAMI, ale również z innymi owocami, serem, jabłkami, orzechami. W 2017 roku pojawi się wersja wytrawna- z warzywami i mięsem. Chata Wędrowca znajduje się u podnóża Połoniny Wetlińskiej, w turystycznej miejscowości Wetlina, w otoczeniu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Naleśnik jest prawnie chroniony Patentem zgłoszonym do Urzędu Patentowego RP.

Od przynajmniej 15 lat odwiedzam Chatę Wędrowca regularnie, przy okazji wypadku w góry. Co roku to miejsce coraz mniej przypomina to, które mnie urzekło kilkanaście lat temu, gdzie schodziło się wprost ze szlaku, aby w przytulnym wnętrzu zjeść najlepszego naleśnika z jagodami pod słońcem. Po tamtej magicznej chacie już dawno nie ma śladu: naleśnik nadal jest obłędny,(chociaż ceny już krakowskie lub warszawskie - o ile nie wieksze) ale po wejściu do środka zostaliśmy wyproszeni za drzwi, aby czekać wraz z innymi w kolejce - takie zachowanie nawet w najlepszej restauracji w stolicy jest niedopuszczalne. Naleśnik został dostarczony bardzo szybko (max 15 minut), ale po 10 minutach już krążyła nad naszym stolikiem kelnerka z pytaniem, czy już może zabrać talerz (z połową naleśnika!, którego nadal jedliśmy). Czułam się, jak w fabryce masowej produkcji. Wielki niedosyt i wielki smutek, że miejsce, które zawsze było bliskie mojemu sercu znajduje się jedynie we wspomnieniach. Rozumiem - liczy się już tylko biznes i kasa i w tym wszystkim coraz mniej idei, która dała temu miejscu podwaliny.

Dziękujemy, hannamariab

Do Chaty Wędrowca przyjechaliśmy na wyjątkowego naleśnika, o którym dużo osób pisze. Faktycznie spora porcja, która wystarczy jako deser dla 4 osób. Wielkość powalająca. Jedliśmy go z jagodami oraz jabłkami z cynamonem i miodem. Połowę porcji zabraliśmy ze sobą. Nie daliśmy rady zjeść za jednym razem, przy czym nic więcej nie jedliśmy.
Restauracja klimatyczna, ciekawy wystrój, miła obsługa.

Dziękujemy, bb_student
Zrecenzowano 15 września 2019

Miejsce jest bardzo ładne i klimatyczne, jednak odrobinę ciasne i zawsze zatłoczone. Naleśnik Gigant jest zdecydowanie jedyny w swoim rodzaju i warto go spróbować. Na minus niestety pieczeń barania, która była nieco za mała i nieco za droga.
Dla Naleśnika prawdopodobnie jeszcze wrócę.

Dziękujemy, Giszczag
Zrecenzowano 15 września 2019

Restauracja zachwyca swoim wystrojem i klimatem. Na duży plus świetnie stworzone menu, oraz mniejsza liczba dań w ofercie (dzięki czemu dania są dopracowane). Gulasz węglarzy z plackami wyśmienity. Porcje bardzo duże, niektórzy nawet mieli problem aby dojeść zupę :) Naleśnik gigant na pewno warto spróbować, jednak mnie on do końca nie zachwycił - bardziej jest to wielki racuch (dość tłusty i bardzo słodki). Bardzo polecam i na pewno tam wrócę.

Dziękujemy, Marcin F
Zrecenzowano 13 września 2019 z urządzeń przenośnych

Po cudownych widokach kolejna nagroda czekała nas w Chacie Wędrowca. To z cała pewnością najlepsza kuchnia Bieszczad i wspaniała atmosfera. Naleśniki boskie, polecam wszystkim a najbardziej sobie ! Gorące pozdrowienia dla Właścicieli i Obsługi

Dziękujemy, 973adak

Chata Wędrowca - Restauracja — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Cisna, województwo podkarpackie
Cisna, województwo podkarpackie

Byłeś(-aś) w Chata Wędrowca - Restauracja? Podziel się wrażeniami!